Schneider Electric, “Global Sistem Entegratörü Mükemmelik Ödülleri”ni Açıkladı

Schneider Electric, “Global Sistem Entegratörü Mükemmelik Ödülleri”ni Açıkladı

Schneider Electric, “Global Sistem Entegratörü Mükemmelik Ödülleri”ni açıkladı.
6 kategoride dağıtılan ödüller arasında “Yılın Küresel PES Ortağı” ödülünü Türkiye’den Geotek firması kazandı.

Schneider Electric, enerjiyi güvenli, güvenilir, verimli ve sürdürülebilir şekillerde yönetmek ve işlemek için birbiriyle bağlantılı teknolojiler kullanıyor.

Grup, yenilikçiliği ve kendini ayırt etmeyi sürdürmek için, sürdürülebilir kalkınmaya güçlü bir bağlılıkla ARGE’ye yatırım yapıyor.

Schneider Electric Industry System Integrator Alliance İş Ortağı Programı, Schneider Electric’in birinci sınıf ürün ve çözümlerinden faydalanarak iş fırsatlarını geliştirmek isteyen sistem entegratörleri için dünya çapında bir program.

Program, sistem entegratörlerine, kendi işlerini geliştirmeleri ve ortak müşterilerimizin kendi potansiyellerinin tamamına erişmelerini sağlamaları için çeşitli avantajlar sunuyor.

PES (Process Expert System), Schneider Electric’in yeni ve yenilikçi proses otomasyon sistemi. Bu sistem, PLC/SCADA ve DCS dünyalarının önde gelenlerini bir araya getirerek günümüz üretim tesislerinin taleplerini ve büyüyen enerji yönetimi gereksinimlerini karşılıyor.

Enerji ve proses verilerini tek bir sistemde toplayarak, son teknoloji ürünü bu mimari ile enerji tüketimi ve israfı azaltılabiliyor, böylece proses verimliliği gerçek zamanlı olarak ve olumlu bir şekilde etkilenebiliyor. PlantStruxure PES, tesisin kurulmasını hızlandırarak ve projenin içerdiği riskleri minimize ederek mühendislik süreci boyunca toplam verimliliği artırıyor.

Bu çerçevede, Schneider Electric, 2015 yılı “Sektör için Global Sistem Entegratörü Alliance İş Ortağı Mükemmellik Ödülleri (Global System Integrator Alliance Partner Excellence Awards for Industry) kazananlarını açıkladı. 6 kategoride dağıtılan ödüller, gelir artışı sağlayan, yenilikçi teknik çözümleri hayata geçiren, sertifikasyonlarını Schneider Electric teklifleri ile ilerleten ve sanayi ve altyapı müşterilerinin kritik teknik ve iş zorluklarını gidermeye yardımcı olan sistem entegratörlerine verilirken, bu yıl Yılın Küresel PES Ortağı dalında ödülü Türkiye’den Geotek firması aldı.

Global Sistem Entegratörü Alliance İş Ortağı Mükemmellik Ödülleri ile iş ortaklarının Schneider Electric’e ve müşterilerine olan sadakatini ve bağlılığını kutluyan Schneider Electric İş Ortakları Global Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Herve Lemaire “2015 mali yılı için onurlandırdığımız ve ödüllendirdiğimiz Alliance iş ortaklarımız, sistem entegratörleri topluluğu genelindeki mükemmellik standardını belirliyor. Biz işimizi, müşterilerimizin en son teknoloji fırsatlarından yararlanmasına yardımcı olacak şekilde geliştirmeye devam ediyoruz ve bu yıl birlikte başardığımız her şey için adaylara, kazananlara ve tescilli ve stratejik Sistem Entegratörü Alliance iş ortaklarımıza teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

2015 yılı Global Sistem Entegratörü Alliance İş Ortağı Mükemmelik Ödülleri kapsamında Yılın Küresel PES Ortağı seçilen Türkiye’den Geotek firması, Türkiye’deki ilk brownfield PES projesini tamamlayarak sistemin sadece bir hafta içinde devreye alınmasını sağlaması ile bu ödüle layık görüldü.

Geotek’in Global Sistem Entegratörü Alliance İş Ortağı Mükemmellik Ödülü alması ile ilgili olarak konuşan Schneider Proses Otomasyon Direktörü Esin Gül “Yılın Küresel PES Ortağı olarak alınan bu ödül, SE Türkiye’nin proses otomasyon verdiği önemin en büyük göstergesi ve gelecek projelerimiz için iyi bir referans olacaktır” dedi.

Schneider Electric’in kendilerini bu ödüle layık görmelerinden dolayı büyük gurur duyduklarını belirten Geotek Genel Müdürü Erhan Denizeri SE ile birlikte çalışmanın her zaman bir ayrıcalık olduğunu; gerek teknik destek gerek gelişen teknolojinin nabzını tutan yenilikler ile SE’in kendilerini her zaman desteklediğini belirtti.

Global Sistem Entegratörü Alliance İş Ortağı Mükemmelik Ödülleri kapsamında bu yıl “İş Geliştirme Ödülü”nü uzmanlığı, gerçekleştirdiği iş büyümesi ve Schneider Electric’e olan sadakati nedeniyle üst üste ikinci yıl bu ödüle layık görülen Rusya’dan Sertifikalı Alliance iş ortağı olan Sintek firması alırken, Yılın Sertifikalı Uzmanı kategorisinde ise Brezilya’daki Infoeng Automacao’da çalışan bir PlantStruxure Sertifikalı Uzmanı olan Marco Aurelio dos Santos Coghi kazandı. 2015 yılı boyunca PlantStruxure sınavlarından en iyi sonuçları alan mühendis olması nedeniyle Yılın Sertifikalı Uzmanı seçilen Coghi, PlantStruxure teklifindeki mühendislik uzmanlığını göstererek üstün başarısını aldığı ödül ile pekiştirdi.

Schneider Electric tarafından dünya çapında yapılan değerlendirmeler sonucu verilen ödüller kapsamında Tayland’dan ASEFO Co. Ltd. 2015 yılında Gıda ve İçecek sektörü için sunduğu yenilikçi çözüm ile Teknik Uzmanlık Ödülü’nü, Rusya’dan Nefteavtomatika Yılın Küresel PlantStruxure Ortağı ve Kosta Rika’dan Servicios de Automatización ile Suudi Arabistan’dan Giza Arabia firmaları ise Yılın Küresel Telemetri Ortağı ödüllerini kazandılar.

Ödül kazananlar, ABD’nin Louisiana eyaletinin en büyük şehri olan New Orleans’ta gerçekleştirilen CONNECT 2016 otomasyon toplantısında düzenlenen özel bir törenle onurlandırıldılar.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Türkiye’den Güneş Paneli İhracatı

Türkiye’de üretilecek güneş enerjisi panellerinin dört kıtaya ihracatı yapılacak. Türkiye’de güneş panelleri üretimi giderek artıyor. Üretimle birlikte ihracat için de önemli adımlar atılıyor. Türkiye’de üretilecek güneş enerjisi panelleri dört kıtaya

HABERLER 0 Comments

Diyarbakır’a Bir Güneş Enerji Santrali Daha

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sümerpark Güneş Enerji Santrali’nin ardından Gözeli Havzası Güneş Enerji Santrali’ni devreye aldı. Solarex İstanbul Fuarı’nın açık bir şekilde gösterdiği gibi Türkiye’de artık güneş enerjisi sektörü var. Devreye

HABERLER

EMP, Gemilerde Yenilenebilir Enerjiyle Emisyon Ve Yakut Tasarrufu Sağlıyor

Aquarius MRE Sistem ve Aquaris Çevreci Gemi Konsepti “Sea Japonya” etkinliğinde sergilendi. Bu sistem, yakıt tüketimini ve emisyonları azaltmak için güneş ve rüzgar enerjisinden yararlanıyor. Uluslararası Denizcilik Fuar ve Konferansı “Sea

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply