Schneider Electric Fransa’da ‘En Sürdürülebilir Şirket’ Oldu

Schneider Electric Fransa’da ‘En Sürdürülebilir Şirket’ Oldu

Schneider Electric, sürdürülebilirlik performansıyla Fransa’da halka açık en büyük 40 şirket arasında ‘En Sürdürülebilir Şirket’ seçildi.

Sürdürülebilirlik kriteri,
şirketler açısından en önemli kriterlerden biri haline geliyor.

Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, CSR Enstitüsü (Enjeux Les Echos and Institut RSE) tarafından, Paris borsasında işlem gören en büyük 40 şirket arasında (CAC40) ‘En Sürdürülebilir Şirket’ ünvanına layık görüldü. Bu ünvan, Schneider Electric’in sürdürülebilirlik felsefesini tüm performans, karar alma ve uygulama süreçlerine uzun bir zamandır entegre ettiğini vurguluyor.

Schneider Electric Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jean-Pascal Tricoire, “Sürdürülebilir gelişmeye odaklanmak, müşterilerimiz, çalışanlarımız, faaliyet gösterdiğimiz topluluklar, hissedarlarımız ve paylaştığımız gezegenin tümü için çok büyük anlam ifade ediyor” dedi.

1000 üzerinden 840 puan

Schneider Electric’in, etik, insan hakları, ticari tutarlılık, enerji tasarrufu, sorumlu tedarikçi ilişkileri ile ilgili programlarının yenilikçiliği ve somutluğu, 1000 üzerinden 840 puanla tescil edildi. Şirketin şeffaflığı, DJSI, CDP, Ecovadis Oekom, Vigeo gibi derecelendirme kuruluşları tarafından da onaylandı.

İklim değişikliği sorununa tümüyle yoğunlaşmış durumda bulunan Schneider Electric, Aralık ayında Paris’te düzenlenecek olan COP 21 Uluslararası İklim Değişikliği Konferansına da katkıda bulunuyor. Aynı zamanda Global Compact Fransa Başkanı olan Schneider Electric CEO’su Tricoire, geçen Mayıs ayında Paris’te 1.500 katılımcıyla toplanan İş ve İklim Zirvesi’nin (Business & Climate Summit) eş başkanlığı görevini üstlendi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

İngiltere’nin Güneşte 5 GW’lık Kurulu Güç Atağı

İngiltere`nin PV kurulu gücü Ağustos ayının ikinci haftasında 5GW seviyesine ulaştı. NPD Solarbuzz haftalık analiz sonuçlarına göre, İngiltere’nin güneş enerjisi sektöründe kurulu gücü 5 GW’a ulaştı. Böylece İngiltere, Almanya, Çin,

HABERLER

Bina Yalıtımı İçin Ucuz Kredi Desteği Yolda

Enerji Bakanı Taner Yıldız, enerjideki tasarruf teşviklerini AKŞAM’a anlattı. Yıldız, “Tasarruf için yatırım yapan şirkete nerede olduğuna bakılmaksızın 5. Bölge’deymiş gibi teşvik vereceğiz. Ayrıca apartmanının ısı yalıtımını yapan vatandaşa da

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Rüzgar ve Güneş Enerjisinden Üretilen Elektrik Ucuzlamayı Sürdürecek

Rüzgar ve güneş enerjisinden üretilen elektriğin maliyetinin 2025 yılına kadar yüzde 26 ila 59 ucuzlayacağı öngörüldü. Rüzgar ve güneş enerjisinde maliyetlerin düşüş gösterdiğine tanık oluyoruz. Bu konuyla ilgili çeşitli haberleri