Schneider Electric Fransa’da ‘En Sürdürülebilir Şirket’ Oldu

Schneider Electric Fransa’da ‘En Sürdürülebilir Şirket’ Oldu

Schneider Electric, sürdürülebilirlik performansıyla Fransa’da halka açık en büyük 40 şirket arasında ‘En Sürdürülebilir Şirket’ seçildi.

Sürdürülebilirlik kriteri,
şirketler açısından en önemli kriterlerden biri haline geliyor.

Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, CSR Enstitüsü (Enjeux Les Echos and Institut RSE) tarafından, Paris borsasında işlem gören en büyük 40 şirket arasında (CAC40) ‘En Sürdürülebilir Şirket’ ünvanına layık görüldü. Bu ünvan, Schneider Electric’in sürdürülebilirlik felsefesini tüm performans, karar alma ve uygulama süreçlerine uzun bir zamandır entegre ettiğini vurguluyor.

Schneider Electric Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jean-Pascal Tricoire, “Sürdürülebilir gelişmeye odaklanmak, müşterilerimiz, çalışanlarımız, faaliyet gösterdiğimiz topluluklar, hissedarlarımız ve paylaştığımız gezegenin tümü için çok büyük anlam ifade ediyor” dedi.

1000 üzerinden 840 puan

Schneider Electric’in, etik, insan hakları, ticari tutarlılık, enerji tasarrufu, sorumlu tedarikçi ilişkileri ile ilgili programlarının yenilikçiliği ve somutluğu, 1000 üzerinden 840 puanla tescil edildi. Şirketin şeffaflığı, DJSI, CDP, Ecovadis Oekom, Vigeo gibi derecelendirme kuruluşları tarafından da onaylandı.

İklim değişikliği sorununa tümüyle yoğunlaşmış durumda bulunan Schneider Electric, Aralık ayında Paris’te düzenlenecek olan COP 21 Uluslararası İklim Değişikliği Konferansına da katkıda bulunuyor. Aynı zamanda Global Compact Fransa Başkanı olan Schneider Electric CEO’su Tricoire, geçen Mayıs ayında Paris’te 1.500 katılımcıyla toplanan İş ve İklim Zirvesi’nin (Business & Climate Summit) eş başkanlığı görevini üstlendi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

2020`de Yenilenebilir Enerjinin Payı Yüzde 26’ya Çıkacak

Uluslararası Enerji Ajansı’nın bir raporuna göre, 2020 yılında dünya elektriğinin yüzde 26’sı yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilecek.   Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), Orta Vadeli Yenilenebilir Enerji Piyasaları Raporunda, politika belirsizlikleri ve iletim ağına

HABERLER

Ovares İçin Kamulaştırma Yapılacak

İzmir ve Aydın sınırları içerisinde kurulacak Ovares Rüzgâr Enerjisi Santrali`nin yapımı amacıyla bazı taşınmazlar kamulaştırılıyor. İzmir ve Aydın sınırları içerisinde kurulacak Ayres Elektrik Üretim Anonim Şirketi`neait Ovares Rüzgâr Enerjisi Santrali`nin

Elektrik Üretimi 0 Comments

Elektrikte Kurulu Güçte Düşüş

Türkiye’de bu yılın 10 aylık döneminde lisanslı elektrik santrallerinin kurulu gücü geçen yıla göre düşüş kaydetti. Türkiye’de elektrik kurulu güçte geçen yıla göre düşüş yaşanıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı