Schneider Electric Enerji Üniversitesi Bilgisayar Başında ‘Veri Merkezi Uzmanı’ Yetiştiriyor

Schneider Electric Enerji Üniversitesi Bilgisayar Başında ‘Veri Merkezi Uzmanı’ Yetiştiriyor

Enerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric, Enerji Üniversitesi üzerinden verilecek Veri Merkezi Sertifika Programı ile veri merkezi uzmanlarına, fiziksel veri merkezi çözümleriyle ilgili temel bilgilerini geliştirmeleri için özel bir fırsat sunuyor.

SCH VeriMerkeziUzmaniSertifikaProgramiEnerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric, Enerji Üniversitesi üzerinden Veri Merkezi Sertifika Programı’nı hayata geçirdi. Bu programla veri merkezi uzmanlarının mevcut ve yeni gelişen sanayi trendleri ve uygulamalarıyla tanışmaları, mesleki bilgi ve güvenilirliklerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Program, güç ve soğutma sistemleri, raflar, kablo bağlantıları, yangın koruma sistemleri, yönetim ve fiziksel güvenlik dâhil olmak üzere fiziksel veri merkezi tasarımı ya da yükseltme işlemleriyle ilişkili tüm konularda katılımcılara temel bilgi sağlıyor.

Schneider Electric, sınava hazırlanan program kullanıcılarına, Gelişim Yolu ile tüm hazırlık çalışmaları ve dersleri için rehberlik ediyor. Kullanıcıları için özel olarak geliştirilen ve 14 ayrı ders bulunan Gelişim Yolu’nda, her dersi tamamlamak bir saatten az sürüyor. 14 saatlik kursu tamamlayan kullanıcı, daha önce sadece fiziksel bir test merkezinde uygulanan sınava artık kendisine ait Enerji Üniversitesi hesabıyla çevrimiçi olarak girebilmeye hak kazanıyor.

Schneider Electric, bu sertifika programı sayesinde, bireyin veri merkezi tasarımı oluşturulması ve işletilmesiyle ilgili temel bilgi düzeyini belirlemek için küresel bir standart yaratmış oluyor.

Enerji Üniversitesi’nin 350 binden fazla kullanıcısı var

Schneider Electric Enerji Üniversitesi Program Yöneticisi Michelle Souza konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Enerji Üniversitesi, veri merkezi, enerji yönetimi ve buna benzer sektörlerde çalışan uzmanların sertifikalar aracılığıyla yetkinliklerini ve iş performanslarını artırmayı hedefliyor. Bugün tüm dünyada 350.000’den fazla kullanıcımız var ve alınan ders sayısı 500.000’in üzerinde bulunuyor. Geliştirdiğimiz programlar dünya genelinde 22’nin üzerinde sektörden onay aldı. Dünya genelinde yetkin veri merkezi uzmanlarına büyük bir talep olduğunu; sektörün büyüme, altyapı ve yönetim açısından karşılaştığı zorlukları göz önünde bulundurursak bu sertifika programının değeri daha iyi anlaşılır.”

Enerji Üniversitesi ilk çevrimiçi eğitimini Ekim 2012’de, Profesyonel Enerji Yöneticisi programıyla başlatmış ve 26 ülkede 60’dan fazla profesyonel bu program sayesinde sertifika sahibi olmuştu.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

İK Bankası’ndan Kazakistan Temiz Enerji Projelerine 50 Milyon USD Fon

İslami Kalkınma Bankası, zengin kaynaklara sahip olan Kazakistan ve Orta Asya ülkelerinin yatırım açısından son derece verimli bölgeler olduğunu ve yenilenebilir enerji projelerine 50 milyon dolarlık bir fon ayırdıklarını belirtti.

Elektrikli araçlar 0 Comments

Yeni Tesla Otomobil 25 Bin Dolara Alınabilecek

Tesla otomobillerinin fiyatı standart benzinli otomobillere oranla çok yüksek kalıyor. Elektrikli araçların en büyük handikaplarından biri yüksek fiyatlar. Üretici kuruluşlar da bu konuya yönelik çözüm arıyor. www.mynet.com’un haberine göre, elektrikli

HABERLER

Sepaş Enerji, Talep Tahmini ile Türkiye’de İkinci Oldu

Sepaş Enerji, Türkiye’deki 21 elektrik dağıtım bölgesindeki şirketlerin 2014 yılı ilk altı ayındaki talep tahmin hata oranlarının Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi’nce ( PMUM ) yapılan değerlendirmesinde,  yüzde 3,78 hata oranı