Şanlıurfa’ya Güneş Enerjisi İçin Kredi

Şanlıurfa’ya Güneş Enerjisi İçin Kredi

ŞUSKİ içme suyu arıtma tesisinde kullanacağı elektriği güneş enerjisinden sağlamak için İller Bankasından 1 milyon 900 bin TL’lik kredi kullanacak.

Türkiye’de güneş enerjisi alanına yönelik finansman ihtiyacı gündemdeki yerini korurken, bu konuyla ilgili çalışmalar sürüyor.

Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) içme suyu arıtma tesisinde kullanacağı elektriği güneş enerjisinden sağlamak için İller Bankasından 1 milyon 900 bin TL’lik kredi kullanacak. Kredi kullanmak için Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye yetki verilmesi için gelen talep Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisinde görüşülüp karara bağlandı.

Kültürel logo kabul edildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayının son birleşim toplantısını gerçekleştirdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında toplanan meclis önce ek gündem maddelerini kabul etti. Toplantıda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık dört aydır kültürel faaliyetlerinde kullandığı logo ve ‘Büyükşehirheryerde’ hastag’ın tescil edilmesi meclis gündemine geldi. Büyükşehir Belediyesinin kültür faaliyetlerinde kullandığı hastag oy birliğiyle tescil edildi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yenilenebilir Enerji Vergisine Fren

Fukushima’da yaşanan doğal afet sonucu Japon atom elektrik santrallerinin çevreye verdiği zarar sonrası Almanya’da yenilenebilir enerjiye geçme çalışmaları elektrikte fiyat artışlarını beraberinde getirdi. Son yıllarda yenilenebilir enerji vergisinin yüzde 200’den

Akıllı Binalar 0 Comments

Rotterdam “Fişsiz ve Yeşil Ulaşımın” Öncüsü Olmaya Hazırlanıyor

Rotterdam “bağlantısız” bir yeşil ulaşım şehri olmaya hazırlanıyor: şehir belediyesi elektrikli araçların herhangi bir kablo bağlantısı olmadan, fişsiz olarak şarj olabileceği noktaları test ediyor. 2 senedir bu proje için hazırlık çalışmalarının

Jeotermal enerji 0 Comments

Rusya’dan Yenilenebilir Enerjiye Yatırım Planı

Rusya, 2035 yılına kadar yenilenebilir enerji kaynaklarına 53 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor. Dünya ekonomisinin önde gelen ülkeleri yenilenebilir enerji yatırımlarına yöneliyor. Bu konuda, bir yatırım planı da Rusya’dan geldi.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply