Şanlıurfa’ya Güneş Enerjisi İçin Kredi

Şanlıurfa’ya Güneş Enerjisi İçin Kredi

ŞUSKİ içme suyu arıtma tesisinde kullanacağı elektriği güneş enerjisinden sağlamak için İller Bankasından 1 milyon 900 bin TL’lik kredi kullanacak.

Türkiye’de güneş enerjisi alanına yönelik finansman ihtiyacı gündemdeki yerini korurken, bu konuyla ilgili çalışmalar sürüyor.

Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) içme suyu arıtma tesisinde kullanacağı elektriği güneş enerjisinden sağlamak için İller Bankasından 1 milyon 900 bin TL’lik kredi kullanacak. Kredi kullanmak için Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye yetki verilmesi için gelen talep Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisinde görüşülüp karara bağlandı.

Kültürel logo kabul edildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayının son birleşim toplantısını gerçekleştirdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında toplanan meclis önce ek gündem maddelerini kabul etti. Toplantıda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık dört aydır kültürel faaliyetlerinde kullandığı logo ve ‘Büyükşehirheryerde’ hastag’ın tescil edilmesi meclis gündemine geldi. Büyükşehir Belediyesinin kültür faaliyetlerinde kullandığı hastag oy birliğiyle tescil edildi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Enerji Sektöründe Kalifiye Liderlere İhtiyaç Var!”

Enerya IK Direktörü Berna Tuncel: İş performansı, başarılı sonuçları ve yetkin ekiplerin sürekliliğini sağlayabilmek bizler için öncelik olacak. Bu sebepledir ki, bundan sonraki 10 yıl için, bu dinamizmi, yeri geldiğinde

Elektrikli araçlar 0 Comments

Ford Elektrikli Araç Sektörüne Giriyor

Elektrikli araç sektörüne agresif bir giriş yapmayı hedefleyen Amerikan otomotiv devi Ford piyasaya süreceği ilk elektrikli araç modellerini Model E adı altında üretecek. tr.wikipedia.org’dan aldığımız verilere göre, Ford Motor Company,

HABERLER

Enerji Sektörü, UEVF 2013’te Biraraya Geldi

Sektörel Fuarcılık tarafından düzenlenen UEVF 2013 – 4. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından 10 Ocak 2013 Perşembe günü WOW Convention Center’da

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply