Şanlıurfa’ya Güneş Enerjisi İçin Kredi

Şanlıurfa’ya Güneş Enerjisi İçin Kredi

ŞUSKİ içme suyu arıtma tesisinde kullanacağı elektriği güneş enerjisinden sağlamak için İller Bankasından 1 milyon 900 bin TL’lik kredi kullanacak.

Türkiye’de güneş enerjisi alanına yönelik finansman ihtiyacı gündemdeki yerini korurken, bu konuyla ilgili çalışmalar sürüyor.

Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) içme suyu arıtma tesisinde kullanacağı elektriği güneş enerjisinden sağlamak için İller Bankasından 1 milyon 900 bin TL’lik kredi kullanacak. Kredi kullanmak için Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye yetki verilmesi için gelen talep Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisinde görüşülüp karara bağlandı.

Kültürel logo kabul edildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayının son birleşim toplantısını gerçekleştirdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında toplanan meclis önce ek gündem maddelerini kabul etti. Toplantıda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık dört aydır kültürel faaliyetlerinde kullandığı logo ve ‘Büyükşehirheryerde’ hastag’ın tescil edilmesi meclis gündemine geldi. Büyükşehir Belediyesinin kültür faaliyetlerinde kullandığı hastag oy birliğiyle tescil edildi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Şirket Haberleri 0 Comments

Şişecam’dan Camın Geri Dönüşümü Hamlesi

Şişecam, Türkiye’de ‘Geri Dönüşüm Toplumuna’ geçişi camın geri dönüşümüyle hızlandırıyor. Türkiye’nin geri dönüşüm hamlesini bir an önce başlatması, ekonominin uzun vadeli döngüsü açısından da çok önemli. Bu konuda, bazı şirketlerin

HABERLER 0 Comments

Filistin Yönetimi Batı Şeria’da İlk Güneş Enerjisi Santrali Lisansını Aldı

Filistin Yönetimi Enerji Bakanlığı Batı Şeria’da, bir dizi güneş enerjisi santrali kurmak için ilk lisansı aldı. Dünyada güneş enerjisi üretimi artarken, özellikle siyasal ve sosyal açıdan sıkıntılı sayılacak bölge ve

HABERLER

“Türkiye’nin Güneş Enerjisi Potansiyeline İnanıyoruz”

Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç: “Türkiye’nin güneş enerjisi alanındaki yüksek potansiyeline inanıyoruz ve yatırımcıları güneş enerjisiyle tanışmaya çağırıyoruz.” Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç, güneş enerjisi alanında Türkiye’de son bir

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply