Sancak Enerji, Nordex İle Anlaşma İmzaladı

Sancak Enerji, Nordex İle Anlaşma İmzaladı

Sancak Enerji, Nordex Energy GmbH ile 89 milyon Euro’luk türbin tedarik ve servis çerçeve anlaşmasını imzaladı.

Wind Energy Production In ColoradoToplamda 133,5 megawatt Rüzgar Enerjisi lisansı bulunan Sancak Enerji, projeleri için Alman Nordex Energy GmbH ile türbin tedarik ve servis çerçeve anlaşmasını imzaladı.
2007 yılında kurulan ve enerji portföyünü çeşitlendirerek enerjinin tüm alanlarında var olmayı hedefleyen Sancak Enerji, İzmir–Urla RES, Kayseri–Yahyalı RES ve İstanbul–Çatalca Yamaçtepe RES için türbin tedarik firmalarıyla görüşmelerinin ardından Alman firması Nordex Energy GmbH ile 89 milyon Euroluk çerçeve anlaşması yaptı.

Projenin inşasına en geç Temmuz ayında başlanacak

18 megawatt kurulu gücü bulunan Urla RES projesi için altı adet N117 3.0 megawatt türbin seçimi yaptıklarını dile getiren Sancak Enerji Grup Başkanı Necat Sancak, projenin inşasına en geç Temmuz ayında başlayacaklarını, 2015 yılının ilk çeyreğinde ise üretime geçmeyi planladıklarını belirtti. Sancak, Urla projesinden 6 ay sonra inşasına başlanacak olan 52,5 megawatt kurulu gücü bulunan Kayseri–Yahyalı projesi için de avans ödemesini gerçekleştirildiğini ve projeyi 2015 sonunda tamamlamayı hedeflediklerini ekledi.

Nordex Enerji A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Özarslan ise Sancak Enerji gibi bir yatırımcıyı kazanmaktan ve Nordex Enerji’nin portföyünü genişletmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Özarslan, yeni N117 türbinlerin Türkiye pazarı için çok uygun olduğunu ve bu türbinlerin satışını gerçekleştirdikleri için de çok memnun olduklarını belirtti.

Rüzgar enerjisi yatırımının yanı sıra lisansa tabi olmayan güneş enerjisi yatırımı da bulunan Sancak Enerji, farklı enerji alanlarıyla ilgili görüşmelerini sürdürmektedir. Fırsatları değerlendirerek enerji sektörünün farklı alanlarına da yatırım yapmayı planlayarak 2025 yılında en az 1000 megawatt kurulu güce ulaşmayı hedeflemektedir.

Sancak Enerji, sağlık, inşaat, gayrimenkul geliştirme, tarım ve hayvancılık sektörlerinde yatırımları bulunan Sancak Group’un enerji alanlarındaki iştirakidir.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Avrupa İçin Yenilenebilir Enerji Kaynakları Giderek Önem Kazanıyor

Avrupa için sürdürülebilir enerji politikaları ve yenilenebilir enerji kaynaklarının her geçen yıl çok daha büyük önem taşıdığı, yenilenebilir kaynakların payının 2030 yılında yüzde 27’ye çıkarılması ve sera gazı salımlarının yüzde

HABERLER

500 Bin Şarj İstasyonu Avrupa Birliği Yollarında

AB’nin temiz ulaşım stratejisinin merkezinde elektrikli araç kullanımının arttırılması var. Avrupa Birliği çevre kirliliğini ve birliğin fosil yakıt ithaline olan bağımlılığını azaltma amacı ile ulaşımda temiz yakıt kullanımını sağlamaya yönelik

ENERJİ YÖNETİMİ

30 Belediye Başkanı Dünya Jeotermal Kongresi’nde

5 yılda bir düzenlenen ve bu yıl Avustralya’nın Melbourne şehrinde gerçekleştirilen “Dünya Jeotermal Kongresi” başladı. Jeotermal enerji kaynaklarının yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalara belediyeler de önemli katkılarda bulunuyor. Çeşitli belediyeler ilçe ve beldelerinde