Sanayide Enerji Verimliliği, Vestel’e Ödül Getirdi

Sanayide Enerji Verimliliği, Vestel’e Ödül Getirdi

Enerji Verimliliğinde “Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’nın birincisi oldu.

Vestel_odulSanayide enerji verimliliği uygulamaları, Türkiye’de artış gösterirken, kuruluşlar enerji verimliliğini artıracak projeler üzerine odaklanıyorlar. Her yıl yapılan araştırma, yarışma ve kampanyalarla sanayide enerji verimliliği gündemi daha çok belirliyor.

Çevreye duyarlı ve enerji verimliliğini ilke edinen üretim anlayışı ile faaliyet gösteren Vestel, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen 6. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı kapsamındaki “Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması”nda birincilik ödülünün sahibi oldu. Vestel LED televizyonun bileşenlerinden olan boyasız-kozmetik plastik parçaların üretiminde kullanılan buharın kalitesinin artırılması sonucu prosesteki enerji verimliliğinin en üst düzeye çıkarılmasını sağlayan uygulama, birincilik ödülünü kazanan proje oldu.

Vestel’den bir yılda 20’den fazla enerji verimliliği projesi

Vestel, enerji verimliliğini artırma faaliyetleri çerçevesinde maliyetlerin azaltılarak çevresel etkilerin en aza indirilmesi için 2014 yılı boyunca 20’den fazla büyük enerji tasarrufu projesi gerçekleştirdi. Vestel son 10 yılda enerji verimliliğinde yüzde 20 oranında artış sağlayarak enerji verimli ürünlerinin yanı sıra üretim proseslerindeki enerji verimliliği ile de öne çıktı.

Vestel, enerji verimliliği konusunda verilen en prestijli ödüllerinden biri olan bu ödüle, konusunda uzman jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda layık görüldü. Vestel Bakım Sorumlusu ve Enerji Yöneticisi Mehmet Güresin tarafından sunulan Vestel’in televizyon üretiminde uyguladığı enerji verimliliği projeleri,  en iyi uygulama örnekleri arasında yer aldı.

Enerji verimliliği alanında Türkiye’nin en büyük ve en önemli etkinliklerinden biri olan “Enerji Verimliliği Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve açılışını Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın yaptığı “6. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı” nda 70’in üzerinde firma, enerji verimliliğine katkı sağlayacak projelerini ve ürünlerini sergiledi.

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Bezen: “Enerji Piyasasının Özgürleştirilmesi Gerekiyor”

Bezen&Partner Temsilcisi Yeşim Bezen, 4. Türkiye Enerji Konferansı’nda konuştu: “Enerji piyasasının özgürleştirilmesi, serbest oyuncuların rahat hareket etmeleri gerekiyor. Hükümetin pazarı serbest oyunculara devretmeyi isteyip istemediğini yatırımcılara açıklaması lazım.” 4. Türkiye

Akıllı Binalar 0 Comments

“Akıllı Evler İçin Daha Etkili Çözümler Sağlamayı Amaçlıyoruz”

Bosch CEO’su Volkmar Denner, “Amacımız, enerji, mobilite, endüstri ve akıllı ev için daha güvenli, daha kullanışlı ve daha etkili çözümler sağlamak.” Akıllı evler henüz yeterince yaygınlaşmasa da geleceğin önemli konseptlerinden

HABERLER

“Türkiye’de Rüzgar” Yarışması Sonuçlandı

TÜREB’in, bu yıl dördüncüsünü düzenlediği “Türkiye’de Rüzgar” konulu fotoğraf ve resim yarışmasının sonuçları belli oldu. Rüzgar enerjisinin öneminin başta çocuklar ve gençler olmak üzere toplumun tüm katmanlarına yayılması için çalışmalar yapılıyor.