Sabancı Enerjide Karlılığı Öne Alacak

Sabancı Enerjide Karlılığı Öne Alacak

Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Mehmet Göçmen, enerji alanında megavat (MW) bazlı büyüme yerine, kârlı ve verimliliğe odaklı bir büyüme hedeflediklerini açıkladı.

Türkiye’de uluslararası nitelikteki kuruluşların enerji alanına yönelik yatırım stratejilerinde önemli gelişmeler gündemi belirliyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Mehmet Göçmen ve Enerjisa CEO`su Yetik Kadri Mert, İstanbul`da düzenledikleri basın sohbet toplantısında enerji sektörü ve grubun bu alandaki faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Mehmet Göçmen, Türkiye`nin en stratejik sektörleri arasında gördükleri enerjinin, Holding için de en büyük ikinci iş kolu niteliği kazanmasına yönelik çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı.

Yatırımların 6’da biri Sabancı’dan

Mehmet Göçmen, Türkiye`de 2005 yılından bu yana enerjiye yapılan 64 milyar dolarlık yatırımın yaklaşık 11 milyar dolarlık kısmının Sabancı Topluluğu tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti. Göçmen, Enerjisa`nın kendini sektörde öncü ve lider bir oyuncu olarak konumlandırdığını belirterek “2017`nin ikinci çeyreği ile birlikte Enerjisa`yı halka arza etmeye de hazır hale geliriz” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

7. Solarex Fuarı’ndaki Canlılık, Sektör İçin Umut Veriyor

İhlas Fuarcılık tarafından düzenlenen 7. Solarex İstanbul Fuarı’nda görülen canlılık ve ziyaretçilerin bilinçli yaklaşımları sektör temsilcilerinin önümüzdeki döneme yönelik umutlu bakmasına yol açtı. İhlas Fuarcılık tarafından düzenlenen 7. Solarex İstanbul Fuarı,

HABERLER

“Daha iyi bir dünya yaratmak için bugünden daha uygun bir zaman yok!”

Dünyanın en büyük hızlı tüketim ürünleri şirketlerinden Unilever’in Dünya Başkanı Paul Polman, Sabancı Üniversitesi tarafından her yıl öğrencileri iş dünyasıyla buluşturmak için düzenlenen 700’ün üzerindeki konferanstan birine, “Creating a Better

HABERLER

Şekerbank’a Enerji Verimliliği Projeleri 60 Milyon Dolar

Şekerbank, bu alandaki çalışmaları için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) 60 milyon dolarlık kaynak sağladı. Türkiye’de enerji sektörü denildiğinde akla gelen üç ana parametre var: Enerji arz güvenliğinin sağlanması,