Sabancı Enerjide Karlılığı Öne Alacak

Sabancı Enerjide Karlılığı Öne Alacak

Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Mehmet Göçmen, enerji alanında megavat (MW) bazlı büyüme yerine, kârlı ve verimliliğe odaklı bir büyüme hedeflediklerini açıkladı.

Türkiye’de uluslararası nitelikteki kuruluşların enerji alanına yönelik yatırım stratejilerinde önemli gelişmeler gündemi belirliyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Mehmet Göçmen ve Enerjisa CEO`su Yetik Kadri Mert, İstanbul`da düzenledikleri basın sohbet toplantısında enerji sektörü ve grubun bu alandaki faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Mehmet Göçmen, Türkiye`nin en stratejik sektörleri arasında gördükleri enerjinin, Holding için de en büyük ikinci iş kolu niteliği kazanmasına yönelik çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı.

Yatırımların 6’da biri Sabancı’dan

Mehmet Göçmen, Türkiye`de 2005 yılından bu yana enerjiye yapılan 64 milyar dolarlık yatırımın yaklaşık 11 milyar dolarlık kısmının Sabancı Topluluğu tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti. Göçmen, Enerjisa`nın kendini sektörde öncü ve lider bir oyuncu olarak konumlandırdığını belirterek “2017`nin ikinci çeyreği ile birlikte Enerjisa`yı halka arza etmeye de hazır hale geliriz” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ALTERNATİF TASARIMLAR

Güneş Enerjisi ile Çekim Yapmaya Hazırlanın

Daha önce bahsettiğimiz GravityLight, özellikle gelişmemiş ülkelerde elektrik üretimi için farklı yöntemler sunuyordu. Şimdi bahsedeceğimiz SUN&CLOUD isimli yüksek çözünürlüklü dijital kamera ise enerjisini isterseniz güneşten, isterseniz dinamodan elde ediyor. Ayrıca cihaz; dünyanın ilk, tüm

HABERLER

Konya’da Güneş Enerjisiyle Atık Yönetimi

Özellikle M2M uygulamaları, çevreyi temiz tutmak için çok önemli fırsatlar açıyor önümüzde. Konya Selçuklu Belediyesi’de Atık Scada Sistemi Projesi’yle şehrin tamamına yayılmış atık konteynerlerini anlık olarak takip edebiliyor. Konya Selçuklu Belediyesi,

HABERLER

Rüzgar Sayesinde Kalkınan Bir Kuzey Almanya

Almanya’da ekolojik elektrik enerjisi ihraç edilmesine ramak kaldı. Enerjiyi ihraç eden eyaletse rüzgâr enerjisi konusunda öncü konumda olan ülkenin kuzeyindeki Schleswig-Holstein olacak. Kuzey Almanya’nın kıyı şeridince uzanan Frizonya’da enerji dönüşümü