Sabancı Enerjide Karlılığı Öne Alacak

Sabancı Enerjide Karlılığı Öne Alacak

Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Mehmet Göçmen, enerji alanında megavat (MW) bazlı büyüme yerine, kârlı ve verimliliğe odaklı bir büyüme hedeflediklerini açıkladı.

Türkiye’de uluslararası nitelikteki kuruluşların enerji alanına yönelik yatırım stratejilerinde önemli gelişmeler gündemi belirliyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Mehmet Göçmen ve Enerjisa CEO`su Yetik Kadri Mert, İstanbul`da düzenledikleri basın sohbet toplantısında enerji sektörü ve grubun bu alandaki faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

Sabancı Holding Enerji Grubu Başkanı Mehmet Göçmen, Türkiye`nin en stratejik sektörleri arasında gördükleri enerjinin, Holding için de en büyük ikinci iş kolu niteliği kazanmasına yönelik çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı.

Yatırımların 6’da biri Sabancı’dan

Mehmet Göçmen, Türkiye`de 2005 yılından bu yana enerjiye yapılan 64 milyar dolarlık yatırımın yaklaşık 11 milyar dolarlık kısmının Sabancı Topluluğu tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti. Göçmen, Enerjisa`nın kendini sektörde öncü ve lider bir oyuncu olarak konumlandırdığını belirterek “2017`nin ikinci çeyreği ile birlikte Enerjisa`yı halka arza etmeye de hazır hale geliriz” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Finansman

Fibabanka’ya Enerji Verimliliği Projeleri Ağırlıklı 50 milyon Euro’luk Kredi

Fibabanka, FMO ve GGF’den enerji verimliliği projeleri için 40 milyon Euro’luk kredinin yanı sıra, EFSE’den mikro ve küçük ölçekli işletmelere kullandırılmak üzere 10 milyon Euro’luk kredi ile toplam 50 milyon

ENERJİ YÖNETİMİ

Kayseri’ye Güneş Enerjisi Santrali

Kayseri’de Yıldırım Beyazıt kapalı semt pazar yeri çatısına güneş enerjisi santrali kurulacak. Güneş Enerjisi santralleri kurulumu Türkiye’de sürerken beklentiler de büyüyor. milliyet.com.tr’nin haberine göre, Güneş ve rüzgar enerjisi faydalarını ve

Genel

İran’da Çöpler Elektriğe Çevrilecek

Amerikalı enerji şirketi Eco Energy World, İran’da çöpten elektrik üreten fabrika kurulmasıyla ilgili bir anlaşma imzaladı. Amerikalı “Eco Energy World” şirketi temsilcisi ve İran Çaharmahal ve Bahtiyari Eyaleti Valisi Malik-Muhammed