Rüzgar Enerjisine Amazon.com’dan Yatırım

Rüzgar Enerjisine Amazon.com’dan Yatırım

Amazon.com, veri merkezinin enerji ihtiyacını karşılamak için ABD`de 208 MW gücünde bir rüzgar santrali daha inşa edecek.

Dünyaca ünlü bilişim merkezlerinin rüzgar enerjisinden yararlanma yönündeki çalışmaları sürüyor.

Online alışveriş sitesi Amazon.com bir açıklama yaparak, veri merkezinin enerji ihtiyacının karşılanması için Kuzey Karolina`da kurulacak 208 megawatt gücündeki rüzgar santralini inşaa etmesi için İspanyol enerji şirketi Iberdrola`nın ABD`deki bağlı ortaklığı ile anlaştığını duyurdu.

Açıklamaya göre, Kuzey Carolina bölgesinde kurulacak rüzgar santrali Aralık 2016`da faaliyete geçecek.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

IBC Solar’dan Türkiye’de Atılım

IBC SOLAR Türkiye’de KosiFrankensolar’ın proje işlerini ve franchise ortaklarını aldı. Türkiye’de güneş enerjisi pazarına yabancı kuruluşların ilgisi sürüyor. Güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren büyük çaplı kuruluşlar, Türkiye’de çeşitli yatırım gerçekleştiriyor.

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

IKEA Nevada’nın En Büyük Güneş Enerjisi Santralini Kuracak

IKEA, Las Vegas`ta açacağı mağazasının çatısına, Nevada Eyaleti`nin en büyük çatı üstü güneş santralini kuracak. Güneş enerjisi santralleri tüm dünyada yaygınlaşırken, özellikle dünya çapındaki şirletlerin elektrik tüketimlerini karşılamak için kurdukları

HABERLER

EIF 2015’te Solar Cadde Projesi

EIF Türkiye’de yerli ve yabancı güneş enerjisi şirketleri Solar Cadde üzerinde ilk kez bir araya gelecek. Türkiye’de enerji temel seltörlerden biri haline geldikçe, fuarlar da dikkat çekiyor. EIF Türkiye’de “Solar