Rüzgar Enerjisinde Gürültü Sorununa Çözüm

Rüzgar Enerjisinde Gürültü Sorununa Çözüm

Rüzgar enerjisinde en büyük sorunlardan biri olan gürültü sorununa ses emici aletler ile çözüm bulunuyor.

Rüzgar enerjisinde sorunların çözümlerine yönelik adımlar atılıyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, Rüzgar enerjisinde ana türbin malzemelerinini güvenilirliğini arttırarak elektirik üretim maliyetini azaltmayı amaçlayan bir Avrupa projesi olan Windtrust, ses kirliliği sorununa da çare olacak ve aynı zamanda da verimliliği arttıracak yeni bir cihaz üzerinde çalışıyor.

Windtrust Teknik Koordinasyon Sorumlusu Garcia Ayerra, ses emici yeni aletin tırtıklı dişlilerden oluşan özel bir tasarıma sahip olduğunu kaydederek, böylece rüzgarın kırıldığını ve türbinden çıkan sesin azaldığını ifade etti. Ayerra ayrıca şu sıralar denenen modellerin 78 metre yüksekliğinde ve 90 metrelik bir rotor çapına sahip olduklarını da ekledi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

EPDK: “600MW Dışında Teşviksiz Lisanslı Güneş Santrali Kurabilirsiniz”

TBMM Genel Kurulu’ndan geçen Elektrik Piyasası Kanunu ardından EPDK Elektrik Piyasası Dairesi Başkanı Ahmet Ocak Gas& Power’a özel açıklamalarda bulundu. Ocak, sektörün gelişiminden yenilenebilir enerjiye bir çok konu hakkında sorularımızı yanıtladı.

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Çorum Ticaret Odası Güneş Enerjisinden Elektrik Üretiyor

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından hayata geçirilen güneş enerjisi sistemiyle üretilen elektrikle hem hizmet binası ile fuar kompleksinin enerji ihtiyacı karşılanıyor hem de fazla elektrik satılarak gelir sağlanıyor.

Biyo Enerji 0 Comments

Yenilenebilir Kaynaklı Enerji Tarife Garantileri, Çıkarımlar ve Gelecek Planları: AB Tecrübesi İsimli Konferans İstanbul’da Gerçekleştirilecek

Yenilenebilir Kaynaklı Enerji Tarife Garantileri, Çıkarımlar ve Gelecek Planları:AB Tecrübesi isimli konferans, 29 Nisan 2016 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi, Vedat Yerlici Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Program: 14:00-14:30 Kayıt 14:30-16:00 AB Tecrübesi Başkan: