Rüzgar Enerjisi Sektöründe Siemens ve Gamesa Güç Birleşmesi

Rüzgar Enerjisi Sektöründe Siemens ve Gamesa Güç Birleşmesi

Alman Siemens ve İspanyol Gamesa rüzgar sektöründe güçlerini birleştirerek dünyanın en büyük rüzgar şirketini kurmayı tamamladı.

Rüzgar enerjisi sektörü dünya çapında ilerleme kaydediyor. Bu durum, pazarda faaliyet gösteren kuruluşların yeni politika ve strateji izlemeleri anlamına geliyor. Şirketlerin güçlerini birleştirmeleri de bu stratejilerden birini oluşturuyor.

Rüzgar enerjisindeki bu gelişme, rüzgar endüstrisinin de önünü açıyor. Danimarkalı Vestas, rüzgar endüstrisinde lider firma konumunda bulunuyor. Pazarda faaliyet gösteren uluslararası kuruluşlar da rekabetteki yerlerini güçlendirmek adına yeni yöntemler geliştiriyor.

Bu doğrultuda, Alman Siemens ve İspanyol Gamesa rüzgar sektöründe güçlerini birleştirerek dünyanın en büyük rüzgar şirketini kurmayı tamamladı.

Siemens ve Gamesa’nın rüzgar enerjisinde büyük birleşmeleri konusunda aylar süren sessizlik nihayet bozuldu. İki şirketin başkanları bir araya gelerek anlaşmanın en uygun şekilde koşullarını belirleyerek birleşmeyi tamamladılar.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Genel

Schneider Electric’ten Üç Adımda Enerji Hedefleri

Schneider Electric’in Akıllı Panolarıy’la enerji hedefine üç adım: “Ölç, Bağlan, Tasarruf Et” Schneider Electric, Enerji Hedeflerinin Üç Adımda Gerçekleştirilmesiyle ilgili ipuçları veren bir yazı yayımladı. Enerji tasarrufunun sürekli bir süreç

Enerji Verimliliği 0 Comments

Türkiye’nin “Sürdürülebilir Enerji Karnesi” Başarılı

Dünya Bankası tarafından bu yıl ilk defa yayımlanan Sürdürülebilir Enerji için Mevzuat Göstergeleri Raporu sonuçlarına göre Türkiye sürdürülebilir enerjide ortalamanın üzerinde bir performans gösteren ülkeler arasında. Ülkemiz 100 üzerinden 79 puan

Ulaşım

Elektrikli Araç Bataryalarındaki Maliyet Düşüşü, Araçlarda Satış Patlamasına Yol Açtı

Batarya fiyatlarının düşmesine bağlı olarak Amerika’dave tüm dünyada  fişe takılabilir elektrikli araç kümülatif satışları son 5 yılda hızla yükseldi, elektrikli araç satışlarına olan talep patlama gösterdi. Son dönemde elektrikli araç

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply