Rüzgar Enerjisi Sektöründe Siemens ve Gamesa Güç Birleşmesi

Rüzgar Enerjisi Sektöründe Siemens ve Gamesa Güç Birleşmesi

Alman Siemens ve İspanyol Gamesa rüzgar sektöründe güçlerini birleştirerek dünyanın en büyük rüzgar şirketini kurmayı tamamladı.

Rüzgar enerjisi sektörü dünya çapında ilerleme kaydediyor. Bu durum, pazarda faaliyet gösteren kuruluşların yeni politika ve strateji izlemeleri anlamına geliyor. Şirketlerin güçlerini birleştirmeleri de bu stratejilerden birini oluşturuyor.

Rüzgar enerjisindeki bu gelişme, rüzgar endüstrisinin de önünü açıyor. Danimarkalı Vestas, rüzgar endüstrisinde lider firma konumunda bulunuyor. Pazarda faaliyet gösteren uluslararası kuruluşlar da rekabetteki yerlerini güçlendirmek adına yeni yöntemler geliştiriyor.

Bu doğrultuda, Alman Siemens ve İspanyol Gamesa rüzgar sektöründe güçlerini birleştirerek dünyanın en büyük rüzgar şirketini kurmayı tamamladı.

Siemens ve Gamesa’nın rüzgar enerjisinde büyük birleşmeleri konusunda aylar süren sessizlik nihayet bozuldu. İki şirketin başkanları bir araya gelerek anlaşmanın en uygun şekilde koşullarını belirleyerek birleşmeyi tamamladılar.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Yenilenebilir Enerjide Yatırımcıların Yeni Gözdesi Gelişen Piyasalar

Uluslararası denetim ve danışmanlık firması EY’nin hazırladığı Yenilenebilir Enerji Ülke Çekiciliği Endeksi’ne (RECAI) göre Latin Amerika, Afrika ve Asya gibi gelişmekte olan piyasalar yükselişi sürdürürken, Avrupa piyasaları kaydadeğer bir düşüş

HABERLER

Alternatif Biyoyakıt Heyecanında Beklenen Olmadı mı?

Jonathan S. Wolfson ve Harrison Dillon, efsanevi Silikon Vadisi tarzında bir başlangıç yapmış. Üniversiteden arkadaş olan ikili, on yıl önce Dillon’ın garajında çalışmaya başlamış ve biyoteknoloji yardımıyla yenilenebilir enerji üretmek

HABERLER

Ariston Thermo, Güneş Enerjili Kombi Alanında Büyüyor

Isıtma sektörünün dünya devi Ariston Thermo Group, tüketicinin ‘daha az enerji ile daha yüksek verim ‘ talebini merkezine aldı. 2009 yılından itibaren güneş enerji sistemlerini Türkiye pazarına sunan grup, yeni

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply