Rüzgar Enerjisi Sektöründe Siemens ve Gamesa Güç Birleşmesi

Rüzgar Enerjisi Sektöründe Siemens ve Gamesa Güç Birleşmesi

Alman Siemens ve İspanyol Gamesa rüzgar sektöründe güçlerini birleştirerek dünyanın en büyük rüzgar şirketini kurmayı tamamladı.

Rüzgar enerjisi sektörü dünya çapında ilerleme kaydediyor. Bu durum, pazarda faaliyet gösteren kuruluşların yeni politika ve strateji izlemeleri anlamına geliyor. Şirketlerin güçlerini birleştirmeleri de bu stratejilerden birini oluşturuyor.

Rüzgar enerjisindeki bu gelişme, rüzgar endüstrisinin de önünü açıyor. Danimarkalı Vestas, rüzgar endüstrisinde lider firma konumunda bulunuyor. Pazarda faaliyet gösteren uluslararası kuruluşlar da rekabetteki yerlerini güçlendirmek adına yeni yöntemler geliştiriyor.

Bu doğrultuda, Alman Siemens ve İspanyol Gamesa rüzgar sektöründe güçlerini birleştirerek dünyanın en büyük rüzgar şirketini kurmayı tamamladı.

Siemens ve Gamesa’nın rüzgar enerjisinde büyük birleşmeleri konusunda aylar süren sessizlik nihayet bozuldu. İki şirketin başkanları bir araya gelerek anlaşmanın en uygun şekilde koşullarını belirleyerek birleşmeyi tamamladılar.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Jeotermal enerji 0 Comments

EBRD’den Türkiye’ye 55 Milyon USD’lık Yenilenebilir Enerji Fonu

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası EBRD İş Bankası aracılığı ile yenilenebilir enerji ve kaynak verimliliği projelerinde kullanılmak üzere 55 milyon USD’lık yeni bir fonu özel sektör yatırımcılarına tahsis ediyor. 15

HABERLER

“Alternatifleri Dinlemek İsteyenler Nerede?”

EMBARQ Türkiye – Sürdürülebilir Ulaşım Derneği (SUD), çevreyi ve insan sağlığını her geçen gün daha fazla tehdit eden kent içi ulaşım sorunlarına sürdürülebilir çözümler üreterek “insan odaklı şehirler” oluşturmak amacıyla

Tasarımlar 0 Comments

Milano’da Dünyanın İlk Dikey Ormanı

İtalyan mimar ve şehir plancısı Stefano Boeri imzası taşıyan Bosco Verticale projesi dünyanın ilk dikey ormanı olma özelliğini taşıyor. Yeşil binaların ve kentlerin birbirinden ilginç ve güzel örnekleri dünyada mevcut.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply