Rüzgar Enerjisi Sektöründe Siemens ve Gamesa Güç Birleşmesi

Rüzgar Enerjisi Sektöründe Siemens ve Gamesa Güç Birleşmesi

Alman Siemens ve İspanyol Gamesa rüzgar sektöründe güçlerini birleştirerek dünyanın en büyük rüzgar şirketini kurmayı tamamladı.

Rüzgar enerjisi sektörü dünya çapında ilerleme kaydediyor. Bu durum, pazarda faaliyet gösteren kuruluşların yeni politika ve strateji izlemeleri anlamına geliyor. Şirketlerin güçlerini birleştirmeleri de bu stratejilerden birini oluşturuyor.

Rüzgar enerjisindeki bu gelişme, rüzgar endüstrisinin de önünü açıyor. Danimarkalı Vestas, rüzgar endüstrisinde lider firma konumunda bulunuyor. Pazarda faaliyet gösteren uluslararası kuruluşlar da rekabetteki yerlerini güçlendirmek adına yeni yöntemler geliştiriyor.

Bu doğrultuda, Alman Siemens ve İspanyol Gamesa rüzgar sektöründe güçlerini birleştirerek dünyanın en büyük rüzgar şirketini kurmayı tamamladı.

Siemens ve Gamesa’nın rüzgar enerjisinde büyük birleşmeleri konusunda aylar süren sessizlik nihayet bozuldu. İki şirketin başkanları bir araya gelerek anlaşmanın en uygun şekilde koşullarını belirleyerek birleşmeyi tamamladılar.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Sürdürülebilirlik 0 Comments

“Enerji Sistemi Müthiş Bir Dönüşüme Uğrayacak”

SÜT-D Başkanı Prof. Dr. Etem Karakaya: “Gelişmiş ülkelerde küresel iklim değişikliğiyle ilgili çok ciddi bir inisiyatif var. Gelişmekte olan ülkeler ise, bu durumdan en çok etkilenen ülkeler konumunda yer alıyor.

HABERLER

Mardin’e 10 Milyon Euro’luk Temiz Enerji Yatırımı

Türkiye’de 10 yılda yenilenebilir enerji sektörüne 4 milyar dolarlık yatırım yapılacağı belirtildi- Avrupa Türk İşverenler Birliği Başkanı Özmen :- “Türkiye’de güneş enerjisi sektöründe 3 bin megavat yatırım yapacağız”- “Bu yılın

HABERLER

Lufthansa “Yosun Yeşili” Yakıt Kullanacak

Lufthansa Avustralyalı biyoyakıt şirketi Algae.Tec ile yosundan uçak yakıtı üretim tesisi kurmak için anlaştı. Geçtiğimiz hafta başında işbirliği ön anlaşması imzalayan iki şirket, adı henüz açıklanmayan ve endüstriyel CO2 kaynaklarına

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply