Rüzgar Enerjisi Ön Başvurularında Güney Marmara Birinci

Rüzgar Enerjisi Ön Başvurularında Güney Marmara Birinci

EPDK verilerine göre 2015 yılı ön lisans başvurularında Çanakkale 115 taneyle birinci sırada yer aldı, onu 102 başvuruyla Balıkesir takip etti.

rüzgar enerjisi guney marmaraRüzgar enerjisi ön başvuruları gündemi belirliyor. Ön başvurularda Güney Marmara Bölgesi kurulu güçte olduğu gibi liderliği elinde bulunduruyor.

enerjienstitusu.com’un haberine göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) verilerine göre 2015 yılında rüzgar enerjisi ön başvurularında Çanakkale birinci, Balıkesir ikinci sırada yer aldı. Türkiye rüzgar enerjisi kurulu gücünün yüzde 26,51’ini bulunduran Güney Marmara Bölgesi, bu alanda ilk sırada.

Güney Marmara Bölgesi’nin rüzgar enerjisindeki liderliği devam ediyor. EPDK verilerine göre 2015 yılı ön lisans başvurularında Çanakkale 115 taneyle birinci sırada yer aldı, onu 102 başvuruyla Balıkesir takip etti. Çanakkale’de 5448,70 megawatt gücündeki lisans başvuruları sonucu 260 megawatt olarak ilan edilen kapasitenin 21,1 kat üzerinde, Balıkesir’de ise 4669,15 megawatt gücündeki başvurular sonucunda 160 megawatt olarak ilan edilen kapasitenin 29,2 katı başvuru alınmış oldu.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Ulaşım

Elektrikli Araç Bataryalarındaki Maliyet Düşüşü, Araçlarda Satış Patlamasına Yol Açtı

Batarya fiyatlarının düşmesine bağlı olarak Amerika’dave tüm dünyada  fişe takılabilir elektrikli araç kümülatif satışları son 5 yılda hızla yükseldi, elektrikli araç satışlarına olan talep patlama gösterdi. Son dönemde elektrikli araç

Şirket Haberleri 0 Comments

220PLUS Serbest Tüketiciye Farklı Seçenekler Sunuyor

220PLUS ile indirimli elektrik dönemi başladı. DOEN I Doğuş Enerji güvencesi ile 220PLUS’a geçmeniz halinde yılda en az bir fatura tasarruf edebilirsiniz. Aylık ortalama elektrik faturanız 125TL ve üzerinde ise

HABERLER

Çin Hükümetinden Elektrikli Araç Satışına Destek

Çin hükümeti hava kirliliğini ve enerji bağımlılığını azaltmak için elektrikli araç satışlarında yüzde on oranında vergi muafiyeti uygulayacak. Çin Halk Cumhuriyeti son dönemlerde insan sağlığını ciddi oranlarda tehdit eden hava