RÜZGAR EĞİTİM SETİ: 380 TL

RÜZGAR EĞİTİM SETİ: 380 TL

İster rüzgara tutun, ister laboratuarda vantilatöre ! Artık rüzgar enerjisini öğrencilere anlatmak hem daha kolay hem de eğlenceli.

Orijinal adı WindLab Plus Junior olan bu eğitim seti, rüzgardan nasıl elektrik enerjisi elde edileceğini ve bununla LED yakılabileceğini, müzik yapılabileceğini gösterir.

WindLab Plus  güçlü bir mini türbindir, rüzgarın kinetik enerjisini elektrik enerjisine çevirip, birbirinden farklı deneyler yapabilmenizi sağlar. İçinde polypropylene profil kanatlar ve farklı rüzgar hızlarında kanat parametrelerinin nasıl değiştiğini anlamanıza yarayacak Sac kanatlar bulunur.

Özel 3 fazlı AC alternatör, gerçek ticari türbinlerde kullanılanlarla aynı özelliklerdedir.

Kapasitörü, elde edilen enerjiyi depolanması amacıyla, eğitim setine dahil edilmiştir. Türbinin içindeki LED yanarak, elde edilen enerjinin elektriğe dönüştürüldüğünü gösterir. Müzik modülü ise, yine aynı elektrik enerjisi ile çalışarak ortama hoş bir ambiyans katar.  Ebatlar405 (yükseklik) x 320 (en) x 210 (boy)mm , 730 gr.

Bu Rüzgar Enerjisi Eğitim Setini,   310 TL olan bedelini

Altenerji Dijital Yayıncılık ve Org. A.Ş.

DENİZBANK İBAN:  TR650013400000600234400001  

EFT/havale ederek satın alabilirsiniz.

Mail order ile ödeme için lütfen info@alternatifenerji.com adresinden iletişime geçiniz.

Kredi kartı ile ödemek için lütfen tıklayınız

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

ÜRÜNLER

BİSİKLETLİ GENÇ : 90 TL

Çok yaratıcı, çok ekolojik, çok fonksiyonel ve çok havalı ! Bisikletinizin üzerine takacağınız bu şirin ürün, önündeki pervane döndükçe üretilen enerji ile içindeki dinamoyu çalıştırarak minik LED lambanın yanmasını sağlar.

ÜRÜNLER

RÜZGAR TÜRBİNİ MAKETİ – metal: 420 TL

Rüzgar ve güneş enerjisi ile ilgilenen herkes için çok sempatik bir ürün ! 50 cm yüksekliğindeki bu türbin maketimiz, kanatlarını döndüren motorun enerjisini önündeki güneş panelinden alır. Güneş panelinin ürettiği

ÜRÜNLER

GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ ALETİ: 50 TL

Dış mekanda veya elektrik kesildiğinde, cep telefonu güneş enerjisi ile kullanılabilme imkanı sağlar. Şarj aleti bir saat içinde, enerjiyi pilden cep telefonun piline transfer edebilir ve böylece 100 ile 150