Renoe Enerji Denizli’de Güneş Enerjisi Santrali Kuracak

Renoe Enerji Denizli’de Güneş Enerjisi Santrali Kuracak

Renoe Enerji Yatırım Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş., bu çerçevede, Denizli İli, Acıpayam İlçesi, Yeniköy Köyü’nde 10 MWe kapasiteli Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Santrali Projesi’ni hayata geçirmeyi planlıyor.

Renoe Enerji Yatırım Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş. Türkiye’de ve dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik enerjisi üretimi ve verimliliği sektöründe; yeni, temiz ve doğaya saygılı teknoloji ve yatırımları güvenilir ve kaliteli biçimde ekonomiye kazandırmayı hedefliyor.

Kuruluş bu paralelde, yerli ve yabancı ortaklığa açık, inovasyon ve yeni teknolojilerin takipçisi, sürekli gelişimi ve trendi görebilen; topluma , doğaya ve ekonomiye yararlı referans bir firma olma yolunda çalışmalarını sürdürüyor.

Firma konularında uzman, iyi yetişmiş, deneyimli insan kaynağı ile çalışarak; tasarımda, üretimde, yapımda, montajda ve iş yönetiminde kaliteyi ön plana almayı ve taahhüdündeki işleri zamanında ve kaliteli şekilde tamamlamayı amaçlıyor.

Renoe Enerji Yatırım Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş., bu çerçevede, Denizli İli, Acıpayam İlçesi, Yeniköy Köyü’nde 10 MWe kapasiteli Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Santrali Projesi’ni hayata geçirmeyi planlıyor.

RENOE tarafından kurulması planlanan tesiste yıllık enerji üretim kapasitesinin ortalama 18.700.000 kWh olacağı öngörülüyor.

Tüketicilerde yakın bir noktada gerçekleştirilecek bu yerinde üretim sayesinde iletim ve dağıtım hatlarındaki kayıplar azaltılarak tesisin maksimum verimle çalışması planlanıyor.

Kurulması planlanan güneş enerjisi santrali için 154/31,5 kV noktasından Acıpayam TM’nin OG seviyesinden bağlantı yapılacak. Proje bedeli 32.520.000 TL olarak belirtildi.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi 0 Comments

Erzincan’a Güneş Enerjisi Santrali

Erzincan’ın ilk güneş enerji santrali hizmete açıldı. Erzincan Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet sürdüren İş Geliştirme Merkezlerinde, Erzincan’ın ilk güneş enerji santrali hizmete açıldı. Organize Sanayi Bölgesi İŞGEM alanında kurulan güneş

HABERLER

İzmir’de 10 Bin Konutun Enerjisi Atıksudan Sağlanacak

Yaşar Üniversitesi, kanalizasyon ve atık sulardan enerji elde edilmesini sağlayacak yeni projesi ile TÜBİTAK’tan 380 bin TL destek almaya hak kazandı. İzmir’in günlük 720 bin metreküp atık su potansiyeli proje

HABERLER

Rüzgar Santraline Destek Garanti’den

Garanti Bankası, 90 MW kurulu gücüyle Türkiye’nin yenilenebilir enerji kapasitesine büyük katkı sağlayacak. Soma Rüzgar Santralı projesine, 90 milyon Euro tutarında proje finansman kredisi sağladı. Santral, Bilgin Enerji Grubu’na dahil

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply