Renoe Enerji Denizli’de Güneş Enerjisi Santrali Kuracak

Renoe Enerji Denizli’de Güneş Enerjisi Santrali Kuracak

Renoe Enerji Yatırım Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş., bu çerçevede, Denizli İli, Acıpayam İlçesi, Yeniköy Köyü’nde 10 MWe kapasiteli Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Santrali Projesi’ni hayata geçirmeyi planlıyor.

Renoe Enerji Yatırım Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş. Türkiye’de ve dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik enerjisi üretimi ve verimliliği sektöründe; yeni, temiz ve doğaya saygılı teknoloji ve yatırımları güvenilir ve kaliteli biçimde ekonomiye kazandırmayı hedefliyor.

Kuruluş bu paralelde, yerli ve yabancı ortaklığa açık, inovasyon ve yeni teknolojilerin takipçisi, sürekli gelişimi ve trendi görebilen; topluma , doğaya ve ekonomiye yararlı referans bir firma olma yolunda çalışmalarını sürdürüyor.

Firma konularında uzman, iyi yetişmiş, deneyimli insan kaynağı ile çalışarak; tasarımda, üretimde, yapımda, montajda ve iş yönetiminde kaliteyi ön plana almayı ve taahhüdündeki işleri zamanında ve kaliteli şekilde tamamlamayı amaçlıyor.

Renoe Enerji Yatırım Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş., bu çerçevede, Denizli İli, Acıpayam İlçesi, Yeniköy Köyü’nde 10 MWe kapasiteli Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Santrali Projesi’ni hayata geçirmeyi planlıyor.

RENOE tarafından kurulması planlanan tesiste yıllık enerji üretim kapasitesinin ortalama 18.700.000 kWh olacağı öngörülüyor.

Tüketicilerde yakın bir noktada gerçekleştirilecek bu yerinde üretim sayesinde iletim ve dağıtım hatlarındaki kayıplar azaltılarak tesisin maksimum verimle çalışması planlanıyor.

Kurulması planlanan güneş enerjisi santrali için 154/31,5 kV noktasından Acıpayam TM’nin OG seviyesinden bağlantı yapılacak. Proje bedeli 32.520.000 TL olarak belirtildi.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

AB Emisyon Ticaretinin Askıya Alınması Konusunda Ciddi

AB Genel Mahkemesi, elektrik üretiminin önemli bir kısmını kömürden karşılayan Polonya’nın AB’nin Emisyon Ticaret Sistemi’ne (ETS) yönelik itirazını kabul etmedi. Yüksek mahkeme, Avrupa Birliği’nin 2013’te ücretsiz olarak dağıttığı ‘kirletme izinlerinin’

HABERLER

Elektrikli Arabalarda Virüs Tehlikesi Kapıda

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sinan Kıvrak, elektrikli arabayı kontrol eden sürücülerin (elektronik beyin) Türkiye’de Türk mühendisler tarafından üretilmeyip dışarıdan alındığında, içine her türlü tehlikeli virüsün yerleştirilebileceğini söyledi.  Denizli’de son üç yılda

HABERLER 0 Comments

3 milyon 350 bin TL Değerindeki UNİKOP Enerji Evi Projesi Başladı

Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür, maliyeti 3 milyon 350 bin TL değerindeki UNİKOP Enerji Evi Projesinin başladığını söyledi. KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı ve Niğde Üniversitesi Rektörü Prof.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply