Renoe Enerji Denizli’de Güneş Enerjisi Santrali Kuracak

Renoe Enerji Denizli’de Güneş Enerjisi Santrali Kuracak

Renoe Enerji Yatırım Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş., bu çerçevede, Denizli İli, Acıpayam İlçesi, Yeniköy Köyü’nde 10 MWe kapasiteli Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Santrali Projesi’ni hayata geçirmeyi planlıyor.

Renoe Enerji Yatırım Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş. Türkiye’de ve dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik enerjisi üretimi ve verimliliği sektöründe; yeni, temiz ve doğaya saygılı teknoloji ve yatırımları güvenilir ve kaliteli biçimde ekonomiye kazandırmayı hedefliyor.

Kuruluş bu paralelde, yerli ve yabancı ortaklığa açık, inovasyon ve yeni teknolojilerin takipçisi, sürekli gelişimi ve trendi görebilen; topluma , doğaya ve ekonomiye yararlı referans bir firma olma yolunda çalışmalarını sürdürüyor.

Firma konularında uzman, iyi yetişmiş, deneyimli insan kaynağı ile çalışarak; tasarımda, üretimde, yapımda, montajda ve iş yönetiminde kaliteyi ön plana almayı ve taahhüdündeki işleri zamanında ve kaliteli şekilde tamamlamayı amaçlıyor.

Renoe Enerji Yatırım Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş., bu çerçevede, Denizli İli, Acıpayam İlçesi, Yeniköy Köyü’nde 10 MWe kapasiteli Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Santrali Projesi’ni hayata geçirmeyi planlıyor.

RENOE tarafından kurulması planlanan tesiste yıllık enerji üretim kapasitesinin ortalama 18.700.000 kWh olacağı öngörülüyor.

Tüketicilerde yakın bir noktada gerçekleştirilecek bu yerinde üretim sayesinde iletim ve dağıtım hatlarındaki kayıplar azaltılarak tesisin maksimum verimle çalışması planlanıyor.

Kurulması planlanan güneş enerjisi santrali için 154/31,5 kV noktasından Acıpayam TM’nin OG seviyesinden bağlantı yapılacak. Proje bedeli 32.520.000 TL olarak belirtildi.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

TeslaRoadster Şarjdaki Menzilini Artırdı

TeslaRoadster yaptığı güncelleme ile daha evvel 244 mil (392 kilometre) olan mesafesini yaklaşık 650 kilometreye çıkaracak.   Elektrikli otomobillerle ilgili en çok tartışılan konulardan biri olan şarj menziliyle ilgili yeni

HABERLER

Çatılarda Enerji Kaybının %30’u Geri Kazanılabilir

ÇATIDER’e göre yalıtımlı çatılar ortalama yüzde 30 Enerji tasarrufu sağlıyor. Tamamıyla çevreci bir çatı için çevreye duyarlı çatı kaplama malzemelerine de dikkat etmek gerekiyor. Isınan hava yükseldiği için binaların en

HABERLER 0 Comments

Nissan’dan Elektrikli Otomobili Geri Çağırma Hamlesi

Nissan’ın ilk olarak 2010 yılında Amerika ve Japonya’da ve 2011’de Avrupa’nın diğer ülkelerinde satışa sunduğu elektrikli otomobil Leaf, otomobilde yaşanabilen önemli bir sorun nedeniyle geri çağrılıyor. Yapılan açıklamaya göre tam

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply