Reis Gıda’ya Yeşil Ekonomi Ödülü

Reis Gıda’ya Yeşil Ekonomi Ödülü

Reis Gıda, çevreye karşı duyarlı bir yaklaşımla hareket ederek, geliştirdiği çevre odaklı sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle Yeşil Ekonomi Ödülü’nü kazandı.

reis yesil ekonomiYeşil ekonomi kavramı gerçekte bütün ekonomi alanını ilgilendiriyor. Prensip olarak üretim aşamasında doğaya zarar vermeme ve bu yönde çalışmalar gerçekleştirme anlamına gelen yeşil ekonomi Türkiye’de önümüzdeki dönemde daha etkin ve yaygın bir konuma gelecek.

Çevreye karşı duyarlı bir yaklaşımla hareket ederek, geliştirdiği çevre odaklı sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla örnek bir şirket olarak gösterilen Reis Gıda, bu yönüyle Yeşil Ekonomi Ödülü’ne layık görüldü.

Reis Gıda’ya, verilen Yeşil Ekonomi Ödülü’nü Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis aldı. Gazeteci Celal Toprak’ın sunduğu Yeşil Ekonomi Programı’ndan yola çıkılarak, çevreye karşı duyarlı bir yaklaşımla proje üreten kişi ve kurumları onurlandırmak üzere sahiplerine verilen Yeşil Ekonomi Ödülleri’nin, bu yıl 4.’sü düzenlendi. Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn’da, 29 Nisan Çarşamba günü düzenlenen törene; iş dünyası, bürokrasi, yerel yönetimler ve medya dünyasının temsilcileri katıldı.

Taşköprü Sarımsağı’na dünyanın kapısını açıyor

Reis Gıda, 16 yıl önce, Taşköprü Sarımsağı’nın nehirlere dökülmesini önlemek için Kastamonu- Taşköprü’de Reis Sarmoni Sarımsak Tesisini kurdu. Reis Gıda, Taşköprü Sarımsağı’nın, aslının bozulmadan gelecek nesillere ulaşabilmesi için TÜBİTAK, Kastamonu Üniversitesi ve çeşitli üniversitelerle işbirliği yaparak, İyi Tarım Uygulamaları’nı çiftçilere anlatmaya devam ediyor. Bu kapsamda sürdürdüğü yerli tohumla üretilen coğrafi işaretli Taşköprü Sarımsağı Projesi’ni, geçtiğimiz yıl Metro Toptancı Market işbirliğiyle hayata geçirdi. Reis Gıda’nın sürdürdüğü bu çalışmalar, Mehmet Reis’in Yeşil Ekonomi Ödülü’ne layık gösterilmesini beraberinde getirdi.

Yeşil Ekonomi Ödüllerinin sahipleri

· Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu

· Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman

· Beşiktaş Belediye Başkanı Av.Murat Hazinedar

· Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu

· TANAP Genel Müdürü H.Saltuk Düzyol

· Ahmet Kenan Tanrıkulu

· NTV Doğuş Yayın Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen

· Uyumsoft Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Önder

· Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis

· Onkat Bilişim AŞ Ortağı Nezihe Kılınç

· Op.Dr.Mesut Özcan

· Ekol Lojistik A.Ş Genel Müdürü Cavit Değirmenci

· Öztürk Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztür

· Elita Gıda A.Ş Genel Müdürü İbrahim Ethem Can

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Rüzgar enerjisi 0 Comments

EPDK Duyuru Yayınladı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, 24-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Kuruma yapılan rüzgar enerjisine dayalı elektrik üretim önlisans başvuruları hakkında bir duyuru yayınladı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, 24-30 Nisan 2015 tarihleri

Yeşil Binalar 0 Comments

Tesla Artık Hem Garajınızda Hem de Çatınızda !

Son 5 yıldır tüm çalışmalarını yakından takip ettiğimiz Elon Musk’un, şu ana kadar (Hyperloop dışında) tanıtımını yaptığı hiç bir ürün ya da proje orijinal bir fikre dayanmıyor, ancak Musk’un tüm

Biyo Enerji 0 Comments

Almanya Yenilenebilir Enerjiye Odaklanıyor

Almanya, nükleer enerjiden uzaklaşırken, rüzgar gibi yenilenebilir kaynaklardan daha fazla faydalanmanın yollarını arıyor. Bunun da yolu teknolojiden geçiyor. Açık denizde kurulan santrallar ve yeni depolama yöntemleri gibi gelişmelerle bir teknoloji