Reis Gıda’ya Yeşil Ekonomi Ödülü

Reis Gıda’ya Yeşil Ekonomi Ödülü

Reis Gıda, çevreye karşı duyarlı bir yaklaşımla hareket ederek, geliştirdiği çevre odaklı sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle Yeşil Ekonomi Ödülü’nü kazandı.

reis yesil ekonomiYeşil ekonomi kavramı gerçekte bütün ekonomi alanını ilgilendiriyor. Prensip olarak üretim aşamasında doğaya zarar vermeme ve bu yönde çalışmalar gerçekleştirme anlamına gelen yeşil ekonomi Türkiye’de önümüzdeki dönemde daha etkin ve yaygın bir konuma gelecek.

Çevreye karşı duyarlı bir yaklaşımla hareket ederek, geliştirdiği çevre odaklı sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla örnek bir şirket olarak gösterilen Reis Gıda, bu yönüyle Yeşil Ekonomi Ödülü’ne layık görüldü.

Reis Gıda’ya, verilen Yeşil Ekonomi Ödülü’nü Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis aldı. Gazeteci Celal Toprak’ın sunduğu Yeşil Ekonomi Programı’ndan yola çıkılarak, çevreye karşı duyarlı bir yaklaşımla proje üreten kişi ve kurumları onurlandırmak üzere sahiplerine verilen Yeşil Ekonomi Ödülleri’nin, bu yıl 4.’sü düzenlendi. Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn’da, 29 Nisan Çarşamba günü düzenlenen törene; iş dünyası, bürokrasi, yerel yönetimler ve medya dünyasının temsilcileri katıldı.

Taşköprü Sarımsağı’na dünyanın kapısını açıyor

Reis Gıda, 16 yıl önce, Taşköprü Sarımsağı’nın nehirlere dökülmesini önlemek için Kastamonu- Taşköprü’de Reis Sarmoni Sarımsak Tesisini kurdu. Reis Gıda, Taşköprü Sarımsağı’nın, aslının bozulmadan gelecek nesillere ulaşabilmesi için TÜBİTAK, Kastamonu Üniversitesi ve çeşitli üniversitelerle işbirliği yaparak, İyi Tarım Uygulamaları’nı çiftçilere anlatmaya devam ediyor. Bu kapsamda sürdürdüğü yerli tohumla üretilen coğrafi işaretli Taşköprü Sarımsağı Projesi’ni, geçtiğimiz yıl Metro Toptancı Market işbirliğiyle hayata geçirdi. Reis Gıda’nın sürdürdüğü bu çalışmalar, Mehmet Reis’in Yeşil Ekonomi Ödülü’ne layık gösterilmesini beraberinde getirdi.

Yeşil Ekonomi Ödüllerinin sahipleri

· Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu

· Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman

· Beşiktaş Belediye Başkanı Av.Murat Hazinedar

· Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu

· TANAP Genel Müdürü H.Saltuk Düzyol

· Ahmet Kenan Tanrıkulu

· NTV Doğuş Yayın Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen

· Uyumsoft Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Önder

· Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis

· Onkat Bilişim AŞ Ortağı Nezihe Kılınç

· Op.Dr.Mesut Özcan

· Ekol Lojistik A.Ş Genel Müdürü Cavit Değirmenci

· Öztürk Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztür

· Elita Gıda A.Ş Genel Müdürü İbrahim Ethem Can

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Finansman

İş Bankası’na Enerji Verimliliği Projeleri İçin Kredi

Türkiye İş Bankası, bir kısmı enerji verimliliği projelerinde kullanılmak üzere Avrupa Yatırım Bankası`ndan 200 milyon Euro`luk kredi sağladı.  İş Bankası ile AYB arasında; konutlarda deprem güvenliği ve enerji verimliliğinin artırılması

Mevzuat

Biyodizele ÖTV Teşviği Yolda

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bitkisel atık yağların geri kazanımına vergi teşviği getirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bitkisel atık yağların yaşattığı çevre felaketinin önüne geçmek ve bu yağları ekonomiye geri kazandırmak

HABERLER

Gönen’de Pirinç Saplarından Biyogaz Üretilecek

Balıkesir’in Gönen ilçesinde, pirinç hasadı sonrasında tarlalarda çürümeye bırakılan saplardan biyogaz üretilecek. Türkiye’nin önde gelen pirinç ambarlarından olan Gönen’de, Almanya Federal kuruluşu ’GİZ’ işbirliği ile çeltik samanından biyogaz üretilecek. Türk-Alman