Reis Gıda’ya Yeşil Ekonomi Ödülü

Reis Gıda’ya Yeşil Ekonomi Ödülü

Reis Gıda, çevreye karşı duyarlı bir yaklaşımla hareket ederek, geliştirdiği çevre odaklı sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle Yeşil Ekonomi Ödülü’nü kazandı.

reis yesil ekonomiYeşil ekonomi kavramı gerçekte bütün ekonomi alanını ilgilendiriyor. Prensip olarak üretim aşamasında doğaya zarar vermeme ve bu yönde çalışmalar gerçekleştirme anlamına gelen yeşil ekonomi Türkiye’de önümüzdeki dönemde daha etkin ve yaygın bir konuma gelecek.

Çevreye karşı duyarlı bir yaklaşımla hareket ederek, geliştirdiği çevre odaklı sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla örnek bir şirket olarak gösterilen Reis Gıda, bu yönüyle Yeşil Ekonomi Ödülü’ne layık görüldü.

Reis Gıda’ya, verilen Yeşil Ekonomi Ödülü’nü Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis aldı. Gazeteci Celal Toprak’ın sunduğu Yeşil Ekonomi Programı’ndan yola çıkılarak, çevreye karşı duyarlı bir yaklaşımla proje üreten kişi ve kurumları onurlandırmak üzere sahiplerine verilen Yeşil Ekonomi Ödülleri’nin, bu yıl 4.’sü düzenlendi. Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn’da, 29 Nisan Çarşamba günü düzenlenen törene; iş dünyası, bürokrasi, yerel yönetimler ve medya dünyasının temsilcileri katıldı.

Taşköprü Sarımsağı’na dünyanın kapısını açıyor

Reis Gıda, 16 yıl önce, Taşköprü Sarımsağı’nın nehirlere dökülmesini önlemek için Kastamonu- Taşköprü’de Reis Sarmoni Sarımsak Tesisini kurdu. Reis Gıda, Taşköprü Sarımsağı’nın, aslının bozulmadan gelecek nesillere ulaşabilmesi için TÜBİTAK, Kastamonu Üniversitesi ve çeşitli üniversitelerle işbirliği yaparak, İyi Tarım Uygulamaları’nı çiftçilere anlatmaya devam ediyor. Bu kapsamda sürdürdüğü yerli tohumla üretilen coğrafi işaretli Taşköprü Sarımsağı Projesi’ni, geçtiğimiz yıl Metro Toptancı Market işbirliğiyle hayata geçirdi. Reis Gıda’nın sürdürdüğü bu çalışmalar, Mehmet Reis’in Yeşil Ekonomi Ödülü’ne layık gösterilmesini beraberinde getirdi.

Yeşil Ekonomi Ödüllerinin sahipleri

· Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu

· Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman

· Beşiktaş Belediye Başkanı Av.Murat Hazinedar

· Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu

· TANAP Genel Müdürü H.Saltuk Düzyol

· Ahmet Kenan Tanrıkulu

· NTV Doğuş Yayın Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen

· Uyumsoft Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Önder

· Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis

· Onkat Bilişim AŞ Ortağı Nezihe Kılınç

· Op.Dr.Mesut Özcan

· Ekol Lojistik A.Ş Genel Müdürü Cavit Değirmenci

· Öztürk Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztür

· Elita Gıda A.Ş Genel Müdürü İbrahim Ethem Can

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Jeotermal Seracılığa İlgi Artıyor

Sera-Bir Başkanı Yanmaz: “İlgili kurumlarla yaptığımız toplantılarda, jeotermal seracılıkla ilgili üreticilere dönük daha kolay yatırımlar yapılması, organize ihtisas sera bölgeleri oluşturulması ve jeotermali etkin kullanarak bu işi yapabilecek bölgelerin öncelikli

HABERLER 0 Comments

Yenilenebilir Enerjide Akıllı Kolejler

2013 yılında eğitim hayatına başlayan Akıllı Kolejler yeni sezona farkındalıklarıyla giriyor. Yenilenebilir enerji alanında ara eleman ihtiyacının karşılanamaması önemli bir sorun olarak ortaya çıkıyor. Yenilenebilir enerji potansiyelinin kullanımı arttıkça bu

HABERLER 0 Comments

Tesla’nın Model 3’ünün Performansı, Model S’e Benzer Olacak

Tesla, hem çok uygun fiyattan satacağı hem de çok iyi performans sunacak bir elektrikli araba geliştiriyor. İşte Model 3 hakkındaki son söylentiler… Elektrikli araç sektörü denildiğinde hiç şüphesiz akla gelen