Proline ile JIC Arasında Startup’ları Destekleyecek Anlaşma

Proline ile JIC Arasında Startup’ları Destekleyecek Anlaşma

Türk teknoloji şirketi Proline ile Çekya’nın (Çek Cumhuriyeti) önde gelen startup hızlandırıcısı JIC arasında akıllı şehirler alanında faaliyet gösteren startup’ları destekleyecek anlaşma yapıldı.

Şehir güvenliği alanında akıllı çözümleriyle hizmet veren Proline, Türkiye’nin akıllı yazılımlarla entegre edilmiş pek çok şehir güvenlik projesinde yer aldı. Tüm dünyada yaygınlığı artan coğrafi bilgi sistemleri alanında ise 17. Yüzyıl Osmanlı bilgini Kâtip Çelebi’nin hatırasına yönelik olarak KTP adını verdiği çözümünü sunuyor.

Ayrıca Proline tarafından geliştirilen Online Müşteri İlişkileri Yönetim Platformu MeaMinds, markaların pazarlama için ihtiyaç duyduğu rakip analizi ile ürün-kampanya analizlerini yapabilmelerini ve sosyal medya performansını ölçümleyebilmelerini sağlıyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezi olan Proline, sistem entegrasyonu alanında da proje geliştirme, danışmanlık, uygulama, bakım ve yenileme başlıklarında müşterilerine hizmet sunmaya devam ediyor.

Bu doğrultuda, Türk teknoloji şirketi Proline ile Çekya’nın (*) önde gelen startup hızlandırıcısı JIC arasında akıllı şehirler alanında faaliyet gösteren startup’ları destekleyecek anlaşma yapıldı.

Bu kapsamda Proline ilk olarak JIC STARCUBE startup yarışmasını kazanacak akıllı şehirler alanında faaliyet gösteren Türk startup’larına yatırım fırsatı sunacak.

Kendi geliştirdiği teknolojiler ile akıllı şehirler kuran Proline ile Çekya’nın önde gelen Kuluçka Merkezi JIC (Güney Moravya İnovasyon Merkezi) arasında akıllı şehirler alanındaki girişimlerin önünü açacak önemli bir işbirliğine imza atıldı.

Anlaşma kapsamında her iki taraf startup’ların desteklenmesi, girişimcilerin eğitilmesi ve akıllı şehirler alanındaki projelere yatırım yapılması gibi alanlarda stratejik işbirliği ve karşılıklı bilgi alışverişi yapacak. Türkiye ve Çekya startupları arasında işbirliklerinin kurulmasına yardım edilecek. Her iki taraf, özellikle akıllı şehirler alanındaki startup ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla ülkelerinde birbirlerini de temsil edecek.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

*Çek Cumhuriyeti 2016 yılında alınan resmi bir kararla adının ÇEKYA olarak kısaltılmasına izin vermiştir.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Emin Grubu’ndan Elektrikli Araç Üretimi

Emin Grubu, 100 km`de sadece 1 TL`lik elektrik tüketen yüzde 100 elektrikli otomobil üretim ve satışına başladı. Türkiye’de elektrikli araç üretimine yönelen firmalarda artış görülüyor. Konvansiyonel ataçların dönüştürülmesiyle elde edilen

HABERLER

Güneş Enerjisiyle “Peri Masalı” Deneyimi

Hollanda’da “Akıllı Otoyol” projesi kapsamında bir otobanın 500 metrelik bölümü kullanıma açıldı. Sürücüler yaşadıkları deneyim için, ‘bir peri masalının içinde ilerliyor gibi’ diyorlar. Hollanda gündüz güneş ile şarj olan ve

HABERLER

Profilo’dan Çift Artılı Enerji Sınıfıyla Elektrik Tasarruflu Buzdolabı

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri Yeni No-Frost BD2556W3IN Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, No-Frost BD2556W3IN buzdolabıyla, çift artılı enerji sınıfıyla elektrik tasarrufu sağlıyor.   Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, buzdolabında sınıf atlamak isteyenler

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply