Proline ile JIC Arasında Startup’ları Destekleyecek Anlaşma

Proline ile JIC Arasında Startup’ları Destekleyecek Anlaşma

Türk teknoloji şirketi Proline ile Çekya’nın (Çek Cumhuriyeti) önde gelen startup hızlandırıcısı JIC arasında akıllı şehirler alanında faaliyet gösteren startup’ları destekleyecek anlaşma yapıldı.

Şehir güvenliği alanında akıllı çözümleriyle hizmet veren Proline, Türkiye’nin akıllı yazılımlarla entegre edilmiş pek çok şehir güvenlik projesinde yer aldı. Tüm dünyada yaygınlığı artan coğrafi bilgi sistemleri alanında ise 17. Yüzyıl Osmanlı bilgini Kâtip Çelebi’nin hatırasına yönelik olarak KTP adını verdiği çözümünü sunuyor.

Ayrıca Proline tarafından geliştirilen Online Müşteri İlişkileri Yönetim Platformu MeaMinds, markaların pazarlama için ihtiyaç duyduğu rakip analizi ile ürün-kampanya analizlerini yapabilmelerini ve sosyal medya performansını ölçümleyebilmelerini sağlıyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezi olan Proline, sistem entegrasyonu alanında da proje geliştirme, danışmanlık, uygulama, bakım ve yenileme başlıklarında müşterilerine hizmet sunmaya devam ediyor.

Bu doğrultuda, Türk teknoloji şirketi Proline ile Çekya’nın (*) önde gelen startup hızlandırıcısı JIC arasında akıllı şehirler alanında faaliyet gösteren startup’ları destekleyecek anlaşma yapıldı.

Bu kapsamda Proline ilk olarak JIC STARCUBE startup yarışmasını kazanacak akıllı şehirler alanında faaliyet gösteren Türk startup’larına yatırım fırsatı sunacak.

Kendi geliştirdiği teknolojiler ile akıllı şehirler kuran Proline ile Çekya’nın önde gelen Kuluçka Merkezi JIC (Güney Moravya İnovasyon Merkezi) arasında akıllı şehirler alanındaki girişimlerin önünü açacak önemli bir işbirliğine imza atıldı.

Anlaşma kapsamında her iki taraf startup’ların desteklenmesi, girişimcilerin eğitilmesi ve akıllı şehirler alanındaki projelere yatırım yapılması gibi alanlarda stratejik işbirliği ve karşılıklı bilgi alışverişi yapacak. Türkiye ve Çekya startupları arasında işbirliklerinin kurulmasına yardım edilecek. Her iki taraf, özellikle akıllı şehirler alanındaki startup ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla ülkelerinde birbirlerini de temsil edecek.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

*Çek Cumhuriyeti 2016 yılında alınan resmi bir kararla adının ÇEKYA olarak kısaltılmasına izin vermiştir.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Airbus A340’ün Güneş Enerjisi ile Çalıştığını Düşünürsek

Sadece güneş enerjisiyle çalışan bir uçak, Amerika Birleşik Devletleri’ni boydan boya geçmek için hazırlanan projenin ilk aşaması için San Francisco’dan havalandı. Solar Impulse adlı uçak önümüzdeki haftalarda Phoenix, Dallas, St

Şirket Haberleri 0 Comments

Braas’tan Güneş Enerjisi Çözümleri

Braas Çatı Sistemleri, kentsel dönüşüm sürecinde çatıları yapılarda bir enerji üssüne dönüştürmek amacı ile geniş solar ürün gamını tüketicilerine sunuyor. Her zaman söylenir: Türkiye’de çatılarda güneş enerjisinden elektrik üretimi elde

Elektrik Satışı

Enerjisa’ya Altın Voltaj Ödülü

Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin, Başkent EDAŞ, AYEDAŞ, Toroslar EDAŞ, 186 Çağrı Merkezi’ni mobil uygulama ile cep telefonlarına getiren yenilikçi projesi Konya Enerji Zirvesi’nde büyük ödüle layık görüldü. Geçen yıl aynı zirvede

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply