Philips’in Ürün Satışlarının %45’i Yeşil Ürün Kategorisinden

Royal Philips Electronics tarafından yapılan açıklamaya göre 11,3 milyar Avroluk yeşil ürün satışlarının toplam satışların %45’ine ulaştığı, bunun da şirketi 2015 EcoVision sürdürülebilirlik performansı hedeflerine oldukça yaklaştırdığını bildirildi. Çevresel etkileri azaltmakla birlikte hasta sonuçlarını iyileştiren ve bakım hizmetlerine erişimi arttıran 16 yeni ürünle yeşil ürün satışlarındaki nominal büyümenin %36’lık büyük kısmını oluşturan Philips sağlık alanının yeşil ürün portföyü genişletildi.

ae_aydinlatma_philipsRoyal Philips Electronics (NYSE:PHG, AEX:PHIA) tarafından yapılan açıklamaya göre 11,3 milyar Avroluk yeşil ürün satışlarının toplam satışların %45’ine ulaştığı, bunun da şirketi 2015 EcoVision sürdürülebilirlik performansı hedeflerine oldukça yaklaştırdığını bildirildi. Çevresel etkileri azaltmakla birlikte hasta sonuçlarını iyileştiren ve bakım hizmetlerine erişimi arttıran 16 yeni ürünle yeşil ürün satışlarındaki nominal büyümenin %36’lık  büyük kısmını oluşturan Philips sağlık alanının yeşil ürün portföyü genişletildi.

Bu başarı, Philips’in şirket genelinde sürdürülebilirliği devam ettirme ve insanların sağlıklarını ve refahlarını inovasyon sayesinde iyileştirme amacının altını çiziyor. Sürdürülebilirlik Kurulu Başkanı ve Philips Strateji & İnovasyon Yöneticisi Jim Andrew düşüncelerini “Bugün Philips’in dünya üzerindeki her 4 kişiden birinin yaşamını iyileştirdiğini2 bildirmekten gurur duyuyoruz. Arzumuz ise şirket vizyonumuzun bir parçası olarak bu hedefi 2025 yılına kadar bir yılda 3 milyar kişiye yükseltmek. Ayrıca bu yıl beş yıllık karbon azaltma hedefimizin %25’ine ulaşarak faaliyetlerimizin çevresel etkilerini azaltma konusunda da büyük ilerleme kaydettik. Bunu öncelikle küresel çapta uygulamaya devam edeceğimiz temel faaliyet alanlarımızdaki enerji tasarrufu programları, yeşil lojistik, seyahatlerin azaltılması ve yenilenebilir enerji kullanımının artmasına borçluyuz.” şeklinde dile getirdi.

Yatırımların 2015 yılına kadar 2 milyar Avroyu bulması hedefi doğrultusunda Philips, 2012 yılında yeşil inovasyona 569 milyon Avro yatırım yaptı. Enerji verimli aydınlatmaya geçiş yaparak karbondioksit salınımlarını azaltmak amacındaki LED devrimini ilerletmeye yönelik olarak inovasyona 325 milyon Avroyu aşkın yatırım yapan aydınlatma sektörü yatırımlar konusunda öncü sektör oldu.

Tüketici ürünleri alanında ise ürünlerde polivinil klorür (PVC) ve bromlu alevlenme geciktiricilerin (BFR) kullanımını yavaş yavaş azaltma taahhüdünü uygulamaya geçiren Philips, ilk kez yıl içinde üretilen tüm espresso makinelerinde bu maddeleri kullanmadı.

Sağlık ürünlerini destekleyen ve çevresel etkileri azaltan sağlık sektöründeki yatırımlar dünya çapında yeşil hastanelere olan ilginin artmasını da destekledi. Bu taahhüt enerji tüketimini ortalama olarak %22 oranında azaltan enerji verimli MRG alanında Philips Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG) cihazını sektörün lideri olarak seçen COCIR3 tarafından tanındı.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

“Yenilenebilir Elektrik Kaynakları Ana Akım Haline Geliyor”

IRENEC 2014, 4. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı Sonuç Bildirgesi: Toplu üretimin sonucunda yenilenebilir elektrik kaynakları ana akım haline geliyor. Elektrik tedariğinin % 100 temiz yenilenebilir enerjilerden elde edilmesi yönündeki

HABERLER 0 Comments

Almanya Elektrikli Araç Satışını Teşvik Etmeye Hazırlanıyor

Almanya Maliye Bakanlığı yeni bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Bu tasarıya göre ülkede elektrikli otomobil almak isteyenlere 5 bin euro teşvik (Yaklaşık 16 bin TL) verilecek. Enerji politikasında yenilenebilir enerjiye

HABERLER 0 Comments

Hindistan’da Güneş Enerjisi Artık Kömürden Ucuz !

Hindistan’da geçtiğimiz hafta yapılan bir ihale sonucunda 4.34 rupi/kWh (0,064 USD/kWh) ile rekor seviyeye inen güneş elektriği fiyatı, ülkenin tarihinde ilk defa güneş enerjisini termikten daha ucuza getirdi, Hindistan Enerji