Philips’in Ürün Satışlarının %45’i Yeşil Ürün Kategorisinden

Royal Philips Electronics tarafından yapılan açıklamaya göre 11,3 milyar Avroluk yeşil ürün satışlarının toplam satışların %45’ine ulaştığı, bunun da şirketi 2015 EcoVision sürdürülebilirlik performansı hedeflerine oldukça yaklaştırdığını bildirildi. Çevresel etkileri azaltmakla birlikte hasta sonuçlarını iyileştiren ve bakım hizmetlerine erişimi arttıran 16 yeni ürünle yeşil ürün satışlarındaki nominal büyümenin %36’lık büyük kısmını oluşturan Philips sağlık alanının yeşil ürün portföyü genişletildi.

ae_aydinlatma_philipsRoyal Philips Electronics (NYSE:PHG, AEX:PHIA) tarafından yapılan açıklamaya göre 11,3 milyar Avroluk yeşil ürün satışlarının toplam satışların %45’ine ulaştığı, bunun da şirketi 2015 EcoVision sürdürülebilirlik performansı hedeflerine oldukça yaklaştırdığını bildirildi. Çevresel etkileri azaltmakla birlikte hasta sonuçlarını iyileştiren ve bakım hizmetlerine erişimi arttıran 16 yeni ürünle yeşil ürün satışlarındaki nominal büyümenin %36’lık  büyük kısmını oluşturan Philips sağlık alanının yeşil ürün portföyü genişletildi.

Bu başarı, Philips’in şirket genelinde sürdürülebilirliği devam ettirme ve insanların sağlıklarını ve refahlarını inovasyon sayesinde iyileştirme amacının altını çiziyor. Sürdürülebilirlik Kurulu Başkanı ve Philips Strateji & İnovasyon Yöneticisi Jim Andrew düşüncelerini “Bugün Philips’in dünya üzerindeki her 4 kişiden birinin yaşamını iyileştirdiğini2 bildirmekten gurur duyuyoruz. Arzumuz ise şirket vizyonumuzun bir parçası olarak bu hedefi 2025 yılına kadar bir yılda 3 milyar kişiye yükseltmek. Ayrıca bu yıl beş yıllık karbon azaltma hedefimizin %25’ine ulaşarak faaliyetlerimizin çevresel etkilerini azaltma konusunda da büyük ilerleme kaydettik. Bunu öncelikle küresel çapta uygulamaya devam edeceğimiz temel faaliyet alanlarımızdaki enerji tasarrufu programları, yeşil lojistik, seyahatlerin azaltılması ve yenilenebilir enerji kullanımının artmasına borçluyuz.” şeklinde dile getirdi.

Yatırımların 2015 yılına kadar 2 milyar Avroyu bulması hedefi doğrultusunda Philips, 2012 yılında yeşil inovasyona 569 milyon Avro yatırım yaptı. Enerji verimli aydınlatmaya geçiş yaparak karbondioksit salınımlarını azaltmak amacındaki LED devrimini ilerletmeye yönelik olarak inovasyona 325 milyon Avroyu aşkın yatırım yapan aydınlatma sektörü yatırımlar konusunda öncü sektör oldu.

Tüketici ürünleri alanında ise ürünlerde polivinil klorür (PVC) ve bromlu alevlenme geciktiricilerin (BFR) kullanımını yavaş yavaş azaltma taahhüdünü uygulamaya geçiren Philips, ilk kez yıl içinde üretilen tüm espresso makinelerinde bu maddeleri kullanmadı.

Sağlık ürünlerini destekleyen ve çevresel etkileri azaltan sağlık sektöründeki yatırımlar dünya çapında yeşil hastanelere olan ilginin artmasını da destekledi. Bu taahhüt enerji tüketimini ortalama olarak %22 oranında azaltan enerji verimli MRG alanında Philips Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG) cihazını sektörün lideri olarak seçen COCIR3 tarafından tanındı.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

Elektrikli araçlar 0 Comments

Norveç’ten Benzin ve Dizel İle Çalışan Araçların Satışına Yasak

Norveç hükümeti iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında önemli bir karar almaya hazırlanıyor. 2025 yılı itibarıyla benzin ve dizel yakıt ile çalışan otomobil satışlarına yasak getirilecek. Avrupa’da benzin ve dizel araçların yasaklanmasına

Elektrikli araçlar 0 Comments

Volvo’dan Elektrikli Araçlar İçin Büyük Hedef

Otomotiv sektörü dünya ekonomisinin itici güçlerinden biri. Otomotiv sektöründe yalnızca markalaşma değil, otomasyon ve dizayn ikilisi çok önemli bir rol oynuyor. Bu ikiliyi başarıyla yerine getiren kuruluşlar ön planda yer

HABERLER

Almanya’da Tamamen Yeşil Elektrik Enerji Şebekesi Kuruldu

Yeşil enerji içeren şebeke oluşturmak artık günümüzde neredeyse standart hale gelmiş durumda ama tamamen yeşil enerjiden oluşan bir şebeke oldukça zor.   Yenilenebilir enerji konusunda artık her gün bir yenilikle karşılaşıyoruz. Bütün bu yenilikler