Panasonic Türkiye Bu Yıl Temiz Enerji ve Temiz Aydınlatmada da Olacak

Panasonic Türkiye, yeni alanlara yoğunlaşacak. Bunların içinde enerji verimliliği ve güneş enerjisi de olacak.

ae_aydinlatma_panasonicŞirket, otomotivcilere araç içi eğlence, gösterge, sensör ve navigasyon sistemleri temin edecek. İlk etapta Japon otomotiv şirketleriyle çalışılacak. Güneş enerjisi ve LED aydınlatma diğer öncelikli sektörler…

Panasonic Türkiye, yeni alanlara yoğunlaşarak tüketici elektroniğinin yanısıra kurumsal kanalda da iddialı olacak. Bu alanlardan ilki otomotiv sektörüne yönelik araç içi eğlence sistemleri, göstergeler, sensörler ve navigasyon gibi ürünlerin temini olacak. Türkiye’de ilk etapta Japon otomotiv şirketleriyle çalışılacak. Güneş enerjisi ve LED aydınlatma şirketin yoğunlaşacağı diğer iki sektör.

Panasonic Türkiye Genel Müdürü Ahmet Telatar, Panasonic’in televizyon ve diğer tüketici elektroniği ürünleri dışındaki iş kollarına ağırlık verme kararı aldıklarını söyledi. Tüketici elektroniğinde işlerin başarılı şekilde gittiğini kaydeden Telatar, şöyle devam etti:

Örnek ev yapacak

“Üreticilere parça tedarik etme planımız var. Türkiye bir üretim üssü. İlk odaklanacağımız sektör de otomotiv olacak. Panasonic; Honda, Toyota, Mercedes, Volkswagen gibi büyük markaların araç içi eğlence, ekran, gösterge, sensör ve navigasyon gibi sistemlerini temin ediyor. Türkiye’de de otomotiv güçlü bir sektör ve büyük fırsatlar gördüğümüz için bu alana giriyoruz.”

İlk etapta Japon otomotiv firmalarıyla çalışacaklarını kaydeden Telatar, şöyle devam etti: “İlgi alanlarımızdan biri de enerji. Sanyo birleşmesinden sonra solara da girdik. 2013 yılında fırsatları değerlendireceğiz. Çalışan örnek bir ev yapacağız. Güney panellerini kuracağız. Nisan veya Mayıs gibi bitireceğiz. Ardından tüm projelere teklif vereceğiz. Büyük oteller için projeler hazırlayacağız.”

Aydınlatacak!

LED aydınlatmaya da bu yıl start vereceklerini ifade eden Telatar, “Aydınlatmaya evde kullanılan ürünlerle başlayacağız. Bunun profesyonel tarafıyla da ilgileneceğiz. Oteller, havaalanları, sokak aydınlatmaları ciddi değişim geçiriyor. Bu 3 gruba konsantre olacağız” dedi.

Türkiye’de televizyon Avrupa’dan ucuz

GEÇEN yıl ilk kez LED ve LCD televizyonlarla tüketicinin karşısına çıktıklarını anlatan Ahmet Telatar, bu televizyonların satışlarda payının yüzde 70’i bulduğunu vurguladı. Televizyonda yüzde 10 büyüme kaydettiklerini belirten Telatar, “Televizyonda pazar payımız yüzde 3.5-4 civarında. Toplam pazar 2.5-3 milyon adet arasında değişiyor. Bu alanda yolumuza devam ediyoruz, daha gideceğimiz çok yol var. Agresif davranmıyoruz” dedi. Türkiye’de zincir marketlerin rekabeti yüzünden televizyon fiyatları Avrupa’dan daha ucuz hale geldi. Sürekli fiyat indiriyorlar. Şu anda televizyon işi yapan kimse para kazanmıyor” diye konuştu.

Kaynak: Vatan Gazetesi

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Audi’den Elektrikli Otomobil

Audi’nin yeni A9 modeli elektrik enerjisi ile hareket edebilecek. Dünyaca ünlü otomotiv markaları elektrikli otomobil üretimine hazırlanıyor. Yakın zamanda bu alanda önemli bir rekabet oluşacağı öngörülebilir. Elektrikli otomobillerin yaygınlaşması ile

HABERLER

Yeşil Ekonomiye Geçişi Hızlandıracak Olan Forum Gerçekleştirildi

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD), Birleşmiş Milletler Çevre Programı Finans Girişimi (UNEP FI) ve Global Compact Türkiye, 3 Mayıs’ta Borsa İstanbul Konferans Salonu’nda “Sürdürülebilir Finans Forumu”nu gerçekleştirdi. İSTANBUL

HABERLER

Geleceğe Yön Verecek Otomobil Modelleri

İş ya da zevk için olması fark etmez, hepimiz arabalarımızın ailemiz ve çevremiz için güvenilir olmasını aynı zamanda da fiyatıyla elimizi yakmamasını istiyoruz. Peki biz sırf elimizi yakmasın diye ezber