Panasonic Tesla İşbirliği

Panasonic Tesla İşbirliği

Panasonic Tesla ile birlikte elektrikli otomobillerin geleceğine yaptığı yatırımları iki katına çıkarıyor.

Elektrikli araç
üretiminde uluslararası kuruluşların işbirlikleri önem taşıyor. Bu işbirlikleri uzun vadede elektrikli araçların yaygınlaşmasında da belirleyici olacak.

www.teknotalk.com’un haberine göre, Japon elektronik devi Tesla Motor için 1.6 Milyar dolarlık lityum-iyon batarya üretecek. Üretim Nevada’da yer alan Gigafactory’de yapılacak.

Projenin tamamı 4 yada 5 Milyar dolara mal olması bekleniyor. Tesla bu üretim sayesinde 2020 yılına kadar yıllık 500 Bin adetlik bir araç satış planını devreye sokmak istiyor.

Panasonic’te bunu umuyor ve önümüzdeki 4 yıl içinde otomobil üreticileri için elektronik satışlarını arttırmayı hedefliyor.

Panasonic Başkanı Kazuro Tsuga “Eğer Tesla uygun elektrikli araç sunmayı başarırsa otomobil dünyası değişecek ve biz de büyümek için bir fırsat yakalayacağız” diyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Geleceğin Yeni Biyoyakıt Kaynağı: Tütün

Kaliforniya’daki Berkeley Üniversitesi araştırmacıları, tütünü geleceğin biyoyakıtı olmaya hazırlıyor. Bu günlerde yürütülen çalışmalar, bu bitkinin yapraklarını, ileride motorlu taşıtlarda kullanılmak amacıyla yağ üretebilir hale getirmek üzerine yoğunlaştı. Araştırmacılar deneylerin 2014

Sürdürülebilirlik

GROHE İlk Sürdürülebilirlik Raporu’nu Yayınladı

GROHE, sektöründe Alman Sürdürülebilirlik Tüzüğü’ne uyum beyanında bulunan ilk şirket olarak kaynakların verimli kullanımı, sağlıklı bir çevre ve yüksek yaşam kalitesi sunan bir gelecek taahhüdünü koruyor. GROHE’de sürdürülebilirlik geleneğe ve

HABERLER

“Enerji Tüketimi Yavaş ve Emin Adımlarla Doğu’ya Kayıyor”

Borusan ENBW Enerji Genel Müdür Yardımcısı Enis Amasyalı: “Enerji piyasasında Çin, Hindistan Orta Doğu ülkeleri ile Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler tüketim  boyutunda ön plana çıktı. Enerji tüketimi yavaş ve

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply