Panasonic Tesla İşbirliği

Panasonic Tesla İşbirliği

Panasonic Tesla ile birlikte elektrikli otomobillerin geleceğine yaptığı yatırımları iki katına çıkarıyor.

Elektrikli araç
üretiminde uluslararası kuruluşların işbirlikleri önem taşıyor. Bu işbirlikleri uzun vadede elektrikli araçların yaygınlaşmasında da belirleyici olacak.

www.teknotalk.com’un haberine göre, Japon elektronik devi Tesla Motor için 1.6 Milyar dolarlık lityum-iyon batarya üretecek. Üretim Nevada’da yer alan Gigafactory’de yapılacak.

Projenin tamamı 4 yada 5 Milyar dolara mal olması bekleniyor. Tesla bu üretim sayesinde 2020 yılına kadar yıllık 500 Bin adetlik bir araç satış planını devreye sokmak istiyor.

Panasonic’te bunu umuyor ve önümüzdeki 4 yıl içinde otomobil üreticileri için elektronik satışlarını arttırmayı hedefliyor.

Panasonic Başkanı Kazuro Tsuga “Eğer Tesla uygun elektrikli araç sunmayı başarırsa otomobil dünyası değişecek ve biz de büyümek için bir fırsat yakalayacağız” diyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Fransa’da Yenilenebilir Enerji Yatırımları Arttı

Fransa’da 2015 yılında kömür elektriği azalırken, güneş ve rüzgardan üretilen elektrik miktarı yüzde 25 artış gösterdi. Yenilenebilir enerjiye gelişmiş ülkelerin ilgisi devam ediyor. Fransa’da yenilenebilir enerjiye yönelik yatırımlarıyla dikkat çekiyor.

HABERLER

Mobil SHC Gear Enerji Tasarrufu Sağlıyor

Çimko Çimento Narlı Tesisinin enerji tüketimini %2.3, dişli kutusu sıcaklığını ortalama 5oC azaltmayı başardı. Aşınmaya karşı mükemmel koruma ve dişli kutusu çalışma sıcaklığında önemli bir azalma Çimko Çimento saha denemelerinde

Akıllı Şebekeler ve Şehirler

Düşük Karbon Ekonomisi ve Akıllı Şebekeler Ekseninde Çin

Uluslararası İklim Enstitüsü tarafından geçen hafta yayınlanan Düşük Karbon Rekabet Edebilirlik İndeksi’nde  ilginç olarak gelecekteki düşük karbon ekonomisine en yakın 3. ülke olarak Çin gösterildi. Gerek bugün tükettiği enerji ve

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply