Öz tüketim Güneş Enerjisi Projelerinde Yingli Solar İmzası

Öz tüketim Güneş Enerjisi Projelerinde Yingli Solar İmzası

Öz tüketim güneş enerjisi projelerinde Yingli Solar imzasıAnkara Polatlı’da Ankara Baharat Bakliyat ve Aksaray’da İL Özel İdaresi için gerçekleştirilen iki yeni güneş enerjisi projesi, Yingli Solar Türkiye ve Asunim Türkiye işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

Yingli Solar ÖztüketimTürkiye’de lisanslı ve lisanssız güneş elektriği üretiminde artış yaşanırken, öz-tüketim modeli de giderek kendini hissettirmeye başladı. Elektriğin ticari yönünün dışında öz-tüketime yönlendirilmesi, güneş enerjisinin Türkiye’de yaygınlaşması ve gelişmesi açısından da sevindirici bir tablo ortaya koyuyor. Bu doğrultuda, Ankara Polatlı’da Ankara Baharat Bakliyat ve Aksaray’da İL Özel İdaresi için gerçekleştirilen iki yeni güneş enerjisi projesi Yingli Solar Türkiye ve Asunim Türkiye işbirliği ile hayata geçiyor. 250 watt gücünde toplam 680 panelin kullanıldığı projeler öz tüketim modeliyle kurumların kendi elektrik ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak gerçekleştirildi.

Asunim Türkiye-URL Solar işbirliğiyle Polatlı’da kurulan 30 kilowatt kapasiteye sahip çatı sisteminde 120 adet, Aksaray İl Özel İdaresi için geliştirilen 140 kilowatt kapasiteli arazi sisteminde ise 560 adet 250 watt yüksek verimliliğe sahip Yingli Solar paneli yer aldı.

 Öz tüketim ile elektrik faturası düşebilir

Projeleri en verimli şekilde tamamlamak için gereken güneş panellerini en hızlı şekilde tedarik ettiklerini belirten Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç, şunları söyledi:“Anadolu’daki kurum ve kuruluşlar her geçen gün güneş enerjisinin getirdiği avantajların farkına daha iyi varıyorlar ve elektrik ihtiyaçlarının yenilenebilir enerji ile karşılamanın yollarını arıyorlar. Öz tüketim modeli maliyetleri düşüren bir enerji verimliliği uygulamasıdır.  Firmalar güneş enerjisinden sağladıkları elektriği öz tüketim yoluyla kullanarak elektrik faturalarında orta ve uzun vadede tasarruf yapabilirler.”

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

2017’de İlk Yerli Otomobil Geliyor

Eskişehir’deki Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde kurulan bir firma, 30’dan fazla akademisyenle yürüttüğü çalışmayla Türkiye’nin elektrikli ilk yerli otomobilini 2017 yılında piyasaya sürmeyi amaçlıyor. Begler AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Ar-Ge Projeleri

HABERLER

AB, 2030 için yüzde 30 enerji verimliliği hedefliyor

Avrupa Komisyonu, 2030 yılına kadarki süreç için enerji verimliliği hedefini yüzde 30 olarak önerdi.  AB Komisyonu’nun enerjiden sorumlu üyesi Gunther Oettinger, Komisyon olarak 2030 yılına kadarki süreç için enerji verimliliği

HABERLER

Kağıthane Belediyesi’nden Güneş Enerjili Park

Kağıthane Belediyesi 261’inci sokak parkını Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde hizmete sundu. Parkta güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirerek gün ışığından aldığı enerji ile gecenin aydınlık alan olmasını sağlayan rüzgar türbini ve