Ova RES’in Türbinleri Gamesa’dan

Ova RES’in Türbinleri Gamesa’dan

Ayres Elektrik’in Aydın ve İzmir illeri içinde inşa edeceği Ova Rüzgar Enerji Santrali için türbinleri Gamesa sağlayacak.

Gamesa internet sitesinden, Kar-Demir Haddecilik ve Elektrik Üretim`İn bağlı ortaklığı Ayres Elektrik Üretim A.Ş.`nin kuracağı 18 megawatt gücündeki rüzgar santrali için gerekli türbinleri sağlayacağını duyurdu.

Gamesa ile Ayres Elektrik arasında varılan anlaşmaya göre, Ova Rüzgar Enerji Santrali adı verilen santral için Gamesa 9 adet G97-2,0 MW türbin sağlayacak.

Kardemir daha önce de enerji ihtiyacını karşılamak için 12,5 megawatt gücündeki Bozkaya RES`i kurmuştu.

Ova RES`in 2015`in ikinci çeyreğinde faaliyete geçmesi bekleniyor.

EPDK, internet sitesinden yayınladığı ilanla Ayres Elektrik Ova RES’in sahasının yerini değiştirmek üzere başvurduğunu duyurmuştu.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Naslı’dan Ankara İçin “Jeotermal Tarım” Çağrısı…

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, Ankara’nın 9 ilçesindeki zengin jeotermal kaynakların seracılıkta kullanımı ile sektörün hızlı bir gelişim sürecine gireceğini bildirdi. Jeotermal enerji kaynaklarının Türkiye’de artırılması yönündeki çalışmalarda, jeotermal

HABERLER

EPDK Rüzgar Önlisans Başvuruları İçin Toplantı Düzenliyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), rüzgar enerjisine dayalı önlisans başvurularında mevzuat ve uygulamaya ilişkin sektör bilgilendirme toplantısı düzenliyor. EPDK’dan yapılan açıklama şöyle: DUYURU 24, 27, 28, 29 ve 30 Nisan 2015

HABERLER

Bir Güneş Enerjisi Santrali de ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’na Kuruluyor

Güneş santrali kurmak üzere yaptığı lisans başvurusu kabul edilen ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, 1 megawatt’lık bir güneş enerjisi santrali kurmak üzere ihale açmak için hazırlık yapıyor.  Üniversitelerin bünyelerinde güneş enerjisi santrali kurma