Ova RES’in Türbinleri Gamesa’dan

Ova RES’in Türbinleri Gamesa’dan

Ayres Elektrik’in Aydın ve İzmir illeri içinde inşa edeceği Ova Rüzgar Enerji Santrali için türbinleri Gamesa sağlayacak.

Gamesa internet sitesinden, Kar-Demir Haddecilik ve Elektrik Üretim`İn bağlı ortaklığı Ayres Elektrik Üretim A.Ş.`nin kuracağı 18 megawatt gücündeki rüzgar santrali için gerekli türbinleri sağlayacağını duyurdu.

Gamesa ile Ayres Elektrik arasında varılan anlaşmaya göre, Ova Rüzgar Enerji Santrali adı verilen santral için Gamesa 9 adet G97-2,0 MW türbin sağlayacak.

Kardemir daha önce de enerji ihtiyacını karşılamak için 12,5 megawatt gücündeki Bozkaya RES`i kurmuştu.

Ova RES`in 2015`in ikinci çeyreğinde faaliyete geçmesi bekleniyor.

EPDK, internet sitesinden yayınladığı ilanla Ayres Elektrik Ova RES’in sahasının yerini değiştirmek üzere başvurduğunu duyurmuştu.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yaşanacak Olan Kuraklık Elektrik Arzını Etkiler mi?

Türkiye genelinde tüm bölgelerde yağış oranlarında ciddi bir azalma devam ederken, elektriğin yaklaşık yüzde 25’ini sağlayan su kaynaklı santraller de bundan etkileniyor. Elektrik sektörü yetkilileri, Fırat Havzası’ndaki en önemli baraj

Mevzuat

Avrupa Parlamentosundan Emisyon Reform Tasarısı Onayı

Avrupa Parlamentosu, 2019`dan itibaren yürürlüğe girecek ve emisyon izni fiyatlarını yukarı çekmesi amaçlanan reform tasarısını onayladı. Avrupa’da karbon yönetimi konularındaki çalışmalar enerji politikası doğrultusunda sürdürülüyor. Avrupa Parlamentosu, 2019`dan itibaren yürürlüğe

Ulaşım

Elektrikli Araçlara Yönelim Az

Elektrikli araçların kullanım oranındaki artış yavaş seyrediyor. Elektrikli araçların yola çıkışındaki gecikmenin nedenleri arasında; mevcut ürün gamının sınırlı olması, fiyatların eşdeğerdeki bir içten yanmalı motorlu araçtan çok daha yüksek olması,