Ova RES’in Türbinleri Gamesa’dan

Ova RES’in Türbinleri Gamesa’dan

Ayres Elektrik’in Aydın ve İzmir illeri içinde inşa edeceği Ova Rüzgar Enerji Santrali için türbinleri Gamesa sağlayacak.

Gamesa internet sitesinden, Kar-Demir Haddecilik ve Elektrik Üretim`İn bağlı ortaklığı Ayres Elektrik Üretim A.Ş.`nin kuracağı 18 megawatt gücündeki rüzgar santrali için gerekli türbinleri sağlayacağını duyurdu.

Gamesa ile Ayres Elektrik arasında varılan anlaşmaya göre, Ova Rüzgar Enerji Santrali adı verilen santral için Gamesa 9 adet G97-2,0 MW türbin sağlayacak.

Kardemir daha önce de enerji ihtiyacını karşılamak için 12,5 megawatt gücündeki Bozkaya RES`i kurmuştu.

Ova RES`in 2015`in ikinci çeyreğinde faaliyete geçmesi bekleniyor.

EPDK, internet sitesinden yayınladığı ilanla Ayres Elektrik Ova RES’in sahasının yerini değiştirmek üzere başvurduğunu duyurmuştu.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Sanayi Sektörüne Çağ Atlatacak Akıllı Sistemler

General Electric Dijital Enerji Türkiye Ülke Müdürü Mehmet İmeryüz, akıllı şebeke teknolojisini ve enerji sektörü ile toplumsal hayata sağlayacağı katkıları anlattı. İmeryüz, enerjinin kalitesini ve sürdürebilirliğini artıracak olan akıllı şebekelerin,

HABERLER

SAG Solarstrom`u Çinli Şirket Satın Alıyor

Çinli Shunfeng Photovoltaic, Alman güneş enerjisi şirketi SAG Solarstrom`u satın alıyor. Çin’in önde gelen güneş enerjisi paneli üreticilerinden Shunfeng Photovoltaic, Almanya`da güneş enerjisi santralleri inşaa eden ve işleten SAG Solarstrom

Elektrikli araçlar 0 Comments

Xiaomi Elektrikli Bisiklet Üretiyor

Çin pazarının pek çok sektöründe faaliyet gösteren Xiaomi firması, yine ülkenin en çok ihtiyaç duyduğu bir konuya yani elektrikli bisiklet üretimine adım atıyor. Çin’de ulaşımda elektrikli araçların gün geçtikçe arttığına