Ova RES’in Türbinleri Gamesa’dan

Ova RES’in Türbinleri Gamesa’dan

Ayres Elektrik’in Aydın ve İzmir illeri içinde inşa edeceği Ova Rüzgar Enerji Santrali için türbinleri Gamesa sağlayacak.

Gamesa internet sitesinden, Kar-Demir Haddecilik ve Elektrik Üretim`İn bağlı ortaklığı Ayres Elektrik Üretim A.Ş.`nin kuracağı 18 megawatt gücündeki rüzgar santrali için gerekli türbinleri sağlayacağını duyurdu.

Gamesa ile Ayres Elektrik arasında varılan anlaşmaya göre, Ova Rüzgar Enerji Santrali adı verilen santral için Gamesa 9 adet G97-2,0 MW türbin sağlayacak.

Kardemir daha önce de enerji ihtiyacını karşılamak için 12,5 megawatt gücündeki Bozkaya RES`i kurmuştu.

Ova RES`in 2015`in ikinci çeyreğinde faaliyete geçmesi bekleniyor.

EPDK, internet sitesinden yayınladığı ilanla Ayres Elektrik Ova RES’in sahasının yerini değiştirmek üzere başvurduğunu duyurmuştu.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Diğer temiz enerjiler 0 Comments

ASPİLSAN’dan Enerji Depolama Sistemleri Tasarımı

Türk savunma sanayisinin mühim aktörlerinden Askeri Pil Endüstri ve Ticaret A.ş. (ASPİLSAN), hem askeri aynı sürede sivil kullanım için enerji depolama sistemleri üretti. Firma Genel Müdürü Ferhat Özsoy, 150’den fazla

HABERLER

Mehveş Evin: “Akıllı şehir olur muyuz?”

İstanbul, CITY SDK projesine dahil olarak, trafik ve ulaşıma dair bilgileri daha sofistike bir biçimde halka sunacak. Peki anlık verilere ulaşan sistemler, bir şehirde neleri değiştirebilir? Doğrusu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin

HABERLER

Enerji Dönüşüm Diyalogu ile Almanya 150 Milyar Dolar Tasarruf Yapabilir

Tüm dünyada enerji verimliliği projelerine sağladığı katkıyla adından söz ettiren Siemens, “Almanya’nın Enerji Dönüşümü Diyalogu” etkinliğinde, alınacak önlemlerle 150 milyar Euro’nun üzerinde tasarruf sağlanabileceğine dikkat çekti. Almanya’nın enerji sistemini yeniden