Nordex’e Rüzgar Türbini Siparişi

Nordex’e Rüzgar Türbini Siparişi

Şirket iki ayrı proje için 23 adet N117/2400 türbininden sağlayacak.

Türkiye’de rüzgar enerjisi yükselen sektörlerden biri  konumunda yer alıyor. Uluslararası rüzgar endüstri temsilcileri de Türkiye pazarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Alman rüzgar türbini üreticisi Nordex,  Türkiye’de gerçekleştirilecek iki ayrı proje için sipariş aldığını açıkladı.

Nordex’ten yapılan açıklamaya göre toplamda 55 megawatt güce sahip olacak Kurtkayası ve Akbük RES projeleri Nordex tarafından üretilen, Gamma Generation ailesine ait 2,4 megawatt güce sahip N117/2400 türbinlerden oluşacak.

Kayseri’nin Yahyalı kasabası yakınlarında ortalama rüzgar hızının 6,9 m/s olduğu bir bölgede kurulacak olan Kurtkayası RES projesi 91 metrelik kule yüksekliğine sahip 19 adet N117/2400 türbininden oluşacak ve 45,6 MW güce sahip olacak.

ARE Elektrik şirketi tarafından gerçekleştirilecek ve şirketin ilk rüzgar enerjisi yatırımı olacak santralin Türkiye’deki 42.000 hanenin elektrik tüketimine denk şekilde yıllık 148.000 megavat-saat elektrik üretimi gerçekleştirmesi öngörülüyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Alternatif Enerji
Alternatif Enerji 1 posts

Alternatif Enerji ekibi olarak yepyeni bir yüzle karşınızdayız. Her hafta web sayfamızda ve sosyal medya adreslerimizde sürekli olarak güncellenen içerik oluşturmayı hedeflemekteyiz.

You might also like

HABERLER

Kaya Gazı Ne Kadar Çevreci?

Kaya gazı için vaad edilen parlak gelecek çok ta emniyetli değil mi? Çıkartılması ile ilgili bazı sosyal ve çevresel endişelerin olduğu günümüzde, pek çok sorunun cevabı hala açık değil. Bir

HABERLER

Konya’da Güneş Enerjisiyle Tarım

Konya’da daha önce kuru tarım yapılan alanlara güneş enerjisi paneli kuran çiftçiler, ürettikleri elektrik enerjisi sayesinde sondajla su çıkartıp, damla sulama sistemiyle ürün yetiştiriyor. Türkiye’de güneş enerjisinin tarımda kullanılması yöntemi

HABERLER 0 Comments

Başbakanlığın Yeni Genelgesi Yatırımcıyı Panikletti

Kamuya ait tüm taşınmaz malların satışı, kirası, devri ve takası için Başbakanlık’tan izin alınması şartını getiren genelge yatırımcıyı panikletti. Bazı sektör temsilcileri, zaten uzun süren bürokrasi sürecinin bu genelgeyle iyice