Nordex’e Rüzgar Türbini Siparişi

Nordex’e Rüzgar Türbini Siparişi

Şirket iki ayrı proje için 23 adet N117/2400 türbininden sağlayacak.

Türkiye’de rüzgar enerjisi yükselen sektörlerden biri  konumunda yer alıyor. Uluslararası rüzgar endüstri temsilcileri de Türkiye pazarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Alman rüzgar türbini üreticisi Nordex,  Türkiye’de gerçekleştirilecek iki ayrı proje için sipariş aldığını açıkladı.

Nordex’ten yapılan açıklamaya göre toplamda 55 megawatt güce sahip olacak Kurtkayası ve Akbük RES projeleri Nordex tarafından üretilen, Gamma Generation ailesine ait 2,4 megawatt güce sahip N117/2400 türbinlerden oluşacak.

Kayseri’nin Yahyalı kasabası yakınlarında ortalama rüzgar hızının 6,9 m/s olduğu bir bölgede kurulacak olan Kurtkayası RES projesi 91 metrelik kule yüksekliğine sahip 19 adet N117/2400 türbininden oluşacak ve 45,6 MW güce sahip olacak.

ARE Elektrik şirketi tarafından gerçekleştirilecek ve şirketin ilk rüzgar enerjisi yatırımı olacak santralin Türkiye’deki 42.000 hanenin elektrik tüketimine denk şekilde yıllık 148.000 megavat-saat elektrik üretimi gerçekleştirmesi öngörülüyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Alternatif Enerji
Alternatif Enerji 1 posts

Alternatif Enerji ekibi olarak yepyeni bir yüzle karşınızdayız. Her hafta web sayfamızda ve sosyal medya adreslerimizde sürekli olarak güncellenen içerik oluşturmayı hedeflemekteyiz.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Güneş Enerjisiyle Telefon Şarj Eden Akıllı Direkler

Avcılar Belediyesi her geçen gün artan akıllı telefon kullanıcısı ile ortaya çıkan şarj sorununa Avcılar’da güneş enerjisi ile telefonları şarj etme imkanı sunan “Akıllı Direk” adlı çevreci bir çözüm getirdi.

HABERLER

En Ucuz Temiz Enerji Kaynağı: Biyokütle

Dünya Enerji Konseyi WEC’ye göre biokütlenin ve çöplüklerde çözülen organik maddelerden oluşan metan gazının toplanarak yakılması finansal açıdan en ucuz alternatif enerji kaynağı konumunda bulunuyor. Rüzgar enerjisi de maliyetleri bakımından

HABERLER

Sunergy Türkiye Pazarına Farklı Bir Giriş Yaptı

Güneş hücresi ve paneli üretiminde dünya devlerinden biri olan China Sunergy (Nasdaq:CSUN), Türkiye’de Seul Enerji ile birlikte hücre ve panel üretimine başlıyor. CSUN aynı zamanda Seul Enerji ile birlikte Türkiye ve