Nordex’e Rüzgar Türbini Siparişi

Nordex’e Rüzgar Türbini Siparişi

Şirket iki ayrı proje için 23 adet N117/2400 türbininden sağlayacak.

Türkiye’de rüzgar enerjisi yükselen sektörlerden biri  konumunda yer alıyor. Uluslararası rüzgar endüstri temsilcileri de Türkiye pazarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Alman rüzgar türbini üreticisi Nordex,  Türkiye’de gerçekleştirilecek iki ayrı proje için sipariş aldığını açıkladı.

Nordex’ten yapılan açıklamaya göre toplamda 55 megawatt güce sahip olacak Kurtkayası ve Akbük RES projeleri Nordex tarafından üretilen, Gamma Generation ailesine ait 2,4 megawatt güce sahip N117/2400 türbinlerden oluşacak.

Kayseri’nin Yahyalı kasabası yakınlarında ortalama rüzgar hızının 6,9 m/s olduğu bir bölgede kurulacak olan Kurtkayası RES projesi 91 metrelik kule yüksekliğine sahip 19 adet N117/2400 türbininden oluşacak ve 45,6 MW güce sahip olacak.

ARE Elektrik şirketi tarafından gerçekleştirilecek ve şirketin ilk rüzgar enerjisi yatırımı olacak santralin Türkiye’deki 42.000 hanenin elektrik tüketimine denk şekilde yıllık 148.000 megavat-saat elektrik üretimi gerçekleştirmesi öngörülüyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Alternatif Enerji
Alternatif Enerji 1 posts

Alternatif Enerji ekibi olarak yepyeni bir yüzle karşınızdayız. Her hafta web sayfamızda ve sosyal medya adreslerimizde sürekli olarak güncellenen içerik oluşturmayı hedeflemekteyiz.

You might also like

Şirket Haberleri

Protsan Mermer’den Antalya’da Güneş Enerjisi Santrali

Portsan Mermer, Antalya’nın Korkuteli ilçesinde 3.4 megawatt’lık güneş enerjisi santrali kuracak. Türkiye’de özellikle sanayi alanında güneş enerjisi santrali kurulumları hızla sürüyor. Geçtiğimiz hafta düzenlenen Solarex 2015’in ardından, Türkiye’de güneş enerjisi

HABERLER

William Formula 1 İçin Yeni Enerji Depolama Sistemleri Geliştiriyor

Williams Formula 1’de kullanılarak öncülük yapması planlanan volan tabanlı enerji depolama sistemleri geliştirmek için devletten destek alacak. Hibe, Formula 1 tabanlı teknolojileri ticarileştiren Williams Gelişmiş Mühendislik departmanı tarafından alınacak. Williams’ın

HABERLER

Türkiye’nin Yenilenebilir Enerji Atağı

Türkiye, geçen yıl ürettiği elektriğin yaklaşık 3’te 1’ini yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayarak bu alanda dünya ortalamasını geride bıraktı. Son yıllarda enerji yatırımlarda önceliği Yenilenebilir ve yerli kaynaklara veren Türkiye bunun