Nordex Türbinleri Satışları Arttı

Nordex Türbinleri Satışları Arttı

Nordex yılın ilk üç çeyreğinde beklentilerinin üzerinde satış rakamına ulaştı.

nordex ruzgar turbini

Rüzgar enerjisinin dünyada atılım içinde olduğuna yönelik haberlere hemen her gün rastlamak mümkün. Rüzgar enerjisi geleceğimizde önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. Rüzgar türbini fiyatlarının geçmişe göre daha makul düzeylere gelmesi de bu sürecin kanıtı olarak görünüyor. Bu gelişmeler ışığında, enerjitr.com’da yayınlanan habere göre, Alman rüzgâr türbini üreticisi Nordex, 2014’ün ilk 9 aylık döneminde gelir, satış ve karlılık bakımlarından beklentilerinin üzerinde sonuçlar elde ettiğini açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada bu durumda Amerika kıtasındaki satış hacminin iki kattan fazla yükselmesinin etkisi olduğunun da altı çizildi.  Nordex tarafından yapılan açıklamaya göre şirket yılın ilk üç çeyreğindeki satışlarını geçen yılın aynı dönemine  göre yüzde 20,5 oranında artırdı.

Nordex bu dönemde 1,266.6 milyon Euro’luk satış rakamına ulaşırken, bu rakamın 1 milyar avronun üzerindeki bölümü ise Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ülke pazarlarından sağlandı. Geçen yılın üçüncü çeyreğinde 403 milyon Euro’luk gelir ve 8,19 milyon Euro’luk kâr elde etmiş olan şirket, bu yılın aynı döneminde ise  514 milyon avroluk gelir ve 17,96 milyon Euro’luk karlılık rakamlarına ulaştı.

Aynı dönemde kurulumları tamamlanan Nordex türbinlerinin sayısı da geçen yıla göre artış gösterdi. 2013’ün ilk 9 aylık döneminde küresel ölçekte 924 megawatt gücünde Nordex türbini kurulumu sağlanmış iken, bu yılın aynı döneminde ise bu rakam 1.068 megawatt’a yükseldi.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Brezilya’da Yenilenebilir Enerjiye Rekor Başvuru

Brezilya`da devletin açtığı enerji ihalesine güneş yatırımcıları toplam 21 gigawatt’lık 649 projeyle başvurdu. Güneş ve rüzgar enerjisinde özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki yönelme çok önemli boyutlara ulaştı. enerjigunlugu.net’in haberine göre, Brezilya

Ulaşım

Güneş Enerjili Engelli Araç İstasyonları Devrede

Güneş enerjisi ile çalışan engelli araç şarj istasyonları hizmete girdi. Güneş enerjisinin sosyal sorumluluk alanlarında da kullanımı artıyor. Kurulduğu günden beri sosyal belediyeciliği ilke edinen Süleymanpaşa Belediyesi, her geçen gün

HABERLER

“Büyüklükte Ölçüt ‘İnsanca Yaşam İbresi’ Olmalı”

WFO Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Yavuz Eroğlu, kurucusu olduğu İTÜ Çevre Kulübü’nün Sürdürülebilir Ekosistem Günleri’ne konuşmacı olarak katıldı. Gayrisafi Milli Hasıla hesabına yaşam kalitesinin de katılması önerisini getirdi.   “Sürdürülebilir ekonomi