Nordex Türbinleri Satışları Arttı

Nordex Türbinleri Satışları Arttı

Nordex yılın ilk üç çeyreğinde beklentilerinin üzerinde satış rakamına ulaştı.

nordex ruzgar turbini

Rüzgar enerjisinin dünyada atılım içinde olduğuna yönelik haberlere hemen her gün rastlamak mümkün. Rüzgar enerjisi geleceğimizde önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. Rüzgar türbini fiyatlarının geçmişe göre daha makul düzeylere gelmesi de bu sürecin kanıtı olarak görünüyor. Bu gelişmeler ışığında, enerjitr.com’da yayınlanan habere göre, Alman rüzgâr türbini üreticisi Nordex, 2014’ün ilk 9 aylık döneminde gelir, satış ve karlılık bakımlarından beklentilerinin üzerinde sonuçlar elde ettiğini açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada bu durumda Amerika kıtasındaki satış hacminin iki kattan fazla yükselmesinin etkisi olduğunun da altı çizildi.  Nordex tarafından yapılan açıklamaya göre şirket yılın ilk üç çeyreğindeki satışlarını geçen yılın aynı dönemine  göre yüzde 20,5 oranında artırdı.

Nordex bu dönemde 1,266.6 milyon Euro’luk satış rakamına ulaşırken, bu rakamın 1 milyar avronun üzerindeki bölümü ise Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ülke pazarlarından sağlandı. Geçen yılın üçüncü çeyreğinde 403 milyon Euro’luk gelir ve 8,19 milyon Euro’luk kâr elde etmiş olan şirket, bu yılın aynı döneminde ise  514 milyon avroluk gelir ve 17,96 milyon Euro’luk karlılık rakamlarına ulaştı.

Aynı dönemde kurulumları tamamlanan Nordex türbinlerinin sayısı da geçen yıla göre artış gösterdi. 2013’ün ilk 9 aylık döneminde küresel ölçekte 924 megawatt gücünde Nordex türbini kurulumu sağlanmış iken, bu yılın aynı döneminde ise bu rakam 1.068 megawatt’a yükseldi.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Şirket Haberleri

Upsolar Türkiye ve Erikoğlu SunSystem İşbirliği

Upsolar Türkiye, EPC firması Erikoğlu SunSystem ile 2.84 MWp büyüklüğünde bir sözleşme imzaladı. Güneş enerjisi alanında uluslararası kuruluşlar yerli firmalarla işbirliğini sürdürüyor. Upsolar Türkiye, EPC firması Erikoğlu SunSystem ile 2.84

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

İzmir’de Neden Olmasın?

Bundan kısa bir süre önce demiryollarında trenlerin çalışması için gereken elektriğinin tamamını rüzgar enerjisinden elde etmeye başladığını açıklayan Hollanda, ülkemiz için de ilham kaynağı olabilir. ABK Çeşme RES Proje Koordinatörü

HABERLER

İpekyolu Kalkınma Ajansı Projeleri Açıklandı

Gaziantep ve Adıyaman Bölgelerini kapsayan İpekyolu Kalkınma Ajansı Hibe programı açıklandı. Yenilenebilir Enerji projelerinin kapsam dahilinde olduğu program hakkında detaylar için tıklayınız.