Nissan Elektrikli Modelini Tanıttı

Nissan Elektrikli Modelini Tanıttı

Nissan, Rio’da gerçekleştirilen olimpiyatlar bünyesinde BladeGlider’ın yürüyen aksama sahip gerçek elektrikli modelini ilk kez görücüye çıkarttı ve otomobil yollarda ilk kez görüntülendi.

tr.wikipedia.org’dan aldığımız verilere göre, çok uluslu Japonya merkezli otomotiv şirketlerinden olan ve Kuzey Amerika, Avrupa, Japonya ve Deniz aşırı ülkeler olmak üzere 4 ana bölgede yapılanmış olan Nissan, Avrupa’ya araç ihracına 1962 yılında başladı.

Nissan, son yıllarda elektrikli araçlara ve elektrikli araç teknolojisine yaptığı yatırımlarla dikkat çekiyor. Kuruluş, önümüzdeki dönemde yoğunlaşacak olan elektrikli araç pazarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Nissan otomobillerin geleceğine bakıyor ve geleceği daha da yakınlaştıracak bazı yeni teknolojilerini tanıtıyor. Firmanın bu çalışmaları kapsamında, Londra’da düzenlenen Nissan Futures etkinliğinde elektrikli araçlar açısından çığır açacak nitelikte üç yeni teknoloji tanıtıldı.(Haber için tıklayın)

Bu doğrultuda, Japonya merkezli otomobil şirketi Nissan, ilk kez 2013 yılında ipuçlarını verdiği BladeGlider üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Nissan, Rio’da gerçekleştirilen olimpiyatlar bünyesinde BladeGlider’ın yürüyen aksama sahip gerçek elektrikli modelini ilk kez görücüye çıkarttı ve otomobil yollarda ilk kez görüntülendi.

Nissan üretilecek BladeGlider’ın “Cyber Green” ve “Stealth Orange” olmak üzere yeşil ve turuncu renklerde iki renk alternatif sunuyor. BladeGlider’ın tamamen elektrikli olması, performans odaklılığı ve bu performansı sağlarken elektrikli motor kullanması da Nissan’ın elektrikli otomobiller arasında hıza önem verdiğini gösteriyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Elektrikli Formula-1 Piste Çıkmaya Hazırlanıyor

Yarış dünyasının en adrenalinli mücadelesi Formula yarışlarına yeni bir boyut kazandırılıyor! Yarış tutkunlarının vazgeçilmesi Formula için yeni bir sınıf daha hazırlanıyor. Çılgınca adrenalinin ve yüksek motor seslerinin hakim olduğu Formula

HABERLER

Türkiye’nin İlk Güneş Enerjili Serası: Günsera

ODTÜ ve Ankara Üniversitesinden akademisyenlerin danışmanlığında kurulan Türkiye’nin ilk güneş enerjili serasında (Günsera) tam kapasiteyle üretime başlandı. ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çetin Göksu, AA muhabirine, Kırıkkale’nin Yahşiyan

HABERLER

Şekerbank’tan Güneş Enerjisine Finansman Desteği

Şekerbank iş yerlerinin güneş enerjisinden elektrik üretebilmesi için 2017 sonuna kadar 50 milyon TL’lik finansman desteği sağlayacak. Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, Baymak ile yaptıkları iş

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply