Nikola Motor Company’den İki Elektrikli Araç

Nikola Motor Company’den İki Elektrikli Araç

Trevor Milton tarafından kurulan Nikola Motor Company isimli şirket iki yeni elektrikli araçla sektöre hızlı bir giriş yapıyor. Şirket 2.000 beygir gücündeki çekici ve 4×4 UTV modellerini duyurdu.

Günümüzde markalaşmanın yanında kurumsal itibar kavramı da çok önemli bir unsur olarak öne çıkıyor. Kurumsal itibarı yüksek kuruluşlar, yalnızca faaliyet alanlarında ön planda yer almakla kalmıyor aynı zamanda toplumsal bir değer olarak da algılanıyor.

http://www.ticariyer.com’dan alınan verilere göre, kurumsal itibar; bir kurumun görünen yüzü ile ilgili materyallerin, insanlar üzerinde bıraktığı izlenimlerin toplamı olarak değerlendiriliyor. Bir kurumun muhatap olduğu kişi ve kurumların gözünde sahip olduğu değeri ifade eden kurumsal itibar; bir kurumun, hissedarlar, müşteriler, çalışanlar, sosyal kurumlar, yazılı ve sözlü medya ile halkın beynindeki algılamalarının toplamını ortaya koyar

Kurumsal itibarı artırmak için yapılması gereken çalışmaları; kurumsal kimlik çalışmaları,
kurumsal imaj çalışmaları ve kurumsal reklam çalışmaları olarak sıralayabiliriz.

Elektrikli araçlar üzerine hemen her gün ulusal ve uluslararası medyada yeni bir haberle karşılaşıyoruz. Bu gelişmeler elektrikli araç üretmenin günümüzde bir itibar kaynağı olarak değerlendirilmesine yol açıyor.

Elektrikli araç denildiğinde ise, kurumsal itibarı en yüksek kuruluş hiç şüphesiz ki Tesla. Tesla elektrikli araç sektöründe öyle bir itibar oluşturdu ki kuruluş belli bir dönemde bilançoda zarar bile gösterse, itibarı giderek yükselmeye devam ediyor.

Bununla da sınırlı kalmıyor Tesla’nın sektördeki konumu. Sektöre giriş yapmayı hedefleyen birçok otomotiv ve teknoloji firması da Tesla’yla rakip olmayı göz önüne alarak bu işe girişiyor.

Bu doğrultuda, Trevor Milton tarafından kurulan Nikola Motor Company isimli şirket iki yeni elektrikli araçla sektöre hızlı bir giriş yapıyor. Şirket 2.000 beygir gücündeki çekici ve 4×4 UTV modellerini duyurdu.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Jeotermal enerji 0 Comments

“Yüzde 30 Yenilenebilir Enerji Hedefimize Ulaşacağız”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı: “2023 yılı yüzde 30 yenilenebilir enerji hedefimize şüphesiz ulaşacağız.” Türkiye’nin 2023 yılı için yüzde 30 yenilebilir enerjiye ulaşıp ulaşmayacağı tartışma konusu olmayı sürdürüyor.

HABERLER

Rüzgarın Hızlı Estiği 20 Ülke

Küresel Rüzgar Enerjisi Konseyi (GWEC) raporuna göre, 2012 yılı sonu itibariyle dünyada en fazla rüzgar enerjisi üretimi Çin, ABD ve Almanya`da gerçekleşti. Türkiye ise dünya rüzgar enerjisi liginde 17. sırada

HABERLER

“Menzili Artırılmış Elektrikli Araçlarda Önümüzde 4-5 Altın Yılımız Var”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri  Işık: “Dünyada yeni gelişen bir alan var, o da menzili artırılmış elektrikli araçlar. Burada önümüzde 4-5 altın yılımız var. ‘Bunu iyi değerlendirelim’ dedik ve

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply