Nevşehir Güneş Enerjisi Üssü Olma Yolunda

Nevşehir Güneş Enerjisi Üssü Olma Yolunda

 

Kent birçok güneş enerjisi yatırımını bünyesinde barındırırken, ulusal ve uluslararası yeni güneş enerjisi yatırımlarına da hazırlık içerisinde.

Nevşehir Türkiye’nin güneş enerjisinde üretim üslerinden biri olmaya aday görünüyor. Kent birçok güneş enerjisi yatırımını bünyesinde barındırırken, ulusal ve uluslararası yeni güneş enerjisi yatırımlarına da hazırlık içerisinde. Nevşehir güneşlenme potansiyeli kadar uygun coğrafi koşullarıyla da bu yatırımları bünyesine çekiyor.

Blok Bims’e ait güneş paneli tesisinin devreye girmesinin ardından yatırımlar bir bir Nevşehir’e doğru yönelmeye başladı. Alman güneş ve rüzgar enerji şirketi Juwi, 2016’ta Nevşehir’de 9 lisanssız güneş enerji santralini hizmete sokacak. Bu konudaki haberimizi daha önce yayınlamıştık. (Bu haber için tıklayın)

Nevşehir’e toplamda 11 güneş elektrik santrali kurulması planlanıyor. Türkiye’nin lisanssız en büyük GES’i de Nevşehir Derinkuyu’da hizmet verecek. Sunel Enerji’nin ürünleri de Nevşehir’in Derinkuyu ilçesindeki projelerde yer aldı. Şirketin 18.7 MWp gücünde UP-M260P polikristalin modülleri Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde her biri 1.1 MWp gücünde 17 projede kullanılacak. Daha önce haberlerimizde bu konuya da yer vermiştik. (Bu haber için tıklayın)

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrikli araçlar 0 Comments

Porsche’den Elektrikli Araba Yarışında Önemli Hamle

Geçtiğimiz günlerde yapılan Paris Motor Show’da elektrikli araçların ne kadar çok konuşulmaya başlandığından bahsetmiştik. Fuarda bu alanda en çok konuşulan konulardan biri de “menzil uzunluğu” idi.  Bu alanda iddiasını ortaya koyan

Elektrik Üretimi

Zorlu Enerji’den Pakistan’da Yatırım Hazırlığı

Zorlu Enerji, Pakistan’da 200 megawatt güneş, 100 megawatt rüzgar yatırımıyla ilgileniyor. 2013 yılında Pakistan’ın Jhimpir bölgesinde 151 milyon dolar yatırım maliyeti ile 56,4 megawatt gücündeki rüzgar santralini hayata geçiren Zorlu

Biyo Enerji 0 Comments

İsveç 2050 Hedefini Öne Çekti

İsveç’in Enerji Bakan, Türkiye’den 1982 yılında İsveç’e göç eden bir ailenin çocuğu olan İbrahim Baylan. İşte o İsveç, 2040 yılına kadar enerji ihtiyacının tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından üretmeyi hedefliyor. Konuyla

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply