Nevşehir Güneş Enerjisi Üssü Olma Yolunda

Nevşehir Güneş Enerjisi Üssü Olma Yolunda

 

Kent birçok güneş enerjisi yatırımını bünyesinde barındırırken, ulusal ve uluslararası yeni güneş enerjisi yatırımlarına da hazırlık içerisinde.

Nevşehir Türkiye’nin güneş enerjisinde üretim üslerinden biri olmaya aday görünüyor. Kent birçok güneş enerjisi yatırımını bünyesinde barındırırken, ulusal ve uluslararası yeni güneş enerjisi yatırımlarına da hazırlık içerisinde. Nevşehir güneşlenme potansiyeli kadar uygun coğrafi koşullarıyla da bu yatırımları bünyesine çekiyor.

Blok Bims’e ait güneş paneli tesisinin devreye girmesinin ardından yatırımlar bir bir Nevşehir’e doğru yönelmeye başladı. Alman güneş ve rüzgar enerji şirketi Juwi, 2016’ta Nevşehir’de 9 lisanssız güneş enerji santralini hizmete sokacak. Bu konudaki haberimizi daha önce yayınlamıştık. (Bu haber için tıklayın)

Nevşehir’e toplamda 11 güneş elektrik santrali kurulması planlanıyor. Türkiye’nin lisanssız en büyük GES’i de Nevşehir Derinkuyu’da hizmet verecek. Sunel Enerji’nin ürünleri de Nevşehir’in Derinkuyu ilçesindeki projelerde yer aldı. Şirketin 18.7 MWp gücünde UP-M260P polikristalin modülleri Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde her biri 1.1 MWp gücünde 17 projede kullanılacak. Daha önce haberlerimizde bu konuya da yer vermiştik. (Bu haber için tıklayın)

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Elektrikli Araçlar Ünlü İsimler Tarafından da Tercih Edilmeye Başlandı

Elektrikli otomobiller, son dönemde yollara çıkmaya başladı. Elektrikli otomobille yeni tanışanlar arasında işadamı Ali Sabancı, THY Genel Müdürü Temel Kotil ve Teknik Direktör Fatih Terim gibi tanınmış isimler de var.

HABERLER

Bursa’lı Sanayiciler Enervis’ten ‘Enerji Verimliliği Eğitimi’ Alıyor

Enervis, geçtiğimiz yıl Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde Ekonomi Bakanlığı işbirliği ile yürüttüğü etüt projesinin ardından bu yıl da eğitimlerle Bursalı sanayicinin yanında oluyor. Enerji verimliliği alanında gerekli atılımı gösteremeyen Türkiye’de

HABERLER

Yıldız:”Yenilenebilir Enerji ile Alakalı Çok Farklı Çalışmalar Yapıyoruz”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye’nin kömürlerden, termik santrallerden ve atık ısılardan elde edilen bir enerji kaynağı olduğunu belirterek, “Bu gerek konutların gerekse seraların ısıtılmasında kullanılıyor. Hedefimiz; yıllık

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply