Nevşehir Güneş Enerjisi Üssü Olma Yolunda

Nevşehir Güneş Enerjisi Üssü Olma Yolunda

 

Kent birçok güneş enerjisi yatırımını bünyesinde barındırırken, ulusal ve uluslararası yeni güneş enerjisi yatırımlarına da hazırlık içerisinde.

Nevşehir Türkiye’nin güneş enerjisinde üretim üslerinden biri olmaya aday görünüyor. Kent birçok güneş enerjisi yatırımını bünyesinde barındırırken, ulusal ve uluslararası yeni güneş enerjisi yatırımlarına da hazırlık içerisinde. Nevşehir güneşlenme potansiyeli kadar uygun coğrafi koşullarıyla da bu yatırımları bünyesine çekiyor.

Blok Bims’e ait güneş paneli tesisinin devreye girmesinin ardından yatırımlar bir bir Nevşehir’e doğru yönelmeye başladı. Alman güneş ve rüzgar enerji şirketi Juwi, 2016’ta Nevşehir’de 9 lisanssız güneş enerji santralini hizmete sokacak. Bu konudaki haberimizi daha önce yayınlamıştık. (Bu haber için tıklayın)

Nevşehir’e toplamda 11 güneş elektrik santrali kurulması planlanıyor. Türkiye’nin lisanssız en büyük GES’i de Nevşehir Derinkuyu’da hizmet verecek. Sunel Enerji’nin ürünleri de Nevşehir’in Derinkuyu ilçesindeki projelerde yer aldı. Şirketin 18.7 MWp gücünde UP-M260P polikristalin modülleri Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde her biri 1.1 MWp gücünde 17 projede kullanılacak. Daha önce haberlerimizde bu konuya da yer vermiştik. (Bu haber için tıklayın)

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Ankara Keçiören’de LED Devri

Teknolojik yenilikleri yakından takip ederek vatandaşların hizmetine sunan Ankara Keçiören Belediyesi, park ve bahçelerde LED teknolojili aydınlatmaya geçti. Ankara Keçiören’de LED aydınlatma teknolojisi ile parklar daha aydınlık hale gelirken, yüzde 44

Mevzuat

Avrupa Parlamentosundan Emisyon Reform Tasarısı Onayı

Avrupa Parlamentosu, 2019`dan itibaren yürürlüğe girecek ve emisyon izni fiyatlarını yukarı çekmesi amaçlanan reform tasarısını onayladı. Avrupa’da karbon yönetimi konularındaki çalışmalar enerji politikası doğrultusunda sürdürülüyor. Avrupa Parlamentosu, 2019`dan itibaren yürürlüğe

YATIRIMCI

Ağaoğlu’ndan Gemlik Körfezi’ne Rüzgar Enerjisi Santrali

Ağaoğlu Enerji Grubu bünyesinde rüzgar enerji santralleri (RES) yatırımları yapmak amacıyla kurulan Bakır Enerji Elektrik üretim AŞ, Kürekdağı RES projesi kapsamında Gemlik Körfezi’nde yatırım yapacak Türkiye’de önemli inşaat firmaları da

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply