Nato: Yeşil Enerji Askerlerin Hayatını Kurtarıyor

Nato: Yeşil Enerji Askerlerin Hayatını Kurtarıyor

Nato yıllık raporunda; asker kıtaları için enerjinin daha güvenli formları olan, güneş paneli ve rüzgar ile çalışan akıllı elektrik şebekeleri önerdiklerini belirtti.

Nato, çatışmalarda riski engellemek için yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarına yaptığı yatırımı artıracak. Nato’dan yapılan açıklamaya göre, 2003 ve 2007 arasında Afganistan ve Irak’ta, yakıt ve ya su transfer eden konvoylara yapılan saldırılar sonucunda toplam 3000 asker, yaralandı ya da öldürüldü. Araçlar çoğunlukla askeri ihtiyaçlara yönelik yakıt taşımaktaydı.

Nato’nun yıllık raporunda konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi: ,“Akıllı enerji çözümleri yalnızca az yakıt kullanarak tasarruf yapmayı sağlamayacak; aynı zamanda kıtaların hayatını kurtaracak. Nato Güçleri enerji verimliliğini artırmak ve askeriyede yenilenebilir enerji kullanımını artırmak. Fosil yakıtların kullanımı NATO üyelerinin güvenliği için denizleri korumak üzere görev yapanlar, kara temelli boru hatlarında çalışanlar açısından da büyük operasyonel riskler taşıyor”

Pentagon’da Büyük Yeşil Filo Dönemi

Geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri biyoyakıt ile çalışan büyük yeşil deniz donanmasını sahaya konuşlandırdı. Pentagon, 2016 için 12.9 milyar dolarlık enerji projesine de sahip.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Avrupa’nın Yeni Akıllı Kenti İspanya’dan

İspanya’nın Santander kenti akıllı şehir olmayı başardı. Teknolojinin gelişmesi ile giydiğimiz kıyafetlere kadar her şey akıllı olmaya başladı. Bir zamanlar sadece akıllı fırın ve çamaşır makineleri insanları şaşırtırken, şimdi bütün

HABERLER

“Türkiye, Dünyadaki Enerji Oyununun Bir Parçası”

Baş Ekonomist Fatih Birol: “Türkiye, dünyadaki enerji oyununun bir parçası. Kömür ve doğal gaz arasındaki rekabet artıyor. Japonya doğalgaz ve yenilenebilir enerji ciddi büyüme gösterecek. Avrupa’da doğalgaz ve yenilenebilir, Amerika’da

HABERLER

EMP, Gemilerde Yenilenebilir Enerjiyle Emisyon Ve Yakut Tasarrufu Sağlıyor

Aquarius MRE Sistem ve Aquaris Çevreci Gemi Konsepti “Sea Japonya” etkinliğinde sergilendi. Bu sistem, yakıt tüketimini ve emisyonları azaltmak için güneş ve rüzgar enerjisinden yararlanıyor. Uluslararası Denizcilik Fuar ve Konferansı “Sea

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply