Nato: Yeşil Enerji Askerlerin Hayatını Kurtarıyor

Nato: Yeşil Enerji Askerlerin Hayatını Kurtarıyor

Nato yıllık raporunda; asker kıtaları için enerjinin daha güvenli formları olan, güneş paneli ve rüzgar ile çalışan akıllı elektrik şebekeleri önerdiklerini belirtti.

Nato, çatışmalarda riski engellemek için yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarına yaptığı yatırımı artıracak. Nato’dan yapılan açıklamaya göre, 2003 ve 2007 arasında Afganistan ve Irak’ta, yakıt ve ya su transfer eden konvoylara yapılan saldırılar sonucunda toplam 3000 asker, yaralandı ya da öldürüldü. Araçlar çoğunlukla askeri ihtiyaçlara yönelik yakıt taşımaktaydı.

Nato’nun yıllık raporunda konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi: ,“Akıllı enerji çözümleri yalnızca az yakıt kullanarak tasarruf yapmayı sağlamayacak; aynı zamanda kıtaların hayatını kurtaracak. Nato Güçleri enerji verimliliğini artırmak ve askeriyede yenilenebilir enerji kullanımını artırmak. Fosil yakıtların kullanımı NATO üyelerinin güvenliği için denizleri korumak üzere görev yapanlar, kara temelli boru hatlarında çalışanlar açısından da büyük operasyonel riskler taşıyor”

Pentagon’da Büyük Yeşil Filo Dönemi

Geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri biyoyakıt ile çalışan büyük yeşil deniz donanmasını sahaya konuşlandırdı. Pentagon, 2016 için 12.9 milyar dolarlık enerji projesine de sahip.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

The Marmara’dan Elektrikli Araç Sahiplerine Şarj İstasyonu Hizmeti

The Marmara Taksim ve Pera Otellerine konuk olan elektrikli araç sahipleri, araçlarını otel bünyesinde şarj etme olanağı elde ediyor. The Marmara Taksim ve The Marmara Pera Otelleri, bünyelerinde kurulan elektrikli

HABERLER

İzmir’ın Rüzgarına 97 Milyon Dolarlık Finansman

Türkiye İş Bankası, 5 rüzgar santralının finansmanı için Enda Enerjiye 97 milyon dolarlık kredi sağladı. İzmir’de kurulması planlanan 68.6 megavat gücündeki santrallardan yıllık 197 milyon kilovatsaat elektrik üretilecek. TÜRKİYE İş

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Hindistan’da Bir Okul “Sıfır Atık” Projesi İle Örnek Oluyor

Hindistan’da bir eğitim kurumu iki ayrı kampüsünde semt sakinleri için sıfır atık projesi başlattı.  Belediye, Vivekanand Eğitim Derneği’nin (VES) şehirdeki ilk kuru ve yaş atık ve elektronik geri dönüşümünü gerçekleştirdiğini ve bunun Birleşmiş

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply