NASA’da Güneş Enerji Projelerine Destek

NASA’da Güneş Enerji Projelerine Destek

NASA uydulardan güneş enerjisi üretimi projesine yaklaşık 70 milyon dolarlık yatırım yapacak. NASA’nın söz konusu projedeki iş ortağı ise 2013 yılında Sacramento ve California’da kurulan Aerojet Rocketdyne olacak.

NASA, Amerika Birleşik Devletleri’nin uzay programı çalışmalarından sorumlu olan kurum olarak faaliyet gösteriyor. 29 Temmuz 1958 yılında ABD Başkanı Dwight Eisenhower tarafından kurulan kurumun, uzay programı çalışmalarının yanı sıra, uzun vadeli sivil ve askeri roket çalışmaları gerçekleştirmek de NASA’nın çalışma alanları arasında yer alıyor.

NASA’nın uzayda eşitli yaşam alanları alanında araştırma yapması da kamuoyunun bildiği bir konu. Uzun vadeye yayılan bu araştırmaların sonuç vermesi bekleniyor. Bu açıdan NASA’nın öncü ve etkileyici projelere imza attığı da söylenebilir.

Güneş enerjisi üretimi dünyada giderek yaygınlaşan ve kabul gören bir alan. Dünyada güneş enerjisi üretiminin artması fosil yakıtlı enerji kullanımının ağırlığını da azaltabilir. Bu gerçek yalnızca, enerji sektörü temsilcileri ve konuyla ilgili uzmanların genel görüşü olarak ortaya çıkmıyor.

NASA Yetkilileri de bu gerçeğin farkına varmış olmalılar ki, güneş enerjisi üretimi projelerine destek vermeye başladılar. NASA uydulardan güneş enerjisi üretimi projesine yaklaşık 70 milyon dolarlık yatırım yapacak. NASA’nın söz konusu projedeki iş ortağı ise 2013 yılında Sacramento ve California’da kurulan Aerojet Rocketdyne olacak.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Akıllı Şehirlerin Faturası 41 Trilyon Dolar

Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, otomobillerden ev eşyalarına, kişisel araçlardan evcil hayvanlara kadar, bir fayda sağlayacak her şeyin bağlanacağını, önümüzdeki 20 yılda şehirlerin akıllı şehirlere dönüşmesi için 41 trilyon

HABERLER

Yeşil Binalarda En Önemli Maliyet: Lokasyon

 Günümüzde sertifikalı yeşil binaların sayısı her geçen gün çoğalıyor. Yeşil bina uygulamaları için mühendislik, koordinasyon ve danışmanlık hizmeti veren, sektörün büyük müteahit şirketleriyle çalışmış ve çalışmakta olan  Altensis’ten Emre Ilıcalı,

HABERLER 0 Comments

Dünya Motor Sporları Lider Pisti ve Axitec Solar İşbirliği Yaptı

TT Circuit Assen, projede Axitec panelleri kullanarak, kaliteden ödün vermediğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiş oldu. 2001 Senesinden itibaren Axitec global pazarda sayılı kaliteli solar modül üreticileri arasında gösteriliyor.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply