MZ Solar’dan Şırnak`ta Güneş Enerjisi Santrali

MZ Solar’dan Şırnak`ta Güneş Enerjisi Santrali

MZ Solar, Şırnak`ın İdil ilçesinde 10 MW kurulu gücünde Güneş Enerjisi Santrali kuracak. 

nazilli gunes enerjisiTürkiye’nin kuzey bölgesi hariç  hemen her kentinde güneş enerjisi santralleri kurulmaya devam ediliyor.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, MZ Solar Müh. Dan. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti., Şırnak İli, İdil İlçesi, Öğündük Köyü, Arzimezin Mevkii, 2219 nolu Parselde 183.605,908 m2’lik alan üzerinde 9,99 megawatt Güneş Enerjisi Santrali kurmayı planlıyor.

Toplam proje bedeli yaklaşık 940.000,00 TL olarak hesaplanan her biri 1 megawa olan A, B, C, D, E, F, G, H, J bölümlerine ve biride 0,99 MW olan K bölümünden oluşacak Santralde , 39.996 panel, 20 kilowatt gücünde toplam 440 adet invertör ekipmanları kullanılacak.

Haberin devamı için tıklayın

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Çin’de Güneş Enerjisi Teknolojilerine KDV Teşviği

Çin’de güneş elektriği satışında uygulanan KDV oranının yüzde 50 oranında düşürüldüğü bildirildi. Çin Maliye Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada uygulamanın Çin hükümetinin güneş elektriğinin kullanımının yaygınlaştırılması ve sektörün sağlıklı şekilde

HABERLER

Kıbrıs’ın İlk Ekokent Projesi Mağusa’da Uygulanacak

Rum basını, kapalı Maraş bölgesinin yeniden yerleşime açılması halinde kentin Ekokent olarak inşa edilmesi ile ilgili “Mağusa Ekokent Projesi”ne (Famagusta Ecocıty Project) ilişkin atölye çalışmasının yarın başlayacağı haberine yer verdi.

HABERLER 0 Comments

HomeBiogas ile Her Eve Bir Biyogaz Kombisi

1 günlük mutfak atıklarınızla 2-4 saatlik tüp gazı elde etmeye ve 5-8 litrelik sıvı gübre elde etmeye ne dersiniz? HomeBiogas ürünü ile kulağa hoş gelen bu teklifi gerçeğe dönüştürmek artık