Müzik Karavanı Güneş Enerjisiyle Çalışıyor

Müzik Karavanı Güneş Enerjisiyle Çalışıyor

Dünyanın ilk güneş enerjisi ile çalışan mobil müzik stüdyosu “Jam in the Van” bu yıl ABD`de 10 bin milin üzerinde yol kat edecek.

müzik karavanıGüneş enerjisi değişik konsept ve alanlarda kullanılmasıyla, ilginç sonuçlar doğurdu.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, Güneş enerjisiyle çalışan mobil bir müzik stüdyosu olan Jam in the Van, dünyada türünün ilk örneği olarak güzel müziğin kaynağına gitmek için bu yıl binlerce kilometre yol katederek Amerika’yı baştan başa dolaşacak.

2011’de Dave Bell, Jake Cotler ve Louis Peek tarafından Kaliforniya’da kurulan bu sıradışı stüdyo, HD see ve görüntü kaydı alabiliyor. Böylelikle ülkenin herhangi bir yerinde bir canlı performansı en iyi şekilde kaydedebiliyor. Bu yıl karavan 200`den fazla konsere ev sahipliği yapacak.

GQ sponsorluğunda giriştikleri bir proje için de, 40’ın üzerinde müzik grubunu tanıtacak olan Jam in the Van, şimdiye kadar aralarında Gary Clark Jr., George Clinton, Matisyahu, Misterwives, Allen Stone, ZZ Ward, Robert DeLong ve The Orwells’in de bulunduğu, bazıları yeni keşif, bazıları oturmuş gruplarla 500`den fazla konsere ev sahipliği yaptı.

Amerika`dainsanları konserlerle buluşturmaya devam eden Jam in the Van, yolda olmadığı zamanlarda sanatçıları misafir ediyor ve Youtube kanalında yayınlıyor.

Haberin devamı için tıklayın

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Bursa’da Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi

Bursa’nın kaynaklarını vatandaşın lehinde kullanmak için tüm imkanlarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi, BUSKİ’ye ait Görükle G46 deposunun üzerine yerleştirdiği 960 panelle güneşten 250 KW’lık elektrik üretimine başladı. Türkiye’de belediyeler tarafından

Eğitimler 0 Comments

Çataklı Enerji Kasım Ayı Eğitim Programı

Çataklı Enerji Eğitim Yayıncılık Danışmanlık Şirketi tarafından Fotovoltaik Uzmanlık Eğitimleri ve Rüzgar Enerjisi Santrali Eğitimi verilecek. Çataklı Enerji Eğitim Yayıncılık Danışmanlık Şirketi tarafından Fotovoltaik Uzmanlık ve Lisanssız Elektrik TEDAŞ Başvuru

Tasarımlar

Avustralya’da Güneş Enerjili Yarış Arabası

Avustralya’da üniversite öğrencileri güneş enerjisiyle çalışan yarış arabası üretti. www.mynet.com’un haberine göre, Ulaşım olgusu çehre değiştirmekle karşı karşıya. Güneş enerjili araçlar gelecek için büyük avantajlar sağlayacak. Sydney sokaklarında bu Temmuz ayı