Müzik Karavanı Güneş Enerjisiyle Çalışıyor

Müzik Karavanı Güneş Enerjisiyle Çalışıyor

Dünyanın ilk güneş enerjisi ile çalışan mobil müzik stüdyosu “Jam in the Van” bu yıl ABD`de 10 bin milin üzerinde yol kat edecek.

müzik karavanıGüneş enerjisi değişik konsept ve alanlarda kullanılmasıyla, ilginç sonuçlar doğurdu.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, Güneş enerjisiyle çalışan mobil bir müzik stüdyosu olan Jam in the Van, dünyada türünün ilk örneği olarak güzel müziğin kaynağına gitmek için bu yıl binlerce kilometre yol katederek Amerika’yı baştan başa dolaşacak.

2011’de Dave Bell, Jake Cotler ve Louis Peek tarafından Kaliforniya’da kurulan bu sıradışı stüdyo, HD see ve görüntü kaydı alabiliyor. Böylelikle ülkenin herhangi bir yerinde bir canlı performansı en iyi şekilde kaydedebiliyor. Bu yıl karavan 200`den fazla konsere ev sahipliği yapacak.

GQ sponsorluğunda giriştikleri bir proje için de, 40’ın üzerinde müzik grubunu tanıtacak olan Jam in the Van, şimdiye kadar aralarında Gary Clark Jr., George Clinton, Matisyahu, Misterwives, Allen Stone, ZZ Ward, Robert DeLong ve The Orwells’in de bulunduğu, bazıları yeni keşif, bazıları oturmuş gruplarla 500`den fazla konsere ev sahipliği yaptı.

Amerika`dainsanları konserlerle buluşturmaya devam eden Jam in the Van, yolda olmadığı zamanlarda sanatçıları misafir ediyor ve Youtube kanalında yayınlıyor.

Haberin devamı için tıklayın

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Akdeniz Çevresinde Yeni Projeler Geliştirmeliyiz”

Avrupa Komisyonu’ndan Prof. Dr. Samuele Farfari: “Rusya ile Ukrayna arasında dün yapılan anlaşmayla bu kış Avrupa’nın arz güvenliğini sağlanmış oldu. Ancak Rusya’ya olan bağımlılık azalmalı. Bunun için de Avrupa’nın güney

Tarımsal Projeler

Oltu’da Güneş Enerjili Proje

Erzurum Olta’da “Yenilenebilir Güneş Enerjisi ile Örtü Altı Sebzecilik” Projesi gerçekleştiriliyor. Yenilenebilir enerjinin tarımın değişik alanlarında kullanılmasına devam ediliyor. Erzurum Oltu’da, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nce hazırlanan “Yenilenebilir Güneş

HABERLER

Arıtma Tesisi Çamurları Güneş Enerjisi ile Kurutulacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, atıksu arıtma tesislerinden çıkan arıtma çamurunu “solar” sistemle (güneş enerjisi) kurutacak yeni bir yatırıma hazırlanıyor. İZSU Genel Müdürlüğü tarafından İzmir Kalkınma Ajansı’na (İZKA) sunulan “Havza Atıksu