Müzik Karavanı Güneş Enerjisiyle Çalışıyor

Müzik Karavanı Güneş Enerjisiyle Çalışıyor

Dünyanın ilk güneş enerjisi ile çalışan mobil müzik stüdyosu “Jam in the Van” bu yıl ABD`de 10 bin milin üzerinde yol kat edecek.

müzik karavanıGüneş enerjisi değişik konsept ve alanlarda kullanılmasıyla, ilginç sonuçlar doğurdu.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, Güneş enerjisiyle çalışan mobil bir müzik stüdyosu olan Jam in the Van, dünyada türünün ilk örneği olarak güzel müziğin kaynağına gitmek için bu yıl binlerce kilometre yol katederek Amerika’yı baştan başa dolaşacak.

2011’de Dave Bell, Jake Cotler ve Louis Peek tarafından Kaliforniya’da kurulan bu sıradışı stüdyo, HD see ve görüntü kaydı alabiliyor. Böylelikle ülkenin herhangi bir yerinde bir canlı performansı en iyi şekilde kaydedebiliyor. Bu yıl karavan 200`den fazla konsere ev sahipliği yapacak.

GQ sponsorluğunda giriştikleri bir proje için de, 40’ın üzerinde müzik grubunu tanıtacak olan Jam in the Van, şimdiye kadar aralarında Gary Clark Jr., George Clinton, Matisyahu, Misterwives, Allen Stone, ZZ Ward, Robert DeLong ve The Orwells’in de bulunduğu, bazıları yeni keşif, bazıları oturmuş gruplarla 500`den fazla konsere ev sahipliği yaptı.

Amerika`dainsanları konserlerle buluşturmaya devam eden Jam in the Van, yolda olmadığı zamanlarda sanatçıları misafir ediyor ve Youtube kanalında yayınlıyor.

Haberin devamı için tıklayın

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

İNOVASYON

Firma Başına 1,4 Milyon Dolar Tasarım Teşviki

Yeni yapılan düzenlemelerle güncellenen Tasarım Teşviki hakkında açıklamalarda bulunan Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, “Firma başına 1,4 milyon dolar tasarım teşviki, global pazardaki rekabetimiz için çok önemli bir

HABERLER

Dünya’nın Solar Devi Yingli Online Projeler ve Solar Otellerle Geliyor

Hızla büyüyen ancak geçtiğimiz yıl yüksek maliyetler yüzünden zora giren Çinli güneş paneli üreticileri çözümü internette buldu. Dünyanın en büyük panel üreticilerinden Yingli Solar’ın CEO’su internet platformları üzerinden satış yapmaya

HABERLER

Tepe Prefabrik’e LEED Belgesi

Uluslararası alanda en saygın yeşil bina sertifikası olan LEED (Leadership Energy & Environmental Design) Sertifikasını LEED Altın seviye üzerinden almaya layık görüldü. Uluslararası alanda en saygın yeşil bina sertifikası olan