Müzik Karavanı Güneş Enerjisiyle Çalışıyor

Müzik Karavanı Güneş Enerjisiyle Çalışıyor

Dünyanın ilk güneş enerjisi ile çalışan mobil müzik stüdyosu “Jam in the Van” bu yıl ABD`de 10 bin milin üzerinde yol kat edecek.

müzik karavanıGüneş enerjisi değişik konsept ve alanlarda kullanılmasıyla, ilginç sonuçlar doğurdu.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, Güneş enerjisiyle çalışan mobil bir müzik stüdyosu olan Jam in the Van, dünyada türünün ilk örneği olarak güzel müziğin kaynağına gitmek için bu yıl binlerce kilometre yol katederek Amerika’yı baştan başa dolaşacak.

2011’de Dave Bell, Jake Cotler ve Louis Peek tarafından Kaliforniya’da kurulan bu sıradışı stüdyo, HD see ve görüntü kaydı alabiliyor. Böylelikle ülkenin herhangi bir yerinde bir canlı performansı en iyi şekilde kaydedebiliyor. Bu yıl karavan 200`den fazla konsere ev sahipliği yapacak.

GQ sponsorluğunda giriştikleri bir proje için de, 40’ın üzerinde müzik grubunu tanıtacak olan Jam in the Van, şimdiye kadar aralarında Gary Clark Jr., George Clinton, Matisyahu, Misterwives, Allen Stone, ZZ Ward, Robert DeLong ve The Orwells’in de bulunduğu, bazıları yeni keşif, bazıları oturmuş gruplarla 500`den fazla konsere ev sahipliği yaptı.

Amerika`dainsanları konserlerle buluşturmaya devam eden Jam in the Van, yolda olmadığı zamanlarda sanatçıları misafir ediyor ve Youtube kanalında yayınlıyor.

Haberin devamı için tıklayın

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi

Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı Böyle Geçti

Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı 1-4 Ekim 2015 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi’nde 11. kez gerçekleşiyor. Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı (LED Sistemleri, Teknolojileri, Ekipmanları, Uygulamaları ve LED Aydınlatma) 1-4 Ekim 2015 tarihlerinde,

Rüzgar enerjisi 0 Comments

Saray Alüminyum’dan Rüzgar Türbini Yatırımı

Enerji maliyetlerini minimize etmeyi amaçlayan Saray Alüminyum, her birisi 2 MW kapasiteli iki adet rüzgar türbinine üçüncü olarak 2,3 MW kapasiteli bir rüzgar türbini ilave edecek. Saray Alüminyum, ismi yeniliklerle

HABERLER

“Sürdürülebilirlik yönetimi, kurumsal kültürümüzün ayrılmaz bir parçası”

Çimsa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu: “2010 yılından itibaren başlayan sürdürülebilirlik yönetimi çalışmalarımızın, kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olması konusunda önemli bir mesafe aldığımızı düşünüyoruz. Gelecek 10 yıllık dönem için belirlediğimiz dört