Morgan’dan Elektrikli Otomobiller

Morgan’dan Elektrikli Otomobiller

İngiliz klasik otomobil üreticisi Morgan, elektrikli aracı Morgan EV3‘ü gün yüzüne çıkardı.

Dünyada elektrikli otomobiller geleceğin ulaşım sistemini değiştirme yolunda önemli adımlar atarken, uluslararası otomobil üreticileri de bu alana girmeye başladı.

www.bilgiarabul.com’un haberine göre, büyük markaların da bu işe atılmasından sonra elektrikli otomobiller dünya çapında yavaş yavaş yaygınlaşıyor. Bu modaya İngiliz klasik otomobil üreticisi Morgan da katıldı.

1910 yılında George Morgan tarafından kurulan şirket ilk olarak üç tekerlekli otomobiller üretiyordu. 3 WHEELER‘da bu üç tekerli otomobillerin son nesli olarak da söylenebilir. Özel bir aile şirketi olan ve hala 30ların ve 40ların modasını günümüze taşıyan şirket elektrikli aracı Morgan EV3‘ü gün yüzüne çıkardı.

EV3 diğer Morgan’lar gibi tamamen el yapımı olarak üretiliyor. Arkadan motorlu ve üç tekerlekli iki kişilik bu arabada 75 liowatt güç üreten bir motor bulunuyor. Ağırlığı yaklaşık yarım ton olan aracın 0-100 kilometre hızlanması ise yalnızca 6 saniye. Aracın hızı 185 kilometre/saat olarak sınırlandırılmış. Araç ufak pillere sahip olmasına rağmen ağırlığı ve tasarımı sayesinde tek şarj ile 225 kilometre yol yapabiliyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Rüzgar enerjisi 0 Comments

Almanya’da Yenilenebilir Enerji Konusunda Görüş Ayrılığı Yaşanıyor

Almanya’daki koalisyon hükümetinin ortakları arasında yenilenebilir enerji konusunda görüş ayrılıkları yaşanıyor. Enerji kaynaklarına sahip olan ve üreten her ülkenin gelişmiş olduğundan söz edilemez elbette ama enerjinin ülkelerin gelişmişlik düzeylerinde önemli

HABERLER

Güneş Enerjili Engelli Aracına Ticaret Borsası’ndan Destek

Çorum Ticaret Borsası, güneş enerjisi ile çalışan engelli aracına sponsor oldu.  Güneş enerjisinin kullanım alanları çeşitlenirken, toplum faydası da iyice ön plana çıkmaya başladı. Engellilerin hayatlarını kolaylaştırabilecek engelli araçlarda güneş

HABERLER

Güneş Enerjisi Belediyelerin Yeni Gelir Kaynağı​: Yenilenebilir Enerji

İnhisar Belediyesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının (BEBKA) desteğiyle yürüttüğü “İnhisar’da güneş, elektriğe dönüşüyor” projesi kapsamında, ilçenin elektrik üretimine katkı sağlayıp belediyeye gelir elde ediyor. Belediye Başkanı İsmail Cambaz, AA