Morgan’dan Elektrikli Otomobiller

Morgan’dan Elektrikli Otomobiller

İngiliz klasik otomobil üreticisi Morgan, elektrikli aracı Morgan EV3‘ü gün yüzüne çıkardı.

Dünyada elektrikli otomobiller geleceğin ulaşım sistemini değiştirme yolunda önemli adımlar atarken, uluslararası otomobil üreticileri de bu alana girmeye başladı.

www.bilgiarabul.com’un haberine göre, büyük markaların da bu işe atılmasından sonra elektrikli otomobiller dünya çapında yavaş yavaş yaygınlaşıyor. Bu modaya İngiliz klasik otomobil üreticisi Morgan da katıldı.

1910 yılında George Morgan tarafından kurulan şirket ilk olarak üç tekerlekli otomobiller üretiyordu. 3 WHEELER‘da bu üç tekerli otomobillerin son nesli olarak da söylenebilir. Özel bir aile şirketi olan ve hala 30ların ve 40ların modasını günümüze taşıyan şirket elektrikli aracı Morgan EV3‘ü gün yüzüne çıkardı.

EV3 diğer Morgan’lar gibi tamamen el yapımı olarak üretiliyor. Arkadan motorlu ve üç tekerlekli iki kişilik bu arabada 75 liowatt güç üreten bir motor bulunuyor. Ağırlığı yaklaşık yarım ton olan aracın 0-100 kilometre hızlanması ise yalnızca 6 saniye. Aracın hızı 185 kilometre/saat olarak sınırlandırılmış. Araç ufak pillere sahip olmasına rağmen ağırlığı ve tasarımı sayesinde tek şarj ile 225 kilometre yol yapabiliyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Projeler

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Verimlilik ve Temiz Enerji İçin Örnek Çalışmalar Yürütüyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), enerji verimliliği bilinci oluşturmak için yeni projeleri hayata geçirmeyi hedefliyor. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, BTSO olarak Bursa iş dünyasında enerji verimliliği noktasında

HABERLER

“Kredi Müşterisi Bankalar İçin Çok Önemli”

Innovations in Credit 2013 toplantısında konuşan BDDK Başkan Yardımcısı Murat Türker, “Kredi müşterisi bankalar için çok önemli. Özel bankacılık ve müşteri odaklı bankacılığa yönelim var. Finansal hizmet dışında finansal olmayan

HABERLER

2011 Avrupa Birincisi Proje, Atık Konusunda Bilinçlendirmeye Devam Ediyor

JCI İzmir, Kasım ayında kutladığı Avrupa Atık Azaltımı Haftası ile çok güzel bir projeye imza attı. Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedeflerinin 7.si olan Çevresel Sürdürülebilirliğin sağlanması ile örtüşen “Atık Azaltımı” konusunu duyurmak ve bu