Morgan’dan Elektrikli Otomobiller

Morgan’dan Elektrikli Otomobiller

İngiliz klasik otomobil üreticisi Morgan, elektrikli aracı Morgan EV3‘ü gün yüzüne çıkardı.

Dünyada elektrikli otomobiller geleceğin ulaşım sistemini değiştirme yolunda önemli adımlar atarken, uluslararası otomobil üreticileri de bu alana girmeye başladı.

www.bilgiarabul.com’un haberine göre, büyük markaların da bu işe atılmasından sonra elektrikli otomobiller dünya çapında yavaş yavaş yaygınlaşıyor. Bu modaya İngiliz klasik otomobil üreticisi Morgan da katıldı.

1910 yılında George Morgan tarafından kurulan şirket ilk olarak üç tekerlekli otomobiller üretiyordu. 3 WHEELER‘da bu üç tekerli otomobillerin son nesli olarak da söylenebilir. Özel bir aile şirketi olan ve hala 30ların ve 40ların modasını günümüze taşıyan şirket elektrikli aracı Morgan EV3‘ü gün yüzüne çıkardı.

EV3 diğer Morgan’lar gibi tamamen el yapımı olarak üretiliyor. Arkadan motorlu ve üç tekerlekli iki kişilik bu arabada 75 liowatt güç üreten bir motor bulunuyor. Ağırlığı yaklaşık yarım ton olan aracın 0-100 kilometre hızlanması ise yalnızca 6 saniye. Aracın hızı 185 kilometre/saat olarak sınırlandırılmış. Araç ufak pillere sahip olmasına rağmen ağırlığı ve tasarımı sayesinde tek şarj ile 225 kilometre yol yapabiliyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

İNOVASYON

Elektrikli Araba Kiraz’la Rekor Ucuzlukla Yolculukla Yapılacak

Namık Kemal Üniversitesi, öğrencilerinin yapımını sürdürdüğü elektrikli otomobil “Kiraz”ın, 100 kilometrede sadece 2,5 liralık elektrik harcaması bekleniyor. Ulaştırma sektöründe önümüzdeki 20 yıl içinde yaşanacak köklü değişimin ipuçlarını elektrikli araçlar sunuyor.

HABERLER 0 Comments

Tüketici Dernekleri’nden EPDK’ya Kaçak Elektrik Davası

TÜDEF, kaçak elektriği, dağıtım şirketleri üzerinden, tüketiciye fatura ettirdiği iddiasıyla, EPDK hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF), kaçak elektriği, dağıtım şirketleri üzerinden tüketiciye fatura ettirdiği

Elektrik Dağıtım

Teksas’ta Elektrik Fiyatlarında Şok Düşüş

Amerikanın Teksas Eyaletinde pazar günü sabaha karşı spot elektrik fiyatları bir kaç saatliğine negatif oldu. Amerika Birleşik Devletleri`nde en kalabalık ikinci ve en geniş ikinci eyaleti olan Teksas`ta Pazar günü