Mercedes’den Elektrikli Araçlar İçin Özel Platform

Mercedes’den Elektrikli Araçlar İçin Özel Platform

Mercedes-Benz’in önümüzdeki yıllarda satışa sunacağı elektrikli modellerin bu platform üzerinde yer alması bekleniyor.

Elektrikli araç üretimine dünyaca ünlü markaların yöneldiği bir gerçek. 2015 yılı bu açıdan çok hareketliydi. 2016 yılında da bu hareketlilik süreceğe benziyor.

otomobil.haber3.com’un haberine göre, Mercedes-Benz’in önümüzdeki yıllarda satışa sunulacak dört modeli üzerinde taşıyacak yeni bir elektrikli araç platformu geliştirdiği ortaya çıktı. Britanyalı Car dergisinin haberine göre EVA adı ile anılacak olan yeni platform, markanın C-Serisi’nden S-Serisi’ne kadar bütün modellerini üzerinde taşıyan MRA mimarisi ile pek çok benzer yöne sahip olacak. Bu yeni platformla ilgili henüz herhangi bir resmi bilgi mevcut değil, ancak dergide yer alan haberde platformun büyük bir pil grubunu üzerinde taşıyacak şekilde geliştiriliyor olduğu ve yaklaşık 400 kg’lik ağırlığa sahip olacağı iddia ediliyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Vestas’a ABD’den Sipariş

Danimarkalı rüzgar türbini üreticisi Vestas, ABD`den 61 adet 3.3 MW`lık türbin siparişi aldığını duyurdu. Rüzgar enerjisinin dünyada yaygınlaşmaya başlamasıyla, rüzgar endüstrisi de gelişimini sürdürüyor. Bu konuda üretim yapan kuruluşlar uluslararası

HABERLER

“Yenilenebilir Enerji Kaynakları Daha Az Bağımlılık ve Daha Çok Güç Demektir”

MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Uluslararası Jeotermal Birliği Başkanı Yüksek İnşaat Mühendisi Muharrem Balat: “Unutmamak gerekir ki yenilenebilir enerji kaynakları demek daha az bağımlılık ve daha çok güç demektir.

Elektrik Üretimi

Arıcılar Enerji, Tavuk Dışkısından Elektrik Üretecek

Arıcılar Enerji, Konya`nın Meram ilçesinde tavuk dışkısından elektrik üretecek olan 1 megawatt’lık Biyogaz ve Elektrik Üretimi Tesisi kuracak.  Türkiye’de tavuk dışkısından elektrik üretimi konusundaki çalışmalar giderek artıyor. Böylece, özellikle tavuk

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply