Mercedes’den 4 Yeni Elektrikli Araç Modeli

Mercedes’den 4 Yeni Elektrikli Araç Modeli

Alman otomotiv devi Mercedes, Tesla’nın popüler elektrikli otomobilleri ile rekabet edebilmek için 4 yeni elektrikli model tanıtacak.

Konvansiyonel otomotiv üreticilerinin elektrikli araçlara yönelik yoğun bir çalışma gerçekleştirdikleri artık sır değil. Bu konuda dünyanın gelen otomotiv üreticileri üretim ve satış planlarını şimdiden hazırlamaya başladılar.

Konvansiyonel araç üretiminde ön sıralarda yer alan kuruluşlardan biri olan Mercedes’in enerji depolama ve batarya teknolojileri alanındaki çalışmaları bulunuyor. Bu çalışmalarıyla Mercedes, elektrikli araç konusunda iddialı bir konuma gelebilir.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Mercedes’in Tesla’ya rakip olarak konumlandıracağı, uzun zamandır merakla beklenen elektrikli otomobili, Eylül ayında görücüye çıkacak. Alman otomotiv devinin, elektrikli otomobillere bakış açısını büyük oranda değiştireceği düşünülen aracı sedan formatında olacak.(Haber için tıklayın)

Elektrikli otomobil alanında büyük rekabet yaklaşıyor. 2025 yılından sonra benzinli ve dizel motorlu araç satışını yasaklamak üzere plan yapan Almanya’daki otomobil üreticileri de elektrikli otomobillere büyük yatırım yapmaya başladı. Mercedes’in Tesla ile rekabet etmek için iki SUV ve iki Sedan modeli üzerinde çalıştığı doğrulandı.

Engadet’ın haberine göre, Alman otomobil devinin tanıtacağı yeni elektrikli araçlar, firmaya ait bir alt markada konumlandırılacak. Ancak firma henüz yeni markanın ismine karar vermiş değil. Firmanın yetkilileri ise üretecekleri 4 yeni elektrikli otomobilin tek şarjla 400-500 km arasında yol kat edebileceğinin altını çizdiler.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yozgat’a Güneş Enerjisi Santrali

ORAN Desteği ile Yozgat’ta yenilenebilir enerji alanında 5 proje kapsamında 2 megawatt gücünde güneş enerji santrali kurulumu gerçekleştirilecek. Türkiye’de güneş enerjisi santrali kurulum çalışmaları aralıksız sürüyor. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı

ENERJİ YÖNETİMİ

600 Megavatlık Güneş Lisanslarının Teslimi Ay Sonu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ay sonu itibarıyla 600 megavatlık güneş lisanslarını adreslerine teslim edeceklerini ve üç tane büyük biyokütle tesisini ise önümüzdeki ay içerisinde açacaklarını söyledi. Güneş

Elektrik Satışı 0 Comments

“Elektrik Faturalarına Karartma Uygulanmıştır”

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil: “Elektrik faturalarına karartma uygulanmıştır. Bu karatma, çokça sözü edilen şeffaflık ilkesine aykırı olduğu gibi, tüketicinin bilgilenme hakkının gaspı anlamına geliyor.” Elektrikte

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply