Mercedes’den 4 Yeni Elektrikli Araç Modeli

Mercedes’den 4 Yeni Elektrikli Araç Modeli

Alman otomotiv devi Mercedes, Tesla’nın popüler elektrikli otomobilleri ile rekabet edebilmek için 4 yeni elektrikli model tanıtacak.

Konvansiyonel otomotiv üreticilerinin elektrikli araçlara yönelik yoğun bir çalışma gerçekleştirdikleri artık sır değil. Bu konuda dünyanın gelen otomotiv üreticileri üretim ve satış planlarını şimdiden hazırlamaya başladılar.

Konvansiyonel araç üretiminde ön sıralarda yer alan kuruluşlardan biri olan Mercedes’in enerji depolama ve batarya teknolojileri alanındaki çalışmaları bulunuyor. Bu çalışmalarıyla Mercedes, elektrikli araç konusunda iddialı bir konuma gelebilir.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Mercedes’in Tesla’ya rakip olarak konumlandıracağı, uzun zamandır merakla beklenen elektrikli otomobili, Eylül ayında görücüye çıkacak. Alman otomotiv devinin, elektrikli otomobillere bakış açısını büyük oranda değiştireceği düşünülen aracı sedan formatında olacak.(Haber için tıklayın)

Elektrikli otomobil alanında büyük rekabet yaklaşıyor. 2025 yılından sonra benzinli ve dizel motorlu araç satışını yasaklamak üzere plan yapan Almanya’daki otomobil üreticileri de elektrikli otomobillere büyük yatırım yapmaya başladı. Mercedes’in Tesla ile rekabet etmek için iki SUV ve iki Sedan modeli üzerinde çalıştığı doğrulandı.

Engadet’ın haberine göre, Alman otomobil devinin tanıtacağı yeni elektrikli araçlar, firmaya ait bir alt markada konumlandırılacak. Ancak firma henüz yeni markanın ismine karar vermiş değil. Firmanın yetkilileri ise üretecekleri 4 yeni elektrikli otomobilin tek şarjla 400-500 km arasında yol kat edebileceğinin altını çizdiler.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

“Ürünlerimizle Yeşil Şehirlerin Oluşmasına Öncülük Etmeyi Hedefliyoruz”

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan: “Ürünlerimizle yeşil şehirlerin oluşmasına öncülük etmeyi hedefliyoruz. Sokak aydınlatmasında yaşanacak dönüşümün, diğer alanlardaki LED dönüşümüne de olumlu yansıyacağına inanıyoruz.” LED aydınlatmanın yaygınlaşması

HABERLER

“Enerji Hanım” Bir Çeyrek Altın Biriktirmeyi Hedefliyor

Odağında  kadınların olduğu, enerji tasarrufuna yönelik sosyal sorumluluk projesi ‘Enerji Hanım’ tanıtıldı. Emine Erdoğan’ın tanıtımını yaptığı projede “enerji toplayarak” kadınların yılda bir çeyrek altın, ülke ekonomisinin ise 4 milyar dolar

HABERLER 0 Comments

Güneşte Zorlu Rekabet Brüksel’e Şikayet Edildi

Avrupa’nın güneş paneli üreticileri için “güneşli günler” şimdilik geride kaldı. Avrupalı şirketler, Çin damgalı ucuz ürünlerle rekabet mücadelesinde Brüksel’i yardıma çağırdı. Mali sıkıntı içine düşen Alman güneş paneli üreticilerine her

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply