Mercedes’den 4 Yeni Elektrikli Araç Modeli

Mercedes’den 4 Yeni Elektrikli Araç Modeli

Alman otomotiv devi Mercedes, Tesla’nın popüler elektrikli otomobilleri ile rekabet edebilmek için 4 yeni elektrikli model tanıtacak.

Konvansiyonel otomotiv üreticilerinin elektrikli araçlara yönelik yoğun bir çalışma gerçekleştirdikleri artık sır değil. Bu konuda dünyanın gelen otomotiv üreticileri üretim ve satış planlarını şimdiden hazırlamaya başladılar.

Konvansiyonel araç üretiminde ön sıralarda yer alan kuruluşlardan biri olan Mercedes’in enerji depolama ve batarya teknolojileri alanındaki çalışmaları bulunuyor. Bu çalışmalarıyla Mercedes, elektrikli araç konusunda iddialı bir konuma gelebilir.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Mercedes’in Tesla’ya rakip olarak konumlandıracağı, uzun zamandır merakla beklenen elektrikli otomobili, Eylül ayında görücüye çıkacak. Alman otomotiv devinin, elektrikli otomobillere bakış açısını büyük oranda değiştireceği düşünülen aracı sedan formatında olacak.(Haber için tıklayın)

Elektrikli otomobil alanında büyük rekabet yaklaşıyor. 2025 yılından sonra benzinli ve dizel motorlu araç satışını yasaklamak üzere plan yapan Almanya’daki otomobil üreticileri de elektrikli otomobillere büyük yatırım yapmaya başladı. Mercedes’in Tesla ile rekabet etmek için iki SUV ve iki Sedan modeli üzerinde çalıştığı doğrulandı.

Engadet’ın haberine göre, Alman otomobil devinin tanıtacağı yeni elektrikli araçlar, firmaya ait bir alt markada konumlandırılacak. Ancak firma henüz yeni markanın ismine karar vermiş değil. Firmanın yetkilileri ise üretecekleri 4 yeni elektrikli otomobilin tek şarjla 400-500 km arasında yol kat edebileceğinin altını çizdiler.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Güneş Enerjisi ile Amerika Turu

Amerikan otomotiv sektöründe önemli payı bulunan Tesla Motors Company, güneş enerjili / elektrikli modelleri için şehirler arası yolculukta gerekli enerjiyi, ülkenin dört bir yanına kurduğu güneş enerjili şarj istasyonlarıyla sağlıyor,

HABERLER

IAEE’den İstanbul’da “Elektrik Yaz Okulu”

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği (IAEE) tarafından ilk kez hayata geçirilen ‘Elektrik Yaz Okulu’ İstanbul’da düzenlendi.  Türkiye enerji sektöründe aşama kat ettikçe, uluslararası çeşitli organizasyonlar da gerçekleştirilmeye başladı. Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği (IAEE)

HABERLER 0 Comments

Mercedes-Benz Elektrikli Araç Üretecek

Mercedes-Benz’in otomotiv dünyasındaki değişen trendlere uyarak, 2020 yılının sonuna kadar yaratacağı yeni ürün gamıyla birlikte elektrikli dört aracı piyasaya sürmesi bekleniyor. 1926 yılında Karl Benz’in şirketi Benz & Cie. ve

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply