Mercedes’den 4 Yeni Elektrikli Araç Modeli

Mercedes’den 4 Yeni Elektrikli Araç Modeli

Alman otomotiv devi Mercedes, Tesla’nın popüler elektrikli otomobilleri ile rekabet edebilmek için 4 yeni elektrikli model tanıtacak.

Konvansiyonel otomotiv üreticilerinin elektrikli araçlara yönelik yoğun bir çalışma gerçekleştirdikleri artık sır değil. Bu konuda dünyanın gelen otomotiv üreticileri üretim ve satış planlarını şimdiden hazırlamaya başladılar.

Konvansiyonel araç üretiminde ön sıralarda yer alan kuruluşlardan biri olan Mercedes’in enerji depolama ve batarya teknolojileri alanındaki çalışmaları bulunuyor. Bu çalışmalarıyla Mercedes, elektrikli araç konusunda iddialı bir konuma gelebilir.

Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Mercedes’in Tesla’ya rakip olarak konumlandıracağı, uzun zamandır merakla beklenen elektrikli otomobili, Eylül ayında görücüye çıkacak. Alman otomotiv devinin, elektrikli otomobillere bakış açısını büyük oranda değiştireceği düşünülen aracı sedan formatında olacak.(Haber için tıklayın)

Elektrikli otomobil alanında büyük rekabet yaklaşıyor. 2025 yılından sonra benzinli ve dizel motorlu araç satışını yasaklamak üzere plan yapan Almanya’daki otomobil üreticileri de elektrikli otomobillere büyük yatırım yapmaya başladı. Mercedes’in Tesla ile rekabet etmek için iki SUV ve iki Sedan modeli üzerinde çalıştığı doğrulandı.

Engadet’ın haberine göre, Alman otomobil devinin tanıtacağı yeni elektrikli araçlar, firmaya ait bir alt markada konumlandırılacak. Ancak firma henüz yeni markanın ismine karar vermiş değil. Firmanın yetkilileri ise üretecekleri 4 yeni elektrikli otomobilin tek şarjla 400-500 km arasında yol kat edebileceğinin altını çizdiler.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

İzbeton Tükettiği Elektriğin Yarısını Rüzgar Enerjisinden Üretecek

İzbeton, tükettiği elektriğin yarısını kendi üretecek. 3 milyon 950 bin TL’ye mal olacak rüzgar türbini 5,5 yılda kendini amorti edecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İzbeton, şantiyelerinde kullandığı elektriğin yüzde 50’sini kuracağı

HABERLER

Geleceğin Tasarımı: Alg Enerjisi ile Aydınlanan CO2 Lambalar

Tasarımcı Mike Thompson tarafından geliştirilen bu ilginç lamba tasarımı the Latro Lamb, enerjisini alglerin dönüştürdüğü CO2’den sağlıyor ve yeni bir geleceği aydınlatıyor. İlk olarak yaratıcı tasarımların sergilendiği tasarım blogu Designboom’da

HABERLER

“Türk Şirketleri Senegal’de Rüzgar ve Güneş Enerjisi Projeleri Üstlenebilir”

Türkiye’nin Dakar Büyükelçisi Nilgün Erdem Arı: “Senegal’in 2035 yılına kadar hedeflediği kalkınma planı olan ‘Senegal uyanış’ programı kapsamında şirketlerimizin üstlenebileceği projeler mevcut. Üniversite ve toplu ev inşası projeleri, alt bina

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply