Mercedes Yeni Kablosuz Şarj Üzerine Çalışıyor

Mercedes Yeni Kablosuz Şarj Üzerine Çalışıyor

Akıllı telefonlarda görmeye alışık olduğumuz bu şarj teknolojisinin geliştirilerek araçlara uygulanması için Mercedes devrim yaratacak bir çalışma başlattı.

50 yıl sonra, gündelik hayatımızın çok daha farklı olacağını söyleyebilmemiz mümkün. Bu, bir kehanet değil bir saptama. Dünya çok daha çevre ve toplum dostu bir yapıya doğru ilerliyor. Yenilenebilir enerjinin yaygın kullanımının yanı sıra, elektrikli araçlardaki baş döndürücü hızdan da söz ediyoruz.

Elektrikli araçlar için en önemli problemlerden biri olarak gösterilen şarj olgusunun çözümü yönünde uluslararası otomotiv kuruluşları hummalı bir çalışma içine giriyorlar. Bu durum anlaşılabilir çünkü, gelecekte ulaşım sistemlerinin temel unsuru haline geleceği düşünülen elektrikli araçların yaygınlaşması şarj konusunun çözümlenmesiyle de ilişkili.

Bu çerçevede, bataryalar iyileştirilirken, kablosuz şarj ile ilgili çalışmalara da hız veriliyor. www.cyber-warrior.org’dan aldığımız verilere göre, kablosuz şarj olayı indüksiyon yoluyla şarj etme metoduna verilen isim. Bu teknoloji sayesinde, manyetik alan oluşturan bir istasyon ile indüksiyon bobini ile donatılmış olan bir cihaz herhangi bir kablo ile temas etmeden şarj olabiliyor.

Elektrikli arabaların gelişmesi ile birlikte hemen hemen bütün araç firmaları, kablosuz şarj ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Geleceğin teknolojisi olan araçların büyük bir özenle hazırlandığı günlerde şarj istasyonların oluşturulması için de projeler ve çalışmalar devam ediyor.

Genellikle benzin deposunu andıran bir bölmeden takılan bir kablo ile şarj edilen araçların bu konuda da gelişimi gözleniyor. Akıllı telefonlarda görmeye alışık olduğumuz bu şarj teknolojisinin geliştirilerek araçlara uygulanması için Mercedes devrim yaratacak bir çalışma başlattı.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Enerji Verimliliğiyle Yıllık 15 Milyar Tasarruf Sağlayacağız”

Bakan Yıldız: “Türkiye’nin 2023 yılı hedefleri doğrultusunda her sektörde yapılan enerji verimliliği çalışmaları sonucunda yıllık yaklaşık 15 Milyar TL tasarruf sağlayabileceğiz.”  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Enerji Verimliliğinde

HABERLER

Shell Eco-Maraton’un Başarılı Türk Gençleri

21-24 Mayıs tarihleri arasında Hollandan’nın Rotterdam şehrinde  yapılan Shell Eco-Maraton Avrupa ayağında 2 Türk ekibi farklı kategorilerde göğsümüzü kabarttı: Bunlardan ilki, Yıldız Teknik Üniversitesi.  Okulun AE2 adındaki takımı, 5 kategoride verilen

HABERLER

Yerli Otonun Satış Fiyatı Belli Oldu

3 ay sonra yerli elektrikli otomobil üretimini tamamlayacak olan şirket otomobili 35 bin liradan satacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli otomobil çağrısına Ankara’dan cevap geldi. Daha önce Etox markasıyla spor

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply