Mercedes Yeni Kablosuz Şarj Üzerine Çalışıyor

Mercedes Yeni Kablosuz Şarj Üzerine Çalışıyor

Akıllı telefonlarda görmeye alışık olduğumuz bu şarj teknolojisinin geliştirilerek araçlara uygulanması için Mercedes devrim yaratacak bir çalışma başlattı.

50 yıl sonra, gündelik hayatımızın çok daha farklı olacağını söyleyebilmemiz mümkün. Bu, bir kehanet değil bir saptama. Dünya çok daha çevre ve toplum dostu bir yapıya doğru ilerliyor. Yenilenebilir enerjinin yaygın kullanımının yanı sıra, elektrikli araçlardaki baş döndürücü hızdan da söz ediyoruz.

Elektrikli araçlar için en önemli problemlerden biri olarak gösterilen şarj olgusunun çözümü yönünde uluslararası otomotiv kuruluşları hummalı bir çalışma içine giriyorlar. Bu durum anlaşılabilir çünkü, gelecekte ulaşım sistemlerinin temel unsuru haline geleceği düşünülen elektrikli araçların yaygınlaşması şarj konusunun çözümlenmesiyle de ilişkili.

Bu çerçevede, bataryalar iyileştirilirken, kablosuz şarj ile ilgili çalışmalara da hız veriliyor. www.cyber-warrior.org’dan aldığımız verilere göre, kablosuz şarj olayı indüksiyon yoluyla şarj etme metoduna verilen isim. Bu teknoloji sayesinde, manyetik alan oluşturan bir istasyon ile indüksiyon bobini ile donatılmış olan bir cihaz herhangi bir kablo ile temas etmeden şarj olabiliyor.

Elektrikli arabaların gelişmesi ile birlikte hemen hemen bütün araç firmaları, kablosuz şarj ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Geleceğin teknolojisi olan araçların büyük bir özenle hazırlandığı günlerde şarj istasyonların oluşturulması için de projeler ve çalışmalar devam ediyor.

Genellikle benzin deposunu andıran bir bölmeden takılan bir kablo ile şarj edilen araçların bu konuda da gelişimi gözleniyor. Akıllı telefonlarda görmeye alışık olduğumuz bu şarj teknolojisinin geliştirilerek araçlara uygulanması için Mercedes devrim yaratacak bir çalışma başlattı.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

İstanbul’a Güneş Panelli Otobüs

İETT Türkiye’nin ilk güneş panelli şehir içi toplu taşıma aracını üretti. Tüm filosunu çevre dostu motorlardan ve doğalgazlı araçlardan oluşturan İETT çevreye karşı sorumlu ve alternatif enerji kaynaklarına yönelik projelerine

HABERLER

EBRD’den KOBİ’lere Düşük Karbon Teknolojisine Geçiş Teşviği

EBRD, KOBİ’lerin enerji ve maliyet tasarrufuna yönelik olarak geliştirilen TURSEFF projesinin ikinci aşaması için toplam 265 milyon USD tutarında kredi sağlayacak. EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası), Türkiye’nin enerji tüketiminde

HABERLER

TÜV’den Güneş Enerji Santrallerinde Hata Tespiti

TÜV Rheinland, her üç güneş enerjisi santralinden (GES) birinde sistem hataları ve performans kayıpları tespit etti. Güneş enerji santralleri dünyada yaygınlaştıkça, olumsuz sayılabilecek bazı durumlar da ortaya çıkabiliyor. enerjigunlugu.net’in haberine

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply