Mercedes Yeni Kablosuz Şarj Üzerine Çalışıyor

Mercedes Yeni Kablosuz Şarj Üzerine Çalışıyor

Akıllı telefonlarda görmeye alışık olduğumuz bu şarj teknolojisinin geliştirilerek araçlara uygulanması için Mercedes devrim yaratacak bir çalışma başlattı.

50 yıl sonra, gündelik hayatımızın çok daha farklı olacağını söyleyebilmemiz mümkün. Bu, bir kehanet değil bir saptama. Dünya çok daha çevre ve toplum dostu bir yapıya doğru ilerliyor. Yenilenebilir enerjinin yaygın kullanımının yanı sıra, elektrikli araçlardaki baş döndürücü hızdan da söz ediyoruz.

Elektrikli araçlar için en önemli problemlerden biri olarak gösterilen şarj olgusunun çözümü yönünde uluslararası otomotiv kuruluşları hummalı bir çalışma içine giriyorlar. Bu durum anlaşılabilir çünkü, gelecekte ulaşım sistemlerinin temel unsuru haline geleceği düşünülen elektrikli araçların yaygınlaşması şarj konusunun çözümlenmesiyle de ilişkili.

Bu çerçevede, bataryalar iyileştirilirken, kablosuz şarj ile ilgili çalışmalara da hız veriliyor. www.cyber-warrior.org’dan aldığımız verilere göre, kablosuz şarj olayı indüksiyon yoluyla şarj etme metoduna verilen isim. Bu teknoloji sayesinde, manyetik alan oluşturan bir istasyon ile indüksiyon bobini ile donatılmış olan bir cihaz herhangi bir kablo ile temas etmeden şarj olabiliyor.

Elektrikli arabaların gelişmesi ile birlikte hemen hemen bütün araç firmaları, kablosuz şarj ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Geleceğin teknolojisi olan araçların büyük bir özenle hazırlandığı günlerde şarj istasyonların oluşturulması için de projeler ve çalışmalar devam ediyor.

Genellikle benzin deposunu andıran bir bölmeden takılan bir kablo ile şarj edilen araçların bu konuda da gelişimi gözleniyor. Akıllı telefonlarda görmeye alışık olduğumuz bu şarj teknolojisinin geliştirilerek araçlara uygulanması için Mercedes devrim yaratacak bir çalışma başlattı.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yeşil Sanayi Zirvesi Gerçekleştirildi

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında çok önemli bir kilometre taşı olan ‘enerji verimliliği’ Bursalı sanayici ve iş adamlarınca masaya yatırıldı. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Yeşil Sanayi Zirvesi’ne Enervis’in Bursa Organize

HABERLER

Sürdürülebilir Enerji Yüksek Lisans Programı’na Başvurular Devam Ediyor

Türkiye’de ilk kez İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından tezli ve tezsiz olarak hayata geçirilen Sürdürülebilir Enerji Yüksek Lisans Programı’na başvurular 5 Eylül’de sonlanıyor. Sürdürülebilir enerjiler alanına ilgi duyan, kariyerini bu alanda ilerletmek

HABERLER

Almanya Elektrikli Otomobilde İstediğini Bulamadı

Son rakamlar Alman hükümetinin 2020’ye kadar trafikteki elektrikli otomobil sayısının 1 milyona çıkarılması hedefinin tutturulamayacağına işaret ediyor. Almanya hükümetinin iddialı enerji dönüşümü planlarında yedi yıla kadar trafikteki elektrikli otomobil sayısının bir milyona çıkarılması da

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply