Mercedes Benz’den Evler ve Sanayi İçin Batarya Sistemi Geliyor

Mercedes Benz’den Evler ve Sanayi İçin Batarya Sistemi Geliyor

Ünlü Alman otomobil firması Mercedes Benz de evler ve sanayi için enerji sistemi üreteceğini duyurdu.

mercedes-benz-bataryaDünyaca ünlü otomobil üreticileri evler için enerji sistemi tasarlamaya ve üretmeye başladı.

enerjienstitusu.com’un haberine göre, Tesla, Powerwall enerji sistemi ile evlerimizin ve iş yerlerimizin enerji ihtiyaçlarını gidermeyi hedeflemişti. Benzer şekilde ünlü Alman otomobil firması Mercedes Benz de evler için enerji sistemi üreteceğini duyurdu.

Bünyesinde bulunan kuruluşlar arasında Mercedes-Benz gibi bir devin de bulunduğu Alman otomobil endüstrisinin en önemli şirketlerinden biri olan Daimler, Mercedes-Benz markası üzerinden Accumotive isimli batarya ünitelerini tanıtmaya hazırlanıyor.

Tıpkı Tesla’nın Powerwall cihazı gibi işlevlere sahip olan Accumotive, elektrikle çalışan araçların barındırdığı sistemlere sahip ve güneş enerjisi depolama gibi özellikler barındırıyor.

Accumotive’in ev tipi modeli 2,5 kw’lık ünitelerden oluşuyor ve toplam 20 kwh kapasiteye kadar ulaşabiliyor. Sanayi tipi olanların ise kapasitesi 1,2 MWh. Ev tipi olan için, Tesla’nın Powerwall’u gibi 3.500 USD civarında bir fiyat belirlendiği konuşuluyor.

Her iki ürünün teknik bilgileri için tıklayınız.

Ev tipi batarya sistemi broşürü

Ticari tip batarya sistemi broşürü

 

 

 

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Aras Kargo, Elektrikli Araç Filosuyla Çevreyi Koruyacak

Aras Kargo yüzde 100 elektrikli araç filosu ile yakıt maliyetinde ayda yüzde 10 tasarruf edecek ve 5.787 ton karbon salınımına engel olacak. Aras Kargo, yüzde 100 elektrikli araç sayısını 39’a

HABERLER

Türkiye’de İlk Yerli Rüzgar Türbini Elektrik Üretimi Kasım’da

TÜBİTAK öncülüğünde geliştirilen MİLRES Projesi kapsamında üretilen ilk yerli rüzgar türbini kasım ayında İstanbul`da elektrik üretmeye başlayacak. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) öncülüğünde geliştirilen 41 milyon lira bütçeli

İNOVASYON

Uçak Gürültüsünden Elektrik Üretilecek

Boeing, uçakların kalkış ve inişlerde oluşturduğu sesten elektrik üretmeyi planlıyor. Alternatif enerji kaynaklarında yeni buluşlar hız kesmiyor. Amerikan havacılık şirketi Boeing, uçakların iniş ve kalkışları esnasında çıkarttıkları yüksek desibelli gürültüyü