Mercedes Benz’den Evler ve Sanayi İçin Batarya Sistemi Geliyor

Mercedes Benz’den Evler ve Sanayi İçin Batarya Sistemi Geliyor

Ünlü Alman otomobil firması Mercedes Benz de evler ve sanayi için enerji sistemi üreteceğini duyurdu.

mercedes-benz-bataryaDünyaca ünlü otomobil üreticileri evler için enerji sistemi tasarlamaya ve üretmeye başladı.

enerjienstitusu.com’un haberine göre, Tesla, Powerwall enerji sistemi ile evlerimizin ve iş yerlerimizin enerji ihtiyaçlarını gidermeyi hedeflemişti. Benzer şekilde ünlü Alman otomobil firması Mercedes Benz de evler için enerji sistemi üreteceğini duyurdu.

Bünyesinde bulunan kuruluşlar arasında Mercedes-Benz gibi bir devin de bulunduğu Alman otomobil endüstrisinin en önemli şirketlerinden biri olan Daimler, Mercedes-Benz markası üzerinden Accumotive isimli batarya ünitelerini tanıtmaya hazırlanıyor.

Tıpkı Tesla’nın Powerwall cihazı gibi işlevlere sahip olan Accumotive, elektrikle çalışan araçların barındırdığı sistemlere sahip ve güneş enerjisi depolama gibi özellikler barındırıyor.

Accumotive’in ev tipi modeli 2,5 kw’lık ünitelerden oluşuyor ve toplam 20 kwh kapasiteye kadar ulaşabiliyor. Sanayi tipi olanların ise kapasitesi 1,2 MWh. Ev tipi olan için, Tesla’nın Powerwall’u gibi 3.500 USD civarında bir fiyat belirlendiği konuşuluyor.

Her iki ürünün teknik bilgileri için tıklayınız.

Ev tipi batarya sistemi broşürü

Ticari tip batarya sistemi broşürü

 

 

 

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Yaşanabilir Sokaklardan Sürdürülebilir Kentlere”

New York Şehri Ulaştırma Departmanı’nda Kıdemli Planlama ve Araştırma Müdürü Matthew Roe’nun katılımı ile en iyi uygulama örnekleri ve sokak mekanlarının tasarımı üzerine seminer. 26 Ağustos 2013 / 13:00 –

HABERLER

İlk Yavaş Şehrin Temiz Enerji Atağı Başlıyor

Seferihisar Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, belediye hizmet binasında kullanacakları elektriği kendilerinin üreteceğini bildirdi. Soyer, yaptığı yazılı açıklamada, Turizm Altyapı Hizmet Birliği ortaklığıyla İZKA’ya sundukları “Seferihisar Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nde Pilot

Elektrik Satışı

“Elektrik Sektörü Yatırım Cazibesini Kaybetmektedir”

Sabancı Holding CEO`su Zafer Kurtul, rekabetçi bir elektrik piyasası oluşturulamadığını söyledi. Kurtul, “Elektrik sektörü özel sektör açısından yatırım cazibesini kaybetmektedir” dedi. Elektrik sektöründe serbest piyasa koşullarının tam olarak yerleştirilemediğine yönelik