Melikgazi’ye Güneş Enerjisi Projesi

Melikgazi’ye Güneş Enerjisi Projesi

Keykubat Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Keykubat Kapalı Semt Pazaryeri ile Sosyal Tesisi de kendi elektriğini kendisi üretecek.

Türkiye’de güneş enerjisinin gelişmekte olan bir sektör olduğunu ulusal ve uluslararası uzmanların dile getirdiklerine tanık oluyoruz. Güneş enerjisinin enerji kaynakları arasında önemli bir alternatif oluşturduğu aşikar. Bununla birlikte bu alanda alınacak çok yol var. Belediyelerin bu konudaki çalışmaları da önem taşıyor. Kayseri’de Melikgazi Belediyesi’nin de çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Son olarak Keykubat Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Keykubat Kapalı Semt Pazaryeri ile Sosyal Tesisi de kendi elektriğini kendisi üretecek.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Keykubat Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Keykubat Kapalı Semt Pazaryeri ile Sosyal Tesisin de Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık ile AK Parti Melikgazi İlçe başkanı Sami Kadıoğlu ve daire müdürleri ile inceleme gezisinde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Keykubat Semtinin her geçen gün büyüyen ve gelişen bir semt olduğunu ve bu tesisin çok amaçlı ve bölgesel bir yatırım olduğunu belirtti. Başkan Memduh Büyükkılıç sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediyemizce gerçekleştirilen bu çalışma da 3 boyutlu bir proje söz konusudur. Yani üç hizmet bir arada sunulmuştur. 1-Pazar yeri, 2-Sosyal tesis ve 3- İse güneş enerjisi projesidir. Amacımız; Pazar yerlerini sadece haftanın bir günü kullanılan bir yer olmaktan çıkartıp fonksiyonel hale getirilmektir. Yanındaki sosyal tesisimiz ise ayrı bir yatırım ve hizmettir. Tesis kendi elektriğini kendi üretecektir. Bu da bizim enerji ye verdiğimiz önemin bir ifadesi olan çalışmadır.”

Kapalı semt pazaryeri 178 esnaf olduğunu, tesisin 3000 m2 kapalı olanı olup İkinci katın 900 m2’lik alanı sosyal tesis, geriye akan 1500 alan ise spor salonu olarak hizmet verdiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükılıç, Keykubat Pazaryerinin çatısına güneş enerjisinden elektrik üretilerek tesisin kendi elektrik ihtiyacını karşılayacağını sözlerine ekledi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Güneş Panelinde Dünya Pazar Lideri Yine Yingli Solar Oldu

Merkezi Çin’de bulunan ve dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan Yingli Solar, 2012’de dünya pazar lideri olarak, 2013 yılında rekor satış gerçekleştirip 3 GW üzerinde panel tedarik eden

HABERLER

Aspirden Jet Yakıtı Üretimi

Kuraklık bitkisi olarak bilinen ve geçtiğimiz yıllara kadar hayvan yemi olarak kullanılan aspirden jet yakıtı üretimi çalışmalarının başladığı bildirildi. Türkiye Aspir Derneği Başkanı Prof. Dr. Akınerdem, “Aspirin jet yakıtı olarak

HABERLER 0 Comments

42 Maslak’ın Çevre Dostu Binalarına Bir LEED Sertifikası Daha

Bay İnşaat tarafından, doğaya ve insana saygılı hizmet anlayışıyla inşa edilen 42 Maslak, dünyanın en önemli yeşil bina sertifikalarından biri olarak kabul edilen ve yeşil bina standartlarına uygun yapılara verilen

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply