Melek Yatırımcıların İlgisi Temiz Enerjiye

Melek Yatırımcıların İlgisi Temiz Enerjiye

ANSİAD tarafından 11. Girişimcilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmada melek yatırımcılar, Batı Akdeniz bölgesindeki üniversitelerde eğitim gören genç girişimcilerin en iyi projelerini belirledi- Yapılan değerlendirmenin ardından Süleyman Demirel Üniversitesi master öğrencisi ziraat mühendisi Önder Uysal’ın “Green Power Algea” adını verdiği yeşil enerji sistemi birinci oldu.

AnsiadAntalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) 11. Girişimcilik Haftası etkinlikleri kapsamında Batı Akdeniz bölgesindeki üniversitelerde eğitim gören genç girişimcilerle melek yatırımcılar bir araya geldi.

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi konferans salonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan ANSİAD üyesi ve iş geliştirme yöneticisi Erol Kabadayı, girişimci oturumunu gençlerin ortaya koydukları buluşları hayata geçirmelerini sağlamak amacıyla Türkiye’de giderek yaygınlaşan melek yatırımcılarla ortaklık kurmaları için düzenlediklerini anlattı.

Kabadayı, Antalya, Isparta ve Burdur’daki 4 üniversiteden 46 genç girişimcinin başvurduğu organizasyonda önce adayların bir eğitim sürecinden geçirildiğini, daha sonra ön seçici kurulun aday sayısını 10’a düşürdüğünü söyledi.

Melek yatırımcılar tarafından yapılan değerlendirme sonucu Süleyman Demirel Üniversitesinden master öğrencisi ziraat mühendisi Önder Uysal’ın “Green Power Algea” adını verdiği yeşil enerji sistemi birinciliği kazandı. Aynı üniversiteden Emre Kuzugüdenli, “Sandalift Projesi” ile ikinci, Uluslararası Antalya Üniversitesinden Nuri Soner Güven de “Fotodublaj Projesi” ile üçüncü oldu.

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, ortaya çıkan projeler nedeniyle bu yılın Girişimcilik Haftası etkinliklerine bu yarışmanın konulmasının ne kadar isabetli bir karar olduğunu gördüklerini belirterek, bugüne kadar İstanbul ve Ankara’ya odaklanan melek yatırımcıların Antalya’da da genç girişimcileri desteklemelerini sağlamak amacıyla bir kuluçka merkezi kurulmasına öncülük edeceklerini anlattı.

Kaynak: AA

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

Elektrik Üretimi 0 Comments

Yerli Uydulara Güneş Paneli

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜBİTAK MAM’ın Uzay Kalifiye Güneş Paneli Geliştirilmesi Projesi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. www.trthaber.com’un haberine göre, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye Bilimsel

HABERLER

“Yenilenebilir Enerjide İlk Üçe Girmeyi Hedefliyoruz”

 Doğal gaz dağıtım şirketleri ve enerji yatırımlarını Enerya markası adı altında bir araya getiren STFA Holding, dün (22 Ocak 2014)  Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen bir basın toplantısı düzenledi. Sizler için takip

HABERLER 0 Comments

Şişecam Atıkısıdan İhtiyacının %60’ını Sağlıyor

BURSA – Şişecam, dünya genelinde, tek lokasyonda kurulu en büyük cam kompleksinin yeni yatırımlarını açtı. Şişecam’ın bu yatırımında atık ısıdan elektrik üretim sistemini devreye aldığı, düzcam üretim sürecindeki bacalardan atılan