Melek Yatırımcıların İlgisi Temiz Enerjiye

Melek Yatırımcıların İlgisi Temiz Enerjiye

ANSİAD tarafından 11. Girişimcilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmada melek yatırımcılar, Batı Akdeniz bölgesindeki üniversitelerde eğitim gören genç girişimcilerin en iyi projelerini belirledi- Yapılan değerlendirmenin ardından Süleyman Demirel Üniversitesi master öğrencisi ziraat mühendisi Önder Uysal’ın “Green Power Algea” adını verdiği yeşil enerji sistemi birinci oldu.

AnsiadAntalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) 11. Girişimcilik Haftası etkinlikleri kapsamında Batı Akdeniz bölgesindeki üniversitelerde eğitim gören genç girişimcilerle melek yatırımcılar bir araya geldi.

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi konferans salonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan ANSİAD üyesi ve iş geliştirme yöneticisi Erol Kabadayı, girişimci oturumunu gençlerin ortaya koydukları buluşları hayata geçirmelerini sağlamak amacıyla Türkiye’de giderek yaygınlaşan melek yatırımcılarla ortaklık kurmaları için düzenlediklerini anlattı.

Kabadayı, Antalya, Isparta ve Burdur’daki 4 üniversiteden 46 genç girişimcinin başvurduğu organizasyonda önce adayların bir eğitim sürecinden geçirildiğini, daha sonra ön seçici kurulun aday sayısını 10’a düşürdüğünü söyledi.

Melek yatırımcılar tarafından yapılan değerlendirme sonucu Süleyman Demirel Üniversitesinden master öğrencisi ziraat mühendisi Önder Uysal’ın “Green Power Algea” adını verdiği yeşil enerji sistemi birinciliği kazandı. Aynı üniversiteden Emre Kuzugüdenli, “Sandalift Projesi” ile ikinci, Uluslararası Antalya Üniversitesinden Nuri Soner Güven de “Fotodublaj Projesi” ile üçüncü oldu.

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, ortaya çıkan projeler nedeniyle bu yılın Girişimcilik Haftası etkinliklerine bu yarışmanın konulmasının ne kadar isabetli bir karar olduğunu gördüklerini belirterek, bugüne kadar İstanbul ve Ankara’ya odaklanan melek yatırımcıların Antalya’da da genç girişimcileri desteklemelerini sağlamak amacıyla bir kuluçka merkezi kurulmasına öncülük edeceklerini anlattı.

Kaynak: AA

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Konya’nın İlk Güneş Enerjisi Santrali Üretime Başladı

Konya’da, 350 bin euro yatırımla kurulan 200 KW kapasiteli Türkiye’nin ilk güneş enerjisi santralı üretime başladı. TÜRKİYE’NİN  ilk resmi güneş enerjisi santralı IBC Solar, Konya’da üretime başladı. MEDAŞ için 3.500

ENERJİ YÖNETİMİ

Hindistan 20 Milyon Cadde Aydınlatmasını LEDle Değiştiriyor

Hindistan hükümeti Milli Verimli Aydınlatma Programını (DELP) açıkladığı zaman hayli iddialı hedefler koymuştu. Bu programa göre 20 milyon cadde aydınlatması lambası 2 sene sonuna kadar LED ile değiştirilecek. Hedeflenen değişim sayesinde

HABERLER

Yeşil Ekonomi Devrimi, Türkiye’nin Önüne Çok Büyük Fırsatlar Getiriyor

Enerji ve İklim Değişikliği Vakfı (ENİVA) Kurucu Başkanı Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger, Türkiye’de iklim değişikliklerinin olumsuz etkilerin başında, kuraklık ve çölleşmeye bağlı olarak tahıl üretimindeki azalmanın geldiğine dikkat çekerek,