Melek Yatırımcıların İlgisi Temiz Enerjiye

Melek Yatırımcıların İlgisi Temiz Enerjiye

ANSİAD tarafından 11. Girişimcilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmada melek yatırımcılar, Batı Akdeniz bölgesindeki üniversitelerde eğitim gören genç girişimcilerin en iyi projelerini belirledi- Yapılan değerlendirmenin ardından Süleyman Demirel Üniversitesi master öğrencisi ziraat mühendisi Önder Uysal’ın “Green Power Algea” adını verdiği yeşil enerji sistemi birinci oldu.

AnsiadAntalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) 11. Girişimcilik Haftası etkinlikleri kapsamında Batı Akdeniz bölgesindeki üniversitelerde eğitim gören genç girişimcilerle melek yatırımcılar bir araya geldi.

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi konferans salonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan ANSİAD üyesi ve iş geliştirme yöneticisi Erol Kabadayı, girişimci oturumunu gençlerin ortaya koydukları buluşları hayata geçirmelerini sağlamak amacıyla Türkiye’de giderek yaygınlaşan melek yatırımcılarla ortaklık kurmaları için düzenlediklerini anlattı.

Kabadayı, Antalya, Isparta ve Burdur’daki 4 üniversiteden 46 genç girişimcinin başvurduğu organizasyonda önce adayların bir eğitim sürecinden geçirildiğini, daha sonra ön seçici kurulun aday sayısını 10’a düşürdüğünü söyledi.

Melek yatırımcılar tarafından yapılan değerlendirme sonucu Süleyman Demirel Üniversitesinden master öğrencisi ziraat mühendisi Önder Uysal’ın “Green Power Algea” adını verdiği yeşil enerji sistemi birinciliği kazandı. Aynı üniversiteden Emre Kuzugüdenli, “Sandalift Projesi” ile ikinci, Uluslararası Antalya Üniversitesinden Nuri Soner Güven de “Fotodublaj Projesi” ile üçüncü oldu.

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, ortaya çıkan projeler nedeniyle bu yılın Girişimcilik Haftası etkinliklerine bu yarışmanın konulmasının ne kadar isabetli bir karar olduğunu gördüklerini belirterek, bugüne kadar İstanbul ve Ankara’ya odaklanan melek yatırımcıların Antalya’da da genç girişimcileri desteklemelerini sağlamak amacıyla bir kuluçka merkezi kurulmasına öncülük edeceklerini anlattı.

Kaynak: AA

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Enerjiyi Verimli Tüketen Ürünlerin Kullanımı Özendirilecek

Başbakan Davutoğlu’nun açıkladığı Ak Parti’nin seçim beyannamesine göre, enerjiyi verimli tüketen ürünlerin kullanımı özendirilecek. Karbondioksit salınımı düşük araçlarda ve enerji verimliliği yüksek beyaz eşyada vergiler düşük olacak. Enerji verimliliği konusunda

HABERLER

Güneş Elektriğine 496 Şirket Başvuru Yaptı

Güneş enerjisinden elektrik üretimi için EPDK’ya rekor başvuru geldi. 600 MW’lık üretim lisansı için yerli ve yabancı toplam 496 şirket 8900 MW’lık başvuru yaptı. Güneş enerjisinden elektrik üretimi için lisans

HABERLER

Karamercan Ekonomi Zirvesi’nde Enerjideki Yeni Hedeflerini Açıkladı

Eczacıbaşı Topluluğu Üst Yöneticisi (CEO) Erdal Karamercan, sıfır karbon salınımı yapan topluluk olmayı hedeflediklerini belirterek, “İlk aşamada 140 milyon avroluk yatırımla, rüzgar enerjisinden 110 megavatlık üretimi Hereke’de yapacağız. Önümüzdeki 10