Melek Yatırımcıların İlgisi Temiz Enerjiye

Melek Yatırımcıların İlgisi Temiz Enerjiye

ANSİAD tarafından 11. Girişimcilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmada melek yatırımcılar, Batı Akdeniz bölgesindeki üniversitelerde eğitim gören genç girişimcilerin en iyi projelerini belirledi- Yapılan değerlendirmenin ardından Süleyman Demirel Üniversitesi master öğrencisi ziraat mühendisi Önder Uysal’ın “Green Power Algea” adını verdiği yeşil enerji sistemi birinci oldu.

AnsiadAntalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) 11. Girişimcilik Haftası etkinlikleri kapsamında Batı Akdeniz bölgesindeki üniversitelerde eğitim gören genç girişimcilerle melek yatırımcılar bir araya geldi.

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi konferans salonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan ANSİAD üyesi ve iş geliştirme yöneticisi Erol Kabadayı, girişimci oturumunu gençlerin ortaya koydukları buluşları hayata geçirmelerini sağlamak amacıyla Türkiye’de giderek yaygınlaşan melek yatırımcılarla ortaklık kurmaları için düzenlediklerini anlattı.

Kabadayı, Antalya, Isparta ve Burdur’daki 4 üniversiteden 46 genç girişimcinin başvurduğu organizasyonda önce adayların bir eğitim sürecinden geçirildiğini, daha sonra ön seçici kurulun aday sayısını 10’a düşürdüğünü söyledi.

Melek yatırımcılar tarafından yapılan değerlendirme sonucu Süleyman Demirel Üniversitesinden master öğrencisi ziraat mühendisi Önder Uysal’ın “Green Power Algea” adını verdiği yeşil enerji sistemi birinciliği kazandı. Aynı üniversiteden Emre Kuzugüdenli, “Sandalift Projesi” ile ikinci, Uluslararası Antalya Üniversitesinden Nuri Soner Güven de “Fotodublaj Projesi” ile üçüncü oldu.

ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, ortaya çıkan projeler nedeniyle bu yılın Girişimcilik Haftası etkinliklerine bu yarışmanın konulmasının ne kadar isabetli bir karar olduğunu gördüklerini belirterek, bugüne kadar İstanbul ve Ankara’ya odaklanan melek yatırımcıların Antalya’da da genç girişimcileri desteklemelerini sağlamak amacıyla bir kuluçka merkezi kurulmasına öncülük edeceklerini anlattı.

Kaynak: AA

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

“Akıllı Ev Uygulaması Türkiye İçin Lüks”(!)

WICS 2013 Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi’nde konuşan Yeşil GYO Yönetim Kurulu Başkanı Işık Gökkaya, “Türkiye gibi çarpık kentleşen ülkeler için akıllı ev uygulaması bir lüks. Bu konsepte ulaşabilmek için henüz

HABERLER

İMKON ve TÜGİAD Üyelerine Yeşil Binada %20 İndirim

Türk Standartları Enstitüsü (TSE), yaklaşık iki ay süren çalışmanın ardından vermeye başladığı yeşil bina sertifikasına katkılarından dolayı Türkiye Genç İşadamları Derneği(TÜGİAD) ve İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) üyelerine yüzde 20 indirim

HABERLER

30 Belediye Başkanı Dünya Jeotermal Kongresi’nde

5 yılda bir düzenlenen ve bu yıl Avustralya’nın Melbourne şehrinde gerçekleştirilen “Dünya Jeotermal Kongresi” başladı. Jeotermal enerji kaynaklarının yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalara belediyeler de önemli katkılarda bulunuyor. Çeşitli belediyeler ilçe ve beldelerinde