Maserati’den Elektrikli Otomobil

Maserati’den Elektrikli Otomobil

Maserati, Tesla, BMW ve Aston Martin’in ardından elektrikli otomobilini tanıtmaya hazırlanıyor.

Elektrikli araç furyası çığ gibi büyüyor. Neredeyse, elektrikli araç yapımına geçmeyen bir otomotiv kuruluşu kalmamış görünüyor. Bu furyayı artık yalnızca bir eğilimin sonucu olarak adlandırmak mümkün değil. Elektrikli araçlar 21. yüzyılın bir gerçeği konumunda.

Son olarak, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Volvo’nun yeni küresel küçük otomobil serisi içerisinde, şirketin tüm ürün portföyünü elektrikli hale getirme planına uygun olarak, tam elektrikli bir otomobil ve Twin Engine elektrikli hibrit motor seçenekleri yer alacak. (Haber için tıklayın)

tr.wikipedia.org’dan aldığımız verilere göre, Maserati, yarış ve spor arabaları üreten ünlü İtalyan otomotiv firması. 1914’te Bologna`da kuruldu. Ferrari ile ortak olan firma, maddi sıkıntılar sonucu kapandı.

Daha sonra Ferrari’nin de sahibi olan Fiat tarafından 1993 yılında satın alınarak tekrar üretime geçti ve Lüks otomobil firmaları arasında yerini yeniden aldı. 1968 ile 1975 arası Citroën tarafından satın alındı.

Bu doğrultuda, dünyanın en özel spor otomobillerine imza atan Maserati, Tesla, BMW ve Aston Martin’in ardından elektrikli otomobilini tanıtmaya hazırlanıyor. Fiat Fiat Chrysler Automobiles (FCA) CEO’su Sergio Marchionne’nin Bloomberg’e yaptığı açıklamaya göre Maserati, elektrikli otomobil konusundaki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

2014 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan konsept Alfieri’yi baz alacağı belirtilen otomobilin 2019 yılında görücüye çıkacağı ifade ediliyor. Otomobilin nasıl bir performansa sahip olacağı ise henüz bilinmiyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Ulaşım

Elektrikli Araç Dönemi

2011 yılında dünyada sadece 45 bin adet olan elektrikli araç satışları 2014 yılı içinde 500 bine ulaştı. Yeni trend elektrikli araçlar mı olacak? Dünyada son 5 yılda elektrikli araçlara talep

HABERLER 0 Comments

“Güneş Enerjili Çatılar Yaygınlaşmalı”

ÇATIDER Başkanı M. Nazım Yavuz, güneş enerjili çatıların yaygınlaşması gerektiğini söyledi. Güneş enerjisi, alternatif enerji kaynaklarından biri olarak hala yeterince değeri anlaşılmış değil. Bu konudaki çalışmalar da Türkiye’nin bu konuda

HABERLER

Enerjide Çevreci Dönüşüm Tartışmaları Almanya’yı İkiye Bölebilir

Almanya Çevre Bakanı Peter Altmaier, yenilenebilir enerjiye geçişin kendilerine önümüzdeki yirmi yılda 1 trilyon Euro’ya mal olabileceğini söyledi. Almanya, Eylül ayında genel seçime gidiyor. Kabinenin Başbakan Angela Merkel’e en yakın

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply