Maserati’den Elektrikli Otomobil

Maserati’den Elektrikli Otomobil

Maserati, Tesla, BMW ve Aston Martin’in ardından elektrikli otomobilini tanıtmaya hazırlanıyor.

Elektrikli araç furyası çığ gibi büyüyor. Neredeyse, elektrikli araç yapımına geçmeyen bir otomotiv kuruluşu kalmamış görünüyor. Bu furyayı artık yalnızca bir eğilimin sonucu olarak adlandırmak mümkün değil. Elektrikli araçlar 21. yüzyılın bir gerçeği konumunda.

Son olarak, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Volvo’nun yeni küresel küçük otomobil serisi içerisinde, şirketin tüm ürün portföyünü elektrikli hale getirme planına uygun olarak, tam elektrikli bir otomobil ve Twin Engine elektrikli hibrit motor seçenekleri yer alacak. (Haber için tıklayın)

tr.wikipedia.org’dan aldığımız verilere göre, Maserati, yarış ve spor arabaları üreten ünlü İtalyan otomotiv firması. 1914’te Bologna`da kuruldu. Ferrari ile ortak olan firma, maddi sıkıntılar sonucu kapandı.

Daha sonra Ferrari’nin de sahibi olan Fiat tarafından 1993 yılında satın alınarak tekrar üretime geçti ve Lüks otomobil firmaları arasında yerini yeniden aldı. 1968 ile 1975 arası Citroën tarafından satın alındı.

Bu doğrultuda, dünyanın en özel spor otomobillerine imza atan Maserati, Tesla, BMW ve Aston Martin’in ardından elektrikli otomobilini tanıtmaya hazırlanıyor. Fiat Fiat Chrysler Automobiles (FCA) CEO’su Sergio Marchionne’nin Bloomberg’e yaptığı açıklamaya göre Maserati, elektrikli otomobil konusundaki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

2014 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan konsept Alfieri’yi baz alacağı belirtilen otomobilin 2019 yılında görücüye çıkacağı ifade ediliyor. Otomobilin nasıl bir performansa sahip olacağı ise henüz bilinmiyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Bu Fuarda Enerji Var”

RENSEF Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği Fuarımız 31 Ekim – 03 Kasım 2013 tarihlerinde gerçekleşecektir.. Cam Piramit’te gerçekleşecek fuarımıza Turizm, Tarım ve İnşaat sektöründeki yatırımcıların, üst düzey yöneticilerin RENSEF Fuarından tam verim

HABERLER

BASF’tan Rüzgar Türbinleri Projeleri

BASF, yeni rüzgar türbinlerinin üretiminin ve kurulumunun daha etkili ve işletilmesinin daha uygun maliyetli olması için projeler geliştiriyor. Şirket, çok disiplinli uzmanlığıyla yenilikçi ve özelleştirilmiş çözümler sunuyor.   1887 yılında İskoç

HABERLER

İpekyolu Kalkınma Ajansı Projeleri Açıklandı

Gaziantep ve Adıyaman Bölgelerini kapsayan İpekyolu Kalkınma Ajansı Hibe programı açıklandı. Yenilenebilir Enerji projelerinin kapsam dahilinde olduğu program hakkında detaylar için tıklayınız.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply