Maserati’den Elektrikli Otomobil

Maserati’den Elektrikli Otomobil

Maserati, Tesla, BMW ve Aston Martin’in ardından elektrikli otomobilini tanıtmaya hazırlanıyor.

Elektrikli araç furyası çığ gibi büyüyor. Neredeyse, elektrikli araç yapımına geçmeyen bir otomotiv kuruluşu kalmamış görünüyor. Bu furyayı artık yalnızca bir eğilimin sonucu olarak adlandırmak mümkün değil. Elektrikli araçlar 21. yüzyılın bir gerçeği konumunda.

Son olarak, daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Volvo’nun yeni küresel küçük otomobil serisi içerisinde, şirketin tüm ürün portföyünü elektrikli hale getirme planına uygun olarak, tam elektrikli bir otomobil ve Twin Engine elektrikli hibrit motor seçenekleri yer alacak. (Haber için tıklayın)

tr.wikipedia.org’dan aldığımız verilere göre, Maserati, yarış ve spor arabaları üreten ünlü İtalyan otomotiv firması. 1914’te Bologna`da kuruldu. Ferrari ile ortak olan firma, maddi sıkıntılar sonucu kapandı.

Daha sonra Ferrari’nin de sahibi olan Fiat tarafından 1993 yılında satın alınarak tekrar üretime geçti ve Lüks otomobil firmaları arasında yerini yeniden aldı. 1968 ile 1975 arası Citroën tarafından satın alındı.

Bu doğrultuda, dünyanın en özel spor otomobillerine imza atan Maserati, Tesla, BMW ve Aston Martin’in ardından elektrikli otomobilini tanıtmaya hazırlanıyor. Fiat Fiat Chrysler Automobiles (FCA) CEO’su Sergio Marchionne’nin Bloomberg’e yaptığı açıklamaya göre Maserati, elektrikli otomobil konusundaki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

2014 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan konsept Alfieri’yi baz alacağı belirtilen otomobilin 2019 yılında görücüye çıkacağı ifade ediliyor. Otomobilin nasıl bir performansa sahip olacağı ise henüz bilinmiyor.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Emin Grubu’ndan Elektrikli Araç Üretimi

Emin Grubu, 100 km`de sadece 1 TL`lik elektrik tüketen yüzde 100 elektrikli otomobil üretim ve satışına başladı. Türkiye’de elektrikli araç üretimine yönelen firmalarda artış görülüyor. Konvansiyonel ataçların dönüştürülmesiyle elde edilen

HABERLER

“Giyilebilir Solar”

Hollandalı tasarımcı Pauline van Dongen güneş enerjisini tasarladığı kıyafetlerde yer vermeyi seviyor. İşin hoş yanı, van Dongen 2014 yılı İstanbul İnovasyon Haftası kapsamında ülkemize geldi ve Hollanda Konsolosluğu’nda düzenlenen davette

Elektrik Üretimi 0 Comments

General Electric Current’ten Akıllı LED Aydınlatma Çözümleri

GE’nin yeni start-up şirketlerinden Current’in geliştirdiği akıllı LED aydınlatma çözümleri sahip oldukları sensörler sayesinde trafikten hava kalitesine, park yerlerinden hava kirliliğine kadar her şeyi kaydediyor ve analiz edilmek üzere bulut

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply