Manzara Resimlerinin Yeni Mankeni: Rüzgar Türbinleri

Manzara Resimlerinin Yeni Mankeni: Rüzgar Türbinleri

Ödüllü, amatör, profesyonel manzara resimlerinin yeni mankeni artık rüzgar türbinleri. Geçtiğimiz yüzyılda yalnızca Kuzey Avrupa, Akdeniz gibi bölgelerde temel gıda ürünlerinin işlenmesinde kullanılan rüzgar değirmenleri şimdi artık dünyanın enerji ihtiyacını karşılayan enerji santrallerine dönüştüler. Ama geçtiğimiz yüzyıldan bu yana rüzgar türbinleri, fotoğraflara dekor olan yüzünü hiç değiştirmedi. Polarid çekimde fotoğrafçıların mankeni olan yel değirmenleri; şimdilerde fotoğrafta dijital devrim, akıllı telefonlar, instagram vs. derken yerini rüzgar türbinlerine bırakmaya başladı.

İşte dünyanın farklı yerlerinden ödüllü fotoğraflara konu olan 5 meşhur rüzgar türbini fotoğrafı:

1- Ocotillo, Kaliforniya

Ocotillo, Calif

2- San Gorgonio Pass, Kaliforniya

San Gorgonio Pass, White Water, Calif.

3- Holland, Hollanda

Holland, The Netherlands

4- Zaan, Hollanda

Zaan, Holland, The Netherlands

5- Kinderdjik, Hollanda

NETHERLANDS-WINDMILLS

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

Tasarımlar

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğrencilerinden Solar Proje

Güneş enerjisi kullanılarak tasarlanan ve uygulamaya konan ürünlerin hem fonksiyonel hem de estetik olması çok önemli. Bu durum, bu ürünlerin yaygınlaşması ve güneş enerjisinin uygulanabilir örneklerinin sergilenmesi açısından çok önemli.

Tasarımlar

Teknoloji Devi Çılgınlıklarına Bir Yenisini Daha Ekledi!

Teknoloji devi Apple çılgınlıklarına bir yenisini daha ekliyor.Daha önce patentini satın aldığı Macbook güneş enerjisiyle çalışabilen bir yeniliğe imza atmıştı. Şimdiyse Apple’nin güneş enerjili sistemle çalışan İWatch ile testlerine başladığı

Tasarımlar

Mantar Gibi Büyüyen El Yapımı LED Lambalar

Uluslararası kaynaklardan aldığımız habere göre Japon Sanatçı Yukio Takano, tarafından geliştirilen The Great Mushrooming isimli bu led lambanın tıpkı bi mantar gibi bir ağaç gövdesinde karanlıkta geliştiği ve yayıldığı söylenmekte.