LG’den Akıllı Ampul Smart Bulb

LG’den Akıllı Ampul Smart Bulb

Son dönemde akıllı telefonları ve televizyonları ile gündemde olan LG, Philips’in akıllı ampulü Hue’ya karşı Smart Bulb’u geliştirdi.

 

LG-Smart-Bulb

Güney Koreli LG, beyaz eşya ve elektrikli ev aletleri sektörünün de büyük oyuncularından. Daha önce birçok standart LED ampul geliştiren firma, geçtiğimiz gün Smart Bulb isimli akıllı ampulünü tanıttı.

iOS ve Android uygulaması bulunan Smart Bulb, telefon ve tablet aracılığıyla yönetilebiliyor. Tıpkı Philips Hue gibi, uzaktan açılıp kapatılabiliyor veya parlaklığı, rengi ayarlanabiliyor. Ampul ile mobil cihaz arasındaki bağlantı ise WiFi ve Bluetooth üzerinden sağlanıyor.

Mesaja duyarlı renk sistemi

Smart Bulb IFTTT servisi ile birlikte çalışabiliyor. Yani, Facebook’tan bir mesaj aldığınızda veya yeni bir e-posta geldiğinde, yanıp sönmesini ya da farklı bir renge dönüşmesini sağlayabiliyorsunuz. IFTTT ile ampulun tepki vereceği şeyleri ayarlama konusunda hiçbir sınırınız yok.

Kaynak: Elektrikhaber.com

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Almanya’nın Enerji Devi YTÜ’de

Yıldız Teknik Üniversitesi ve Almanya’nın enerji devi German Energy Center&College (GECC) dev bir işbirliğine imza attı. İşbirliği sayesinde YTÜ’lü öğrencilere GECC bünyesindeki 20 firmada staj imkanı da sunuldu. Yıldız Teknik

HABERLER 0 Comments

Rüzgar Enerjisinde General Electric ve GÜRİŞ’ten Dev İşbirliği

GE’nin yeni geliştirdiği yüksek üretim sağlayan 2.75-120 akıllı rüzgar türbini Türkiye’de ilk kez GÜRİŞ’in Afyon’daki Dinar Rüzgar Enerji Santrali’nde kullanılacak. GE’nin 31 adet 2.75-120 akıllı rüzgar türbini, Dinar Rüzgar Santrali’nin

HABERLER

Vakıfbank “KOBİ Enerji Verimliliği Projesi”nin İlk Kredisini Verdi

 Dünya Bankası “KOBİ Enerji Verimliliği Projesi’ kapsamında ilk kredi VakıfBank’tan geldi. VakıfBank, ‘Dünya Bankası KOBİ Enerji Verimliliği Projesi’ kapsamında ilk kredi kullandıran banka oldu. İlk kredi, Konya’da imalat sektöründe faaliyet