LEONARDO DICAPRIO’DAN DÜNYANIN İLK ELEKTRİKLİ YARIŞ ARABASI SERİSİ

LEONARDO DICAPRIO’DAN DÜNYANIN İLK ELEKTRİKLİ YARIŞ ARABASI SERİSİ

Karşınızda Çevreci yatırımları ile tanınan Hollywood’un ünlü yıldızı Leonardo DiCaprio’nun yeni girişimi!

DiCaprio, dünyanın ilk elektrikli yarış arabası serisi olan Venturi Grand Prix Formula E takımının azimli üyelerinden biri. Tüm ekip olarak 2014 Eylül Ayı’nda düzenlenecek olan FIA Formula E Championship yarışlarına hazırlanmaya devam etmekteler. Bu renkli ekibin içersinde DiCaprio dışında Venturi Elektrikli Otomobil üretici firması Venturi Automobiles’ın kurucularından Gildo Pallanca Pastor, Bert Hedaya ve Francesco Costa gibi isimler de bulunmakta.

Bu ilginç yarışta DiCaprio ve ekibinin rakipleri ise Renault, McLaren, Dallara, Qualcomm, Michealin ve yine yeşil yatırımları ile tanınan Virgin Grup CEO’su Richard Branson gibi renkli isimler ve markalar.

Venturi Grand Prix gibi azimli takımlar heyecanla bu ilginç yarışın ilkleri olmaya hazırlanmaktalar. Farkındalık sahibi markaların, liderlerin ve ünlü isimlerin yarışmaya olan ilgisi ise çok yüksek. DiCaprio, Richard Branson gibi göz önünde bulunan isimlerin bu farkındalığa sahip olması sayesinde daha fazla kişi bu önemli işler hakkında bilgi sahibi olmakta.

Tüm dünyada bu gibi güzel çalışmaların yaygınlaşması dileğiyle…

100

 

101

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

ünlüler

Güneş Enerjisi Dostlarına “Jest Oldu” : Mustafa Sandal

Mustafa Sandal her hafta televizyonlarımızda “O Ses Türkiye” ile geleceğin yeteneklerini seçmeye çalışadursun, aynı zamanda sessiz sedasız gelecek için bir şey de yaptı. 3 sene önce Beykoz’daki villasına 2 kw

ALTERNATİF TASARIMLAR

Fotoğraf Makinesinde Güneş Enerjili Devrim

Ama bu seferki makinenin kendisinde değil, taşıma kayışında. Bu teknoloji tutarsa, cep telefonları taşıma alışkanlığımızı bile değiştirebilir gibi…

ALTERNATİF TASARIMLAR

Solar Maymun ile Tırmanmanın Sınırı Yok

Solarmonkey Adventurer Charger, dilediğiniz her yere tırmanabilir ve dilediğiniz her yere tırmanmanız için size gerekli enerjiyi sağlar. 140 Dolar satışı fiyatı olan Solarmonkey’e artık birçok satış sitesinden de ulaşabilirsiniz.