Leitwind Rüzgar Tribünleri Türkiye’de

Leitwind Rüzgar Tribünleri Türkiye’de

Leitwind yatırımın getirisi, kalite, performans ve güvenilirlik konuları ile ön plana çıktığı rüzgar tribünleri ile Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı.

En önemli yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan rüzgar enerjisinden elektrik üretimi Türkiye’de ve dünyada giderek gelişiyor. Rüzgar enerjisi, yerli ve yenilebilir enerji kaynağıdır.

Rüzgar enerjisi üretimin yapıldığı yerde tüketilebilmesi, çok yüksek teknoloji gerektirmemesiyle tercih edilen bir enerji türü konumuna geliyor. Ayrıca, bu enerji kaynağı doğada bol şekilde bulunması ve doğaya zarar vermemesi ile dikkat çekiyor.

Rüzgar enerjisinden elektrik üretimi için rüzgar türbinleri kullanılıyor. Rüzgar türbinleri, rüzgarın kinetik enerjisinden elektrik enerjisi üretmekte yararlanılıyor.

Rüzgar türbin teknolojisi alanına giren türbin çeşitleri ve türbin yüksekliği açılarından son yıllarda önemli gelişmeler sağlandı. Ayrıca, kalite, güvenilirlik, performans gibi ölçütler de önem kazanmaya başladı.

Bu gelişmeler rüzgâr enerjisinden elektrik enerjisi üretim maliyetini oldukça düşürdü. Böylece, rüzgar enerjisinden elektrik üretimi dünyada toplam elektrik üretimindeki payını giderek artırmaya başladı.

Bu doğrultuda, Leitwind yatırımın getirisi, kalite, performans ve güvenilirlik konuları ile ön plana çıktığı rüzgar tribünleri ile Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı. Müşteri ihtiyaçlarına odaklanırken, geleceğin trendlerini önceden hisseden marka, sağladığı karlı yatırım opsiyonu ile öne çıkmayı hedefliyor.

Leitwind türbinleri 80 metrelik kanat (rotor) çapı ile en yüksek süpürme alanına sahip. türbinler yüzde 30-50 arasında daha fazla enerji üretme kapasitesi sunuyor.

Leitwind türbinleri için sürecin başından sonuna kadar olan her detayda kalite ana gereklilik. Malzeme seçiminde yapılan araştırmalar, teknik aşamalar ve danışmanlık, uluslararası sertifikalar ile bu felsefeyi en ön planda tutan Leitwind müşterilerine Avrupa standartlarında bir partner olarak servis sunuyor.

Leitwind rüzgar tribünleri, performansı ile dikkat çekiyor. Yüksek üretim kapasitesinin yanında kullandığı ‘direct drive teknolojisi’ ile de dişli sistemlere oranla daha uzun süreli kullanımı garanti ediyor. Bu sistem ile sistem döner parçası ve sürtünme azaltılırken, eskime ve bakım ücretleri azaltılıyor hem de bu sayede daha az rüzgarlı alanlarda dahi enerji üretimi sağlanabiliyor.

Leitwind, yaptığı araştırmalar ile rüzgar tribünlerinin kurulumu için en uygun alanı belirledikten sonra müşterilerine destek veriyor. Kurulum ve bakım süreci gibi ilk temastan, projenin son aşamasına kadar geçen süreçte veri ve teknik ölçümler ile müşterilerin yanında olan marka, dünya genelinde şu ana kadar toplamda 316 rüzgar tribünü kurarak, 2.8 milyon ton karbondioksit salınımını önledi ve 3 bilyon kWh’dan fazla temiz enerji üretti.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrikli araçlar 0 Comments

Tesla’nın Model 3’ünün Performansı, Model S’e Benzer Olacak

Tesla, hem çok uygun fiyattan satacağı hem de çok iyi performans sunacak bir elektrikli araba geliştiriyor. İşte Model 3 hakkındaki son söylentiler… Elektrikli araç sektörü denildiğinde hiç şüphesiz akla gelen

HABERLER

Tavuğun Atığı Para Ediyor !

IWES 2012’nin 2. gününde gerçekleştirilen Biyoteknolojiler-Kompostlaştırma/Tarım ve  Hayvancılık Sektörü Atıkları konulu panelde konuşan Orman Genel Müdürlüğü Yetkilisi Dr. Işık Taşkıran, “Günümüzde dünya nihai enerji tüketiminin yaklaşık olarak yüzde 14’ünü  biyokütleden

HABERLER

Bir Günde 2 Bin Adet Cam Şişe Geri Dönüşüme Kazandırıldı

Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Şişli Belediyesi Anadolu Cam işbirliği ile 10 Haziran Salı günü düzenlenen ‘Takas Evi’ etkinliğinde öğrenciler tarafından 2 bin adet cam ambalaj atığı geri dönüşüme kazandırıldı. Camın

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply