LeEco’dan Elektrikli Otomobil

LeEco’dan Elektrikli Otomobil

Birkaç ay önce ismini LeEco olarak değiştiren Çin’in teknoloji devi Letv, kendi elektrikli otomobilini üreterek ciddi bir adım attı.

Elektrikli araç pazarı bu aralar o kadar hareketli ki neredeyse, her hafta yeni bir yatırım haberiyle karşılaşıyoruz. Elektrikli araç pazarındaki bu hareketlilik, uzun vadede ulaşım sisteminde meydana gelecek köklü değişikliğe otomotiv firmalarının şimdiden hazırlık yapmalarıyla ilgili.

Elektrikli araç markasında liderliği elinde bulunduran Tesla’nın yanı sıra, Faraday Future, Apple ve Avrupa’nın önde gelen otomotiv şirketleri pazarı renklendirmeye başladı.

Çin günümüzde dünya ekonomisinin liderlerinden biri olarak görülüyor. Enerji sektöründe de üretim ve tüketimde önde gelen ülkeler arasında yer alan Çin’de elektrikli araç üretimi ve tüketimi de artmış durumda.

Çinli firmalar da giderek artan rekabetin oluştuğu elektrikli araç piyasasına girmeye hazırlanıyor. Birkaç ay önce ismini LeEco olarak değiştiren Çin’in teknoloji devi Letv, kendi elektrikli otomobilini üreterek ciddi bir adım attı.

Ancak Çinli şirket bu alanda hiç de yeni değil. ABD’nin taze elektrikli süperspor üreticisi Faraday Future’un en büyük yatırımcılarından biri olan şirket, FFZERO1 modelinin gelişiminde de büyük rol oynamıştı. Söz konusu otomobil henüz konsept aşamasında olduğu için oynamaya devam ediyor desek daha doğru olur.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi

Çöpten Enerji Üretimi Artıyor

Günlük ortalama 50 bin ton çöp çıkan Türkiye’de, ‘çöpten enerji’ üretimi hızla yaygınlaşmaya başlarken, üretim lisans sayısı 40’a yaklaştı.  Özellikle belediyelerin yenilenebilir enerji alanındaki çalışmaları dikkat çekerken, yerleşim bölgeleri için

HABERLER 0 Comments

“Ulusal Katkı Niyeti, Türkiye İçin Çok Önemli Bir Adımdır”

Lif Enerji Proje Müdürü Dr. Farız Taşdan: “Eleştirilebilecek hedefler içermekle birlikte, BMİDÇS’ye iletilen ulusal katkı niyeti başlı başına Türkiye için çok önemli bir adımdır. Eleştirilebilecek noktalar ise emisyonların büyüme hızı

HABERLER

Teşviksiz Büyüyen Günısı Sektörü İhracat Rekorları Kırıyor

DHA’dan elimize ulaşan haber bizleri gururlandırmayı başardı zira haber büyüyebilmek ve gelişebilmek için ne yazık ki devlet teşviğine ihtiyaç duyan yenilenebilir enerji sektörü için iyi bir örnek teşkil edebilir. Herhangi

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply