LeEco’dan Elektrikli Otomobil

LeEco’dan Elektrikli Otomobil

Birkaç ay önce ismini LeEco olarak değiştiren Çin’in teknoloji devi Letv, kendi elektrikli otomobilini üreterek ciddi bir adım attı.

Elektrikli araç pazarı bu aralar o kadar hareketli ki neredeyse, her hafta yeni bir yatırım haberiyle karşılaşıyoruz. Elektrikli araç pazarındaki bu hareketlilik, uzun vadede ulaşım sisteminde meydana gelecek köklü değişikliğe otomotiv firmalarının şimdiden hazırlık yapmalarıyla ilgili.

Elektrikli araç markasında liderliği elinde bulunduran Tesla’nın yanı sıra, Faraday Future, Apple ve Avrupa’nın önde gelen otomotiv şirketleri pazarı renklendirmeye başladı.

Çin günümüzde dünya ekonomisinin liderlerinden biri olarak görülüyor. Enerji sektöründe de üretim ve tüketimde önde gelen ülkeler arasında yer alan Çin’de elektrikli araç üretimi ve tüketimi de artmış durumda.

Çinli firmalar da giderek artan rekabetin oluştuğu elektrikli araç piyasasına girmeye hazırlanıyor. Birkaç ay önce ismini LeEco olarak değiştiren Çin’in teknoloji devi Letv, kendi elektrikli otomobilini üreterek ciddi bir adım attı.

Ancak Çinli şirket bu alanda hiç de yeni değil. ABD’nin taze elektrikli süperspor üreticisi Faraday Future’un en büyük yatırımcılarından biri olan şirket, FFZERO1 modelinin gelişiminde de büyük rol oynamıştı. Söz konusu otomobil henüz konsept aşamasında olduğu için oynamaya devam ediyor desek daha doğru olur.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Lighttech Fuarında LED Aydınlatmaya Büyük İlgi

Son teknolojiye sahip yerli ve yabancı aydınlatma ürünleri 7. Lighttech Fuarı’nda sergileniyor. Senexpo Uluslararası Fuarcılık organizatörlüğünde düzenlenen 7. Lighttech Uluslararası Aydınlatma Avize ve Elektrik Teknolojileri Fuarı; bugün açıldı. 9 Mart’a

HABERLER

“ICCI 2014 Enerji Ödülleri” Başvuruları Başladı

ICCI, bu sene dördüncü kez enerjinin Oscar’larını “ICCI 2014 Enerji Ödülleri” töreniyle sahiplerine verecek. Enerji alanında özverili çalışmaları teşvik etmek amacıyla, geçtiğimiz yıl ICCI 2013 kapsamında Türkiye’de üçüncü defa sahiplerini

HABERLER 0 Comments

Bilgin Enerji ve Nordex İşbirliği

Bilgin Enerji Yatırım Holding ve Alman rüzgar türbini üreticisi Nordex kapasite artırım anlaşması imzaladı. Bilgin Enerji Yatırım Holding ve Alman rüzgar türbini üreticisi Nordex toplam 100 MW büyüklüğünde dört adet

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply