LeEco’dan Elektrikli Otomobil

LeEco’dan Elektrikli Otomobil

Birkaç ay önce ismini LeEco olarak değiştiren Çin’in teknoloji devi Letv, kendi elektrikli otomobilini üreterek ciddi bir adım attı.

Elektrikli araç pazarı bu aralar o kadar hareketli ki neredeyse, her hafta yeni bir yatırım haberiyle karşılaşıyoruz. Elektrikli araç pazarındaki bu hareketlilik, uzun vadede ulaşım sisteminde meydana gelecek köklü değişikliğe otomotiv firmalarının şimdiden hazırlık yapmalarıyla ilgili.

Elektrikli araç markasında liderliği elinde bulunduran Tesla’nın yanı sıra, Faraday Future, Apple ve Avrupa’nın önde gelen otomotiv şirketleri pazarı renklendirmeye başladı.

Çin günümüzde dünya ekonomisinin liderlerinden biri olarak görülüyor. Enerji sektöründe de üretim ve tüketimde önde gelen ülkeler arasında yer alan Çin’de elektrikli araç üretimi ve tüketimi de artmış durumda.

Çinli firmalar da giderek artan rekabetin oluştuğu elektrikli araç piyasasına girmeye hazırlanıyor. Birkaç ay önce ismini LeEco olarak değiştiren Çin’in teknoloji devi Letv, kendi elektrikli otomobilini üreterek ciddi bir adım attı.

Ancak Çinli şirket bu alanda hiç de yeni değil. ABD’nin taze elektrikli süperspor üreticisi Faraday Future’un en büyük yatırımcılarından biri olan şirket, FFZERO1 modelinin gelişiminde de büyük rol oynamıştı. Söz konusu otomobil henüz konsept aşamasında olduğu için oynamaya devam ediyor desek daha doğru olur.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

İsveç’ten Dünyanın İlk Elektrikli Yolu

İsveç’te yapılan yolun sağ şeridinde elektrikli araçlarla gidiliyor ve ilk deneme de Scania tırlarla yapıldı. Elektrikli araçların tarihi 150 yıla kadar uzanıyor. 20.yy’ın son çeyreğinde elektrikli araçlar Amerika Birleşik Devletleri’nde

HABERLER

25 Mart 2013 – YTÜ’de Akıllı Şebekeler Çalıştayı

Dünyada enerjinin elde edilmesine ve verimli kullanılmasına yönelik çalışmalar giderek artış göstermekteyken, son yıllarda mevcut enerji sistemlerinin daha verimli kullanımı için çözüm önerileri arasında “Akıllı Şebekeler (Smart Grids)” ön plana

HABERLER 0 Comments

İSO, Dünyada ve Türkiye’de Atık Yönetimi Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı Düzenliyor

İstanbul Sanayi Odası tarafından Dünyada ve Türkiye’de Atık Yönetimi Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı, 13 Nisan 2016 tarihinde İSO Odakule Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek. Toplantıda, atık yönetimi mevzuatı ve uygulamalarına ilişkin bilgilendirme

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply