Lamp 83’ten Ark Aydınlatma

Lamp 83’ten Ark Aydınlatma

ARK, LAMP 83 tarafından, lineer aydınlatma aygıtlarına ihtiyaç duyulan tüm mekanlarda, her türlü montaj tipine uyacak şekilde geliştirildi. Sarkıt, ankastre ve sıva üstü gövde tiplerine sahip olan Ark ailesinde, LED versiyonlarda 118 ile 321 cm arasında beş farklı boy; T5 floresan versiyonlarda 59 ile 149 cm arasında dört farklı boy, standart ürün olarak sunuluyor.

LED aydınlatma sistemlerinin Türkiye’de öneminin anlaşıldığı söylenebilir. Bu konuda uluslararası üretici kuruluşlar da Türkiye’de faaliyet gösteriyor.

Sarkıt ve sıva üstü ürünlerinde, isteğe bağlı olarak yapılan ahşap desenli kaplama ile farklı mimari konseptlere uygun ve doğal bir armatür görünümü de yakalanabiliyor.

ARK ailesinde kullanılan özel tasarım difüzör, homojen ve kamaşma etkisi düşük bir aydınlatmanın yakalanmasını sağlıyor.

Yüksek verimli ve A+ enerji sınfı LED modüller ile istenen gövde boyu ve ışık şiddetine bağlı olarak 22 ile 88W arasında değişen on farklı seviyede güç elde edilebiliyor. ARK ailesi bünyesinde, ayrıca 14 ile 80W arasında değişen güçlerdeki T5 floresan lambalı versiyonlar ile daha ekonomik bir satın alma seçeneği de sunuluyor.

Bunun dışında ARK ailesindeki LED ürünler, ‘İnsan Odaklı Aydınlatma’ (HCL) konseptine ve otomasyona uygun olma özelliğine de sahip.

Son olarak ARK ailesinde, tamamen projenize ve isteğinize uygun ölçüde T, L, X ya da dikdörtgen şeklindeki özel profilleri kullanmak da mümkün.

Kullanım Alanları:

ARK ürün ailesi, genel aydınlatmaya ihtiyaç duyulan ofisler, ticari alanlar, marketler, mağazalar gibi mekanların yanı sıra ofis ve evlerdeki çalışma masaları veya tezgahlarının üstünde de kullanılabilir.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Florida’nın Temiz Enerjili Çılgın Projesi

ABD’de 365 gün boyunca 50 bin kişiyle dünyayı dolaşacak yüzen şehir inşa edilecek. Dalga ve güneş enerjisi kullanan gemide havaalanı da olacak. ABD ’nin Florida eyaletinde bulunan bir gemi yapım

İNOVASYON

Şili’den Elektrikli Otomobil

Şili’nin ilk elektrikli otomobili 2016 yılında piyasaya sürülecek. Şili’nin ilk elektrikli arabası Soki, Santiago sokaklarında dolaşmaya başladı. İki kişilik olan otomobil 60 kilometre hız yapıyor ve aküsü sadece üç saatte

HABERLER

AB Enerji Borsası’ndaki Düşüş ve Fırsatlar

Son 4 günde Leipzig Enerji Borsasında işlem gören spot EUA ların (karbon sertifikaları) fiyatı ton başına 9 Euro’nun üzerinden 6,75 Euro’ya kadar geriledi.  %30 a yakın bu gerilemenin, dünya ekonomilerindeki

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply