Kümelenme Projesine Onay

Kümelenme Projesine Onay

GÜNDER tarafından başvurusu yapılan Güneş Enerjisi Sektörü Kümelenme Projesi’ne onay verildi.

GÜNDER tarafından başvurusu yapılan Güneş Enerjisi Sektörü Kümelenme Projesi, Ekonomi Bakanlığı’nın 2015/47 numaralı Proje Değerlendirme Toplantısında ilgili komisyon tarafından uygun görüldü. Projeye faaliyetlere başlamak için gerekli resmi izin verildi.

Toplam 18 firmanın katıldığı projede, üretici firmaların uluslararası rekabet güçlerinin geliştirilmesi, ihracata yönelik çabalarının desteklenmesi ve koordine edilmesi hedefleniyor.

Program kapsamında, öncelikle firmaların ve sektörün ihtiyaç analizi yapılacak, bu analiz sonuçlarına göre eğitim ihtiyaçları belirlenip firmalar ve kişiler için gerekli eğitimlerin alınması sağlanacak. Bu kapsamda elde edilen bilgiler daha sonra gerçekleştirilecek Güneş Enerjisi Sektörü Yol Haritası için önemli bir girdi olacak.

Proje kapsamında GÜNDER’den yapılan açıklamada, “2015 yılı sonuna kadar ihtiyaç analizinin bitirilmesini hedefliyoruz.

3 yıl sürecek bu proje kapsamında 10 adet yurtdışı fuara katılım ile yurt dışından 10 adet alım heyeti getirilmesi ve bu organizasyonlar aracılığı ile ihracat kapasitesinin artırılması hedeflenmektedir.

2016 yılı için faaliyet planına almayı düşündüğümüz ve görüşmelerine başladığımız 4 adet fuardan 3 tanesi Intersolar–Almanya, Intersolar USA ve Intersolar Dubai’dir.

Bu fuarlara katılacak firmalarımızın salon kirası, stant yapım bedeli, malzeme nakliyesi, her firmadan 2 kişinin uçak ve otel gideri ile fuar süresince ulaşım, tercüman, fuar tanıtımı, görsel ve yazılı tanıtım, broşür vb giderlerinin %75 ini proje bütçesinden karşılayacağız.

Bu önemli projede tüm paydaşlarımızı yanımızda görmek istiyoruz” denildi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Rüzgar Enerjisinde Dünya Rekorları kırılıyor

TÜREB tarafından verilen bilgilere göre, Küresel Rüzgar Enerjisi Konseyi ( GWEC ) tarafından açıklanan istatistiklere çerçevesinde, 2014 yılında yapılan 51.477 megawatt ile birlikte dünyada rüzgar kurulu gücü 369 bin 553

HABERLER

New York ABD’nin “En Akıllı Şebeke”si Oluyor

New York şehri federal hükümetin ve yerel şebeke operatörlerinin ortak çalışmaları neticesinde Amerika’nın en akıllı ve temiz elektrik şebekesine sahip olacak. Bu değişimin lideri olan Vali Andrew Cuomo geçtiğimiz Ocak

HABERLER

Solar Depolama Pazarı Hızla Büyüyor, Teşvikleri Artıyor

Her geçen gün artan depolama ihtiyacı ile birlikte ülkeler bu konudaki teşviklerini hızlandırmaya başladı. Almanya’dan gelen son haber solar depolama sistemlerine 50 Milyon Dolar’lık devlet desteği geleceği yönünde. Hazırlanan destek