Kümelenme Projesine Onay

Kümelenme Projesine Onay

GÜNDER tarafından başvurusu yapılan Güneş Enerjisi Sektörü Kümelenme Projesi’ne onay verildi.

GÜNDER tarafından başvurusu yapılan Güneş Enerjisi Sektörü Kümelenme Projesi, Ekonomi Bakanlığı’nın 2015/47 numaralı Proje Değerlendirme Toplantısında ilgili komisyon tarafından uygun görüldü. Projeye faaliyetlere başlamak için gerekli resmi izin verildi.

Toplam 18 firmanın katıldığı projede, üretici firmaların uluslararası rekabet güçlerinin geliştirilmesi, ihracata yönelik çabalarının desteklenmesi ve koordine edilmesi hedefleniyor.

Program kapsamında, öncelikle firmaların ve sektörün ihtiyaç analizi yapılacak, bu analiz sonuçlarına göre eğitim ihtiyaçları belirlenip firmalar ve kişiler için gerekli eğitimlerin alınması sağlanacak. Bu kapsamda elde edilen bilgiler daha sonra gerçekleştirilecek Güneş Enerjisi Sektörü Yol Haritası için önemli bir girdi olacak.

Proje kapsamında GÜNDER’den yapılan açıklamada, “2015 yılı sonuna kadar ihtiyaç analizinin bitirilmesini hedefliyoruz.

3 yıl sürecek bu proje kapsamında 10 adet yurtdışı fuara katılım ile yurt dışından 10 adet alım heyeti getirilmesi ve bu organizasyonlar aracılığı ile ihracat kapasitesinin artırılması hedeflenmektedir.

2016 yılı için faaliyet planına almayı düşündüğümüz ve görüşmelerine başladığımız 4 adet fuardan 3 tanesi Intersolar–Almanya, Intersolar USA ve Intersolar Dubai’dir.

Bu fuarlara katılacak firmalarımızın salon kirası, stant yapım bedeli, malzeme nakliyesi, her firmadan 2 kişinin uçak ve otel gideri ile fuar süresince ulaşım, tercüman, fuar tanıtımı, görsel ve yazılı tanıtım, broşür vb giderlerinin %75 ini proje bütçesinden karşılayacağız.

Bu önemli projede tüm paydaşlarımızı yanımızda görmek istiyoruz” denildi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

2014 Konutta Yeşil Dönüşüm Yılı Olacak

Yeni yılın ilk günlerinde döviz kurlarındaki artış nedeniyle başta elektrik, doğalgaz olmak üzere enerji kalemlerinde zam bekleyen Türkiye için 2014 yılı tasarruf dönemi olacak. Siyasi çalkantılar ve artan maliyetler nedeniyle

HABERLER 0 Comments

“Güneş Enerjisinde Enerya Önemli Bir Yatırımcı Olacak”

Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun: “Güneş enerji yatırım maliyetleri ciddi oranda azaldı, dolayısıyla bu büyüyen yenilenebilir enerji alanında Enerya önemli bir yatırımcı olarak yerini alacak.” Güneş enerjisi sektörü Türkiye’de büyük

Akıllı Şebekeler ve Şehirler

“Ana Hedefimiz, Sistemi Akıllı Şebekelere Çevirmektir”

ELDER Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir: “Ana hedefimiz sistemi akıllı şebekelere çevirmektir. Aksi halde var olmamız mümkün değil.”   4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı dün başladı. Konferansta