Kümelenme Projesine Onay

Kümelenme Projesine Onay

GÜNDER tarafından başvurusu yapılan Güneş Enerjisi Sektörü Kümelenme Projesi’ne onay verildi.

GÜNDER tarafından başvurusu yapılan Güneş Enerjisi Sektörü Kümelenme Projesi, Ekonomi Bakanlığı’nın 2015/47 numaralı Proje Değerlendirme Toplantısında ilgili komisyon tarafından uygun görüldü. Projeye faaliyetlere başlamak için gerekli resmi izin verildi.

Toplam 18 firmanın katıldığı projede, üretici firmaların uluslararası rekabet güçlerinin geliştirilmesi, ihracata yönelik çabalarının desteklenmesi ve koordine edilmesi hedefleniyor.

Program kapsamında, öncelikle firmaların ve sektörün ihtiyaç analizi yapılacak, bu analiz sonuçlarına göre eğitim ihtiyaçları belirlenip firmalar ve kişiler için gerekli eğitimlerin alınması sağlanacak. Bu kapsamda elde edilen bilgiler daha sonra gerçekleştirilecek Güneş Enerjisi Sektörü Yol Haritası için önemli bir girdi olacak.

Proje kapsamında GÜNDER’den yapılan açıklamada, “2015 yılı sonuna kadar ihtiyaç analizinin bitirilmesini hedefliyoruz.

3 yıl sürecek bu proje kapsamında 10 adet yurtdışı fuara katılım ile yurt dışından 10 adet alım heyeti getirilmesi ve bu organizasyonlar aracılığı ile ihracat kapasitesinin artırılması hedeflenmektedir.

2016 yılı için faaliyet planına almayı düşündüğümüz ve görüşmelerine başladığımız 4 adet fuardan 3 tanesi Intersolar–Almanya, Intersolar USA ve Intersolar Dubai’dir.

Bu fuarlara katılacak firmalarımızın salon kirası, stant yapım bedeli, malzeme nakliyesi, her firmadan 2 kişinin uçak ve otel gideri ile fuar süresince ulaşım, tercüman, fuar tanıtımı, görsel ve yazılı tanıtım, broşür vb giderlerinin %75 ini proje bütçesinden karşılayacağız.

Bu önemli projede tüm paydaşlarımızı yanımızda görmek istiyoruz” denildi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

“Yenilenebilir Enerji Kapasitesinin Payı Yüzde 40 Olacak”

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı’da (Irena) dikkat çekiyor. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı’na (Irena) göre, yenilenebilir enerji 2030 yılına kadar elektrik üretim kapasitesinin yüzde 40’ını karşılayacak. Dünyada elektrik üretiminde yenilenebilir enerjinin payı

HABERLER

Kadir Has Üniversitesi’nden Enerji Verimliliğinde Başarı Hikayesi

Kadir Has Üniversitesi “Elektrikli Ev Aletlerinde Enerji Verimliliği Farkındalığı ve İklim Değişikliği” projesi UNDP’de başarı hikayesi oldu. Bu hafta Enerji Verimliliği Haftası’nı kutluyoruz. Avrupa Birliği 2020 yılı enerji verimliliği hedefini

Genel

“Akıllı Bir Şehir İçin, Akıllı Belediyecilik Şart”

WICS 2013 Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi, Conrad İstanbul Hoteli’nde 27-28 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi. Zirvenin ikinci gününde düzenlenen Belediye Başkanları Paneli’nde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, akıllı bir dünya