Konya’daki Projelere ‘ÇED Gerekli Değildir’ Kararı

Konya’daki Projelere ‘ÇED Gerekli Değildir’ Kararı

Espe Enerji`nin güneş enerjisi projesi ile Rumi1 Enerji`nin 2 MW GES projesiyle ilgili `ÇED Gerekli Değildir` kararı verildi.

pametne-tehnologije-01Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada, Konya’da Espe Enerji`nin yapmayı planladığı güneş enerjisi projesi ile Rumi1 Enerji`nin 2 MW GES projesiyle ilgili `ÇED Gerekli Değildir` kararı verildi.

Buna göre, Konya ili Kulu ilçesi Kemaliye Mahallesi, Günahkaraltı (170 Ada ve 2 Parsel) mevkiindeki Espe Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılması planlanan 6 megawatt Güneş Enerjisi Projesi ile ilgili ÇED gerekli değildir kararı verildi.

Yine, RUMİ1 Enerji tarafından Konya ili Altınekin ilçesi Dedeler Köyü, Nasuhlu Mevkii 27-28 Pafta, 138 Parsel mevkiinde yapılması planlanan 2 megawatt Güneş Enerjisi projesi ile ilgili “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verildi.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Kızılırmak Nehri Kuruma Noktasına Geldi

Türkiye’nin en uzun nehri olan Kızılırmak kuraklık ve enerji üretimi için su çekilmesi nedeniyle kuruma noktasına gelince Yamula barajı adeta ikiye bölündü. Kayseri’den geçen Kızılırmak Nehri üzerine kurulu Yamula Barajı,

HABERLER 0 Comments

Volkswagen’in Elektrikli Araçlara Uygun MEB Platformundan Çıkan İlk Model

Elektrikli otomobilin üretim versiyonu, Volkswagen’in elektrikli araçlara uygun MEB platformundan çıkan ilk model olacak. Elektrikli araç sektörü kaldığı yerden devam ediyor. Yeni elektrikli araç üreticisi kuruluşlar, yeni modellerini sergilemek ve

HABERLER

“Yatırımcılar Yeşil Binalara Hassasiyet Gösteriyor”

“Torunlarımızın torunlarını düşünmek zorundayız”  Prof. Lawrence C. Bank : “Geleceği düşünmeliyiz, sadece bugünü düşünemeyiz. Yeşil binalar konseptine, yeni düşünce tarzında bakmamız, gelecek kuşaklarımızı, torunlarımızın torunlarını düşünmek zorundayız.” 2. Uluslararası Yeşil