Kıyıköy RES’in 24 Megawatt’lık Bölümü Üretimi Başladı

Kıyıköy RES’in 24 Megawatt’lık Bölümü Üretimi Başladı

Aksa Enerji`nin Kırklareli`de kurduğu 27 megawatt kurulu gücündeki Kıyıköy Rüzgar Enerjisi Santrali`nin 24  megawatt`lık bölümü üretime geçti. 

INDUSTRY Power 1Aksa Enerji`den yapılan açıklamada, EPDK tarafından verilen 04/04/2007 tarih, EÜ/1149-3/823 numaralı üretim lisansı kapsamında Kırklareli İli, Kıyıköy Beldesi mevkiindeki toplam 27 megawatt kurulu güce sahip olacak Kıyıköy RES projesinin yapımı tamamlanan 24 megawatt kurulu gücündeki bölümünün kısmi geçici kabulü yapıldı.

Yenilenebilir enerji santrali sayısı 8 oldu
Böylece Aksa Enerji bünyesinde işletmedeki toplam santral sayısı 17`ye, işletmedeki yenilenebilir enerji santrali sayısı da 8`e yükseldi. Aksa Enerji`nin toplam kurulu gücü ise 2,090 megawatt`a ve toplam kurulu güç içerisindeki yenilenebilir enerji kapasitesi 241 megawatt`a ulaştı.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Salihli Belediyesi’nden Jeotermal Enerji Desteği

Salihli Belediyesi, 70 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan jeotermal aboneleri için branşman çalışması başlattı. Salihli Belediyesi, 70 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan jeotermal aboneleri için branşman çalışması başlattı.

Şirket Haberleri 0 Comments

“Ürünlerimizle Yeşil Şehirlerin Oluşmasına Öncülük Etmeyi Hedefliyoruz”

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan: “Ürünlerimizle yeşil şehirlerin oluşmasına öncülük etmeyi hedefliyoruz. Sokak aydınlatmasında yaşanacak dönüşümün, diğer alanlardaki LED dönüşümüne de olumlu yansıyacağına inanıyoruz.” LED aydınlatmanın yaygınlaşması

HABERLER

“Sürdürülebilir Bir Kapitalizm Anlayışına Geçmeliyiz”

Simon Mainwaring: “Sürdürülebilirliğin tanımını genişletmek gerekiyor. Sürdürülebilir bir çevre yaklaşımını sürdürülebilir bir kapitalizm anlayışına dönüştürmeliyiz. Ekonomik, toplumsal, ahlaki, etik ve çevreci bir kapitalizm tanımı geliştirilmeliyiz” SB Sustainable Brands Istanbul’13’te bugün