Kipaş Holding’e  Jeotermal Santrali İçin Önlisans

Kipaş Holding’e Jeotermal Santrali İçin Önlisans

Kipaş Holding, Aydın Germencik’te kuracağı 19,9 MW kapasiteli Mehmethan Jeotermal Enerji Santrali için ön lisans aldı.

Jeotermal enerji yatırımlarında özel sektörün önemli bir yeri var. Jeotermal enerji uzun vadede gelişmeye aday sektörler arasında yer alıyor.

Faaliyete geçmiş bulunan toplam 116 MWe kapasiteli jeotermal enerji santrali bulunan Kipaş Holding, Aydın Germencik’te kurmayı planladığı 19,9 MW kapsiteli Mehmethan Jeotermal Enerji santrali için de ön lisans aldı.

Kipaş Holding’in bağlı ortağı Maren Maraş Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş. tarafından alınan 19,9 MW kapasiteli ön lisans ile Holding’in jeotermal tesis projeleri için almış olduğu toplam ön lisans kapasitesi 63,8 MW’a ulaştı.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

AB Çin Arası Güneş Enerji Savaşları Gıdaya da Yansıdı

Avrupa Birliği’nin Çin’den ithal edilen güneş enerjisi panelleri için dün yürürlüğe soktuğu damping karşıtı vergi uygulamasına cevap olarak Çin, AB’den ithal edilen şaraplara karşı damping ve sübvansiyon soruşturması başlattı. Çin,

HABERLER

Fransa, Elektrikli Araç Kullananlara Finansal Destek Verecek

Fransa, vatandaşlarını elektrikli araç kullanmaya teşvik etmek için finansal destek sağlayacak. Elektrikli araçlar özellikle gelişmiş ekonomiye sahip ülkelerde geleceğin ulaşım teknolojisi olarak değerlendiriliyor. Bu çerçevede de çeşitli destek ve teşviklerle

HABERLER

Biyoyakıt Boeing’te Olumlu Not Aldı

Japon Havayolları, Boeing 747 uçağında, yeni bir biyoyakıtı başarıyla test etti. Japon Havayolları (JAL) camelina bitkisinden üretilen ikinci nesil sürüdürülebilir biyoyakıtla, Boeing 747-300 model uçağında gerçekleştirdiği deneme uçuşunu başarıyla tamamladı.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply