Kipaş Holding’e  Jeotermal Santrali İçin Önlisans

Kipaş Holding’e Jeotermal Santrali İçin Önlisans

Kipaş Holding, Aydın Germencik’te kuracağı 19,9 MW kapasiteli Mehmethan Jeotermal Enerji Santrali için ön lisans aldı.

Jeotermal enerji yatırımlarında özel sektörün önemli bir yeri var. Jeotermal enerji uzun vadede gelişmeye aday sektörler arasında yer alıyor.

Faaliyete geçmiş bulunan toplam 116 MWe kapasiteli jeotermal enerji santrali bulunan Kipaş Holding, Aydın Germencik’te kurmayı planladığı 19,9 MW kapsiteli Mehmethan Jeotermal Enerji santrali için de ön lisans aldı.

Kipaş Holding’in bağlı ortağı Maren Maraş Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş. tarafından alınan 19,9 MW kapasiteli ön lisans ile Holding’in jeotermal tesis projeleri için almış olduğu toplam ön lisans kapasitesi 63,8 MW’a ulaştı.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Mercedes’den 4 Yeni Elektrikli Araç Modeli

Alman otomotiv devi Mercedes, Tesla’nın popüler elektrikli otomobilleri ile rekabet edebilmek için 4 yeni elektrikli model tanıtacak. Konvansiyonel otomotiv üreticilerinin elektrikli araçlara yönelik yoğun bir çalışma gerçekleştirdikleri artık sır değil.

Akıllı Binalar

“Sürdürülebilirlik Kavramı, Herkese Göre Farklı Bir Şey İfade Ediyor”

Behnisch Architekten Kurucusu Mimar Stefan Behnisch: “Sürdürülebilirlik kavramı, herkese göre farklı bir şey ifade ediyor. Sürdürülebilir bina, kültürel, iklimsel, siyasal ve topografik bağlama oturmalı. Şehir bağlamında ise, kamusal alanı dikkate almamız

HABERLER

Geleceğin Ev Tasarımı; Ecocapsules

Bilim kurgu tasarımlarını anımsatan fütüristik dizayn içerisinde, Ecocapsules güneş ve rüzgar enerjisinden faydalanan sistemleri barındırarak, sıcak su, ısınma ve elektrik ihtiyacını karşılıyor. Yenilenebilir enerji sistemlerinin çeşitli alanlarda kullanımı, geleneksel anlayışları da yerle bir

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply