Karpuzlu’ya Güneş Enerji Santrali

Karpuzlu’ya Güneş Enerji Santrali

Aydın’da Karpuzlu Belediyesi, güneş enerji santrali kuruyor.

Türkiye’de ilçe belediyeler de güneş enerjisi santrali kurma konusunda çalışmalar yapıyor.

Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan Bayraktepe Mahallesi Uzunkuyu Mevkiideki 12 dönümlük arsaya 600 Kw gücünde güneş enerjisi santrali kurmak için ADM Elektrik A.Ş.’ye başvurunun yapıldığını söyledi.

Ozan TKDK’dan (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) %100 hibeli projenin Karpuzlu Belediyesinin ve tüm Mahallelerin sokak aydınlatmalarının elektrik ihtiyacının karşılanacağını ve ekonomik olarak büyük tasarruf sağlanacağını belirtti.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Bursa’nın En İlginç Manzaralı ve En Çevreci Cafe’si Açıldı

Bursa merkez Nilüfer Belediyesi’nin Almanya ’dan ithal ettiği ve 16 kişinin birlikte pedal çevirerek hareket ettirdiği kafe tarzı bisiklet, Başkan CHP ’li Mustafa Bozbey’in de katılımıyla ilçe yollarında tura çıktı.

HABERLER

Halk Enerji Erzurum GES İçin Önlisans Belgesi Verildi

Türkiye’de lisanslı güneş enerjisi santrali kurulum sürecinde ilk önlisans verildi. Lisanslı güneş elektriği üretimi için bir aşama daha geçildi. İlk önlisans verme işlemleri tamamlandı. Şimdi sıra, diğer bölgeler için yarışmanın yapılmasında.

Biyo Enerji 0 Comments

İzmir’de Girişimcilerden Yenilenebilir Enerji Kooperatifi

TOBB İzmir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyesi 10 genç girişimci İzmir’de yenilenebilir enerji kooperatifi kurdu. Türkiye’de yenilenebilir enerjinin gelişiminde yalnızca kamu ve özel sektörün değil, sivil toplum kuruluşlarının da

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply