Kalkınma Ajanslarından Yenilenebilir Enerjiye Destek

Kalkınma Ajanslarından Yenilenebilir Enerjiye Destek

Kalkınma Ajansı Hibe Programları kapsamında, yenilenebilir enerji ye de yer veriliyor. 

yenilenebilir enerji hibeYenilenebilir enerjinin Türkiye’nin enerji politikası açısından içerdiği anlam ve önem giderek artıyor. Yenilenebilir enerjinin geliştirilmesi yönünde çeşitli kamu kurumlarının da destek programları açıklamaya başladığı görülüyor.

Son bir ay içerisinde kamuoyuna duyurulan Kalkınma Ajansı Hibe Programları kapsamında, yenilenebilir enerjinin de yer aldığı görülüyor. Batı Akdeniz (Antalya, Burdur), Orta Anadolu (Sivas, Yozgat), Karacadağ (Diyarbakır, Urfa), Güney Marmara (Balıkesir, Çanakkale) Mevlana (Konya, Karaman) Güney Ege (Aydın, Denizli, Muğla) bölgeleri Kalkınma Ajansları yenilenebilir enerjiyi de içeren Hibe Programlarını açıkladı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2015 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında, toplam 25 milyon TL kaynak kullandırılması planlandığını açıkladı. Program kapsamında,   Kâr Amacı Güden İşletmelere Yönelik Alternatif Turizm, Küçük Ölçekli Altyapı Projelerine Yönelik Alternatif Turizm Altyapısı yer alıyor. Ayrıca, kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik yenilenebilir enerji ve küçük ölçekli altyapı projelerine yönelik üretim ve ticaret altyapısının geliştirilmesi yer alıyor.

Kaynak: www.kapsamdanısmanlik.com

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Genel

Bak Enerji’nin Rüzgar Santrali için ÇED Raporu İstenmedi

Bak Enerji’nin 82.5 megawatt kapasiteli rüzgar enerji santrali için valiliğimizce “çevresel etki değerlendirmesi gerekli değildir” kararı verildi. Açıklamada, “Kayseri ilindeki Öküzyatağı-Güngörmez-Kızılkaya-Topalalikuyusu-Çingenözü-Danaözü-Çatalkaya mevkiindeki Bak Enerji Üretimi A.Ş. tarafından yapılması planlanan 82,5 mw

Biyo Enerji 0 Comments

Maviiz’den Yozgat’a Biyogaz Santrali

Maviiz Çevre ve Enerji, Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde hayvansal ve bitkisel atıkların elektriğe ve CNG’ye çevrileceği Biyogaz ve Kompost Santrali kuracak. Mavi İz, İ.T.Ü. Arı Teknokent alanında kurulmuş bir Ar-Ge şirketi.

HABERLER

İran’ın En Büyük Rüzgar Santralinde İlk Etap Tamamlandı

İran, kuzeybatısındaki Qazvin bölgesinin Takestan şehrinde ülkenin en büyük rüzgar santralinin ilk etabını bugün (14.08.2014) devreye aldı. İlk etapta 20 MW kapasiteye sahip olacak olan santralin toplam kapasitesi 100 MW olacak.