Kalkınma Ajanslarından Yenilenebilir Enerjiye Destek

Kalkınma Ajanslarından Yenilenebilir Enerjiye Destek

Kalkınma Ajansı Hibe Programları kapsamında, yenilenebilir enerji ye de yer veriliyor. 

yenilenebilir enerji hibeYenilenebilir enerjinin Türkiye’nin enerji politikası açısından içerdiği anlam ve önem giderek artıyor. Yenilenebilir enerjinin geliştirilmesi yönünde çeşitli kamu kurumlarının da destek programları açıklamaya başladığı görülüyor.

Son bir ay içerisinde kamuoyuna duyurulan Kalkınma Ajansı Hibe Programları kapsamında, yenilenebilir enerjinin de yer aldığı görülüyor. Batı Akdeniz (Antalya, Burdur), Orta Anadolu (Sivas, Yozgat), Karacadağ (Diyarbakır, Urfa), Güney Marmara (Balıkesir, Çanakkale) Mevlana (Konya, Karaman) Güney Ege (Aydın, Denizli, Muğla) bölgeleri Kalkınma Ajansları yenilenebilir enerjiyi de içeren Hibe Programlarını açıkladı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2015 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında, toplam 25 milyon TL kaynak kullandırılması planlandığını açıkladı. Program kapsamında,   Kâr Amacı Güden İşletmelere Yönelik Alternatif Turizm, Küçük Ölçekli Altyapı Projelerine Yönelik Alternatif Turizm Altyapısı yer alıyor. Ayrıca, kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik yenilenebilir enerji ve küçük ölçekli altyapı projelerine yönelik üretim ve ticaret altyapısının geliştirilmesi yer alıyor.

Kaynak: www.kapsamdanısmanlik.com

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Enerji Sektörü, UEVF 2013’te Biraraya Geldi

Sektörel Fuarcılık tarafından düzenlenen UEVF 2013 – 4. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından 10 Ocak 2013 Perşembe günü WOW Convention Center’da

Elektrikli araçlar 0 Comments

Volocopter’den Elektrikli Uçuş Deneyimi

Drone’dan büyük, helikopterden küçük… Volocopter ilk insanlı uçuşunu gerçekleştirdi. Elektrikli araçlarda sınır tanınmıyor. Ulaşım sistemine yepyeni bir bakış açısı kazandıran elektrikli araçlar da yeni bir buluş daha: Volocopter. www.yenisafak.com’un haberine

HABERLER

“AB üyesi 28 Ülke İçinde Sanayisine En Ucuz Elektrik Satan Ülkeyiz”

Bakan Taner Yıldız, doğalgaz fiyatlarının 2008 yılından bu yana değişmediğini belirterek, “Avrupa Birliği üyesi 28 ülke içinde sanayisine en ucuz doğalgaz ve elektrik satan ülkesi haline geldik” dedi. Expotim tarafından düzenlenen 6.