Kahramanmaraş’taki Güneş Enerjisi Santrali’ne Tekno Ray Solar İmzası

Kahramanmaraş’taki Güneş Enerjisi Santrali’ne Tekno Ray Solar İmzası

Tekno Ray Solar,  Kahramanmaraş-Merkez’de bulunan 500 kWp kapasiteli güneş enerjisi santralini devreye aldı.

CMN GES Gorsel 2Türkiye’nin çeşitli illerinde güneş enerjisi santrali kurulum çalışmalarında proje ve mühendislik çalışmaları da dikkate değer özellik gösteriyor. Bu konuda, dünyanın önde gelen kuruluşları, Türkiye’deki projelerde aktif rol oynuyor.

Tekno Ray Solar,  Kahramanmaraş-Merkez’de bulunan 500 kWp kapasiteli ve tamamen öz tüketim ile çalışan bölgenin ilk güneş enerjisi santralini devreye aldı.

Kahramanmaraş Merkez’de bulunan Balsuyu Gruba bağlı Çavuş Metal Sanayi (ÇMS A.Ş.) Güneş Enerji Santrali, toplamda 8 bin metrekarelik alana kurulan ve 500 kWp kapasitesiyle bölgenin öz tüketim ile çalışan bölgenin ilk güneş enerjisi santrali olma özelliğini taşıyor. Tekno Ray Solar, projenin ilk izinlerinin alınmasından, tedarik zinciri yönetimi ve TEDAŞ devreye alma işlemlerini tamamlayarak “anahtar teslimi” proje anlayışını ÇMS A.Ş. Güneş Enerji Santrali’nde de devam ettirdi.

Tekno Ray Solar’ın uzman tasarım ekibiyle birleştiği bu projede, yıllık bin 100 Adet ağacın kurtarılması sağlanıyor ve yıllık ortalama 4 bin 500 Ton CO2 salınımı engelleniyor. Yenilenebilir ve sınırsız enerji kaynağı güneş enerjisinin, teknolojik alt yapı ve üst düzey tasarım özelliklerini barındıran, ÇMS Güneş Enerjisi Santrali Projesinde, kalitesi ve performansı uluslararası alanda kanıtlanmış olan her biri 245 watt gücünde toplam 2 bin 40 adet polikristalin panel kullanıldı.  

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

İran Yenilenebilir Enerjiye İlgisini Artırıyor

İran Enerji Bakanlığı’na bağlı, İran Yenilenebilir Enerji Ajansı’nın (SUNA) İngiltere Fotovoltaik Birliği (BPVA) ile güneş enerjisi alanında işbirliği yapacağı bildirildi. İran yenilenebilir enerji alanına yönelik yatırımlara hazırlık aşamasında önemli çalışmalar

HABERLER

ÇEDBİK ve Yeşil Okullar Projesi Clinton Tarafından Sunulacak

Türkiye’de ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirliğe yeşil binalar ve yerleşmelerle katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Çevre Dostu Binalar Derneği  ÇEDBİK,  “Yeşil Okullar “ anlaşmasına  Cape Town Dünya Yeşil Binalar Konseyleri Kongresinde imza atan

HABERLER 0 Comments

Google Solar Drone’lar İle 5G İnternet Hizmeti Verecek

İnternet teknolojisindeki liderliğini kanıtlamış olan Google’ın yeni “oyuncağı” ya da Google Alfabesi (Google Alphabet) projesindeki son “ürün” solar drone’lar aracılığı ile 5G internet sağlamak. Project Sunbender adındaki proje, aynı Project